Skvělé představení Oldřicha Cichoně. Tak by se dal shrnout zápas se Sokolovem, ve kterém kališníci zvítězili 2:0 a posunuli se v tabulce na páté místo. Velkou zásluhu na úspěchu měl právě litoměřický gólman, který během celého utkání předváděl skvělé zákroky a za záda nepustil jediný puk.

35. kolo

2:0

1:0, 0:0, 1:0

HC Stadion Litoměřice - HC Baník Sokolov

Branky a nahrávky: 10:13 Plos (Korkiakoski, Jícha; 5/5), 50:39 Korkiakoski (Jícha; 5/4). Rozhodčí: Barek, Čáp – Kotlík, Teršíp. Diváci: 1176. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 22:34 (8:7, 7:10, 7:17). Zblokované střely: 12:7. Vhazování: 27:32. Průběh utkání: 2:0.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Černohorský, Jebavý, Husák, Tůma, Aubrecht, Rajgl, Kroupa – Costa, Jícha, Senčák – Korkiakoski, Plos, Poppel – Kordule, Kuťák, Svoboda – Ton, Hrabík, Cikhart.

HC Baník Sokolov: Hamalčík – Mlčák, Tureček, Bulka, Weinhold, Krajčík, Klejna, Dorot – Vracovský, Kverka, Tomeček – Osmík, Přikryl, Bernovský – Křemen, Vrdlovec, Adamec – Novotný, Rohan, Šlechta.

První větší šanci měl v utkání Kordule, jehož střelu Hamalčík vyrazil do rohu, kde se puku ujal Svoboda, jenž se pokusil obtočit kolem branky, ale ležícího gólmana nepřekonal. Na druhé straně měl v přesilovce příležitost Tomeček, který z levého kruhu mířil do odkryté branky, ale domácí brankář se bleskurychle přesunul a předvedl skvělý zákrok.

V 11. minutě měli fanoušci v Kalich Areně první důvod k radosti. Po konci početní výhody vyrazil hostující brankář puk pouze před sebe, kde se nejrychleji zorientoval Lukáš Plos, který doklepl kotouč do sítě a otevřel skóre zápasu.

V polovině 14. minuty se ocitl sám v mezikruží Roman Přikryl, jehož střelu Cichoň vyrazil pravým betonem. Odražený kotouč se dostal na hůl Černohorskému, který si ho málem omylem dovezl do vlastní klece.

Na konci druhé periody se zaskvěl domácí brankář, když se rychle přesunul proti střele Klejny a zabránil téměř jistému gólu.

Po necelých čtyřech minutách hry se po střele Vracovského ocitl kotouč za domácím gólmanem. Tato branka ale nebyla uznána kvůli hře vysokou holí. Krátce poté trefil na druhé straně Costa levou tyč.

V 51. minutě Kalich Arena jásala podruhé. Stadion využil přesilovou hru, Josef Jícha projel z obranného pásma až do útočného, kde přihrál mezi kruhy na Markuse Korkiakoskiho, který mířil přesně pod víko sokolovské klece.

Sokolovu nepomohla ani závěrečná hra v šesti a Oldřich Cichoň se mohl radovat nejen z výhry, ale i z první vychytané nuly v sezoně. Stadion se díky výhře nad Baníkem posunul v tabulce na pátou příčku.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): „Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, myslím si, že jsme se na soupeře dobře připravili, škoda nevyužitých přesilovek pět na tři, na tom musíme zapracovat. Proti Sokolovu nás hodně podržel gólman, nebýt jeho, tak jsme nevyhráli. Odmakané a poctivě odpracované utkání."

Tomáš Mariška (HC Baník Sokolov): „Věděli jsme, že se nám v letošní sezoně na Litoměřice moc nedaří, předchozí dva zápasy nebyly dobré, ten dnešní z nich byl asi nejlepší a nejvyrovnanější, ale neměli jsme dobrý vstup. V první polovině jsme nehráli to, co jsme chtěli a naší nedisciplinovaností jsme dali soupeřovi šanci. I když jsme poté měli dost skvělých příležitostní, nebyli jsme dostatečně efektivní a pokud nedáme gól, nemůžeme pomýšlet na žádné body. Druhá polovina zápasu byla z naší strany taková, jakou jsme si ji představovali, ale za tu první jsme si body nezasloužili, a proto domácí zaslouženě vyhráli."