Kališníci v předehrávce 32. kola Chance ligy nestačili na vedoucí Porubu a z Kravařů se tak vrací bez bodu. Stadion nezačal utkání dobře, když už po pěti minutách prohrával o dvě branky. Litoměřičtí se sice třikrát dotáhli na rozdíl jediného gólu, avšak vyrovnávací trefu nevstřelili a proti Porubě prohráli.

32. kolo

4:3

3:1, 0:1, 1:1

HC RT Torax Poruba - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 01:34 Vachovec (Razgals, Honejsek; 5/5), 03:47 Střondala (Tvrdoň, Klímek; 5/5), 17:21 Střondala (Mrázek, Šedivý; 5/4), 53:37 Mrázek (Krenželok, Hlaváč; 5/5) – 07:55 Hauser (Jícha; 5/5), 24:04 Plos (Hrabík, Costa; 5/5), 57:54 Kordule (Husák, Svoboda; 5/5). Rozhodčí: Kubičík, Maršálek – Vašíček, Štěpánek. Diváci: 453. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 33:26 (15:7, 11:13, 7:6). Zblokované střely: 7:11. Vhazování: 28:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.

HC RT Torax Poruba: Bláha – Doudera, Sedlák, Klimíček, Lemcke, Voráček, Gutwald, Hlaváč – Klímek, Střondala, Tvrdoň – Berisha, Honejsek, Razgals – Gřeš, Vachovec, Christov – Šedivý, Krenželok, Mrázek.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Kroupa, Jebavý, Aubrecht, Husák, Tůma, Černohorský – Koláček, Jícha, Sihvonen – Ton, Kuťák, Hauser – Kordule, Vitouch, Svoboda – Costa, Plos, Hrabík.

Na první gól se v Kravařích nečekalo dlouho. Razgals přihrál zpoza branky Michalu Vachovcovi, který střelou k levé tyči překonal Cichoně. V čase 3:47 šla Poruba do vedení o dva góly. Tvrdoň našel mezi kruhy Klímka, jenž ještě vylepšil pozici pro Vojtěcha Střondalu a ten z levého kruhu zamířil nad lapačku litoměřického gólmana. O minutu později mohli domácí zvýšit vedení. Christov byl před Cichoněm zcela sám, ale gólman Stadionu zasáhl pravým betonem.

V 8. minutě kališníci snížili. Jícha našel v druhé vlně Petra Hausera, který od modré čáry poslal puk přesně k pravé tyči. Pět minut před první přestávkou měl velkou šanci Mrázek, jemuž však bekhendová klička nevyšla. V čase 17:21 domácí znovu odskočili na dvoubrankový rozdíl. Mrázek si všiml rozjetého Vojtěcha Střondaly, jenž z bezprostřední blízkosti umístil puk nad Cichoňovu lapačku.

Hned v úvodu druhé třetiny se v samostatném úniku ocitl Svoboda, avšak Bláhu bekhendovým blafákem nepřekonal. O chvíli později to Stadionu vyšlo. Hrabík skvělou přihrávkou našel Lukáše Plose, jehož střela po ledě skončila až v síti. Pro litoměřického útočníka se tak jednalo o první gól v seniorském hokeji.

Stadion nepolevoval v tlaku. Ve 35. minutě přihrál v přečíslení dvou proti jednomu Svoboda Kordulemu, který však netrefil poloprázdnou branku. Těsně před druhou pauzou mohl srovnat Ton, jenž obkroužil branku, ale na poslední chvíli zasáhl Bláha. Vzápětí puk skončil v domácí kleci, avšak až po uplynutí času.

Kališníci začali i poslední dvacetiminutovku aktivně. Svoboda si vzal kotouč ve vlastním pásmu, projel až před Bláhu a zkoušel vylepšit pozici Kordulemu, ten však na puk nedosáhl. V čase 53:37 Poruba opět odskočila na rozdíl dvou branek. Krenželok našel na pravém kruhu Petra Mrázka, který poslal puk do odkryté svatyně.

Stadion se však nevzdal. Pavel Kordule si vzal kotouč ve vlastním pásmu, udělal ze tří protihráčů kužely, a i s pomocí teče jednoho z domácích hráčů zavěsil. Litoměřičtí to ještě v závěru zkoušeli v šesti, gól se jim vstřelit nepodařilo a proti Porubě padli.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Nastoupili jsme a hráli výborný hokej, kombinační na jeden dotek, vypadalo to nádherně. A v moment, kdy jsme dostali gól, se vše zastavilo, jak jsme vedli 3:1, nedrželi jsme systém, hru, začali jsme si všichni hrát na nějaký kanadský bod a hokej nebyl z naší strany takový, jaký měl být. Udělali jsme tři důležité body, ale v neděli si musíme k tomu něco říct. V zápase když týmový výkon byl, tak jsme soupeře přehrávali, když nebyl, tak jsme byli pod tlakem. Navíc Litoměřice jsou mladý mančaft, mají řadu mladých kluků a juniorů. Trenér Ptáček jim dal ten trend dnešních reprezentací šestnáctiletých, osmnáctiletých a dvacetiletých, přesně touto hrou se prezentovaly Litoměřice, které hrály výborně, tedy dobré tři body.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): Začátek vypadal, že jsme v autobuse, ale pohybově to bylo z naší strany hodně dobré. Vydrželi jsme tempo po celý zápas, udělali jsme pár individuálních chyb v před brankovém prostoru, kde jsme nechali samotného hráče zakončovat. Snažili jsme se to zlepšit, není to náš problém jen v tomto utkání, ale dlouhodobě na tom pracujeme. Výborné utkání – nahoru dolů, jak se říká, myslím si, že to mohlo bavit nejenom diváky, ale i samotné hráče, protože nikoho nebaví postávací hokej. Byl to moderní hezký hokej, ale s hořkým koncem.