Litoměřickým hráčům se nepodařilo ukončit sérii porážek a Valachům podlehli 5:8. Kališníky opět trápila velká nedisciplinovanost, kterou Vsetín opakovaně dokázal potrestat a z Lapače se tak vrací bez bodu.

29. kolo

8:5

3:2, 3:1, 2:2

VHK ROBE Vsetín - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 03:15 Rob (Klhůfek, Smetana; 5/5), 06:59 Larsen (Rob, Jonák; 5/4), 09:46 Kern (Hrňa, Jenáček; 5/4), 28:16 Kern (Jandus, Smetana; 5/5), 38:32 Hrňa (Kern, Jenáček; 5/4), 39:14 Dědek (Kubiš; 5/5), 50:37 Dědek (Jenáček, Hrňa; 5/4), 59:59 Hořanský (Hryciow; 5/5) – 11:57 Aubrecht (Svoboda, Kordule; 5/4), 16:13 Hauser (Kordule, Husák; 5/5), 33:51 Korkiakoski (Jícha, Svoboda; 5/5), 53:51 Hauser (Aubrecht, Svoboda; 4/3), 58:12 Ton (Hrabík, Vitouch; 5/5). Rozhodčí: Micka, Šico – Maňák, Teršíp. Diváci: 2321. Vyloučení: 8:9. Využití: 4:2. Střely na branku: 36:31 (15:9, 12:9, 9:13). Zblokované střely: 9:16. Vhazování: 29:41. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3, 7:3, 7:5, 8:5.

VHK ROBE Vsetín: Zhukov – Hryciow, Larsen, Hamřík, Smetana, Jenáček, Ďurkáč – Jonák, Klhůfek, Rob – Holec, Bērziņš, Hrňa – Hořanský, Kern, Jandus – Kubiš, Dědek, Bláha – Kratochvil.

HC Stadion Litoměřice: Šatný – Tůma, Jebavý, Černohorský, Kroupa, Aubrecht, Pavlák, Husák – Korkiakoski, Jícha, Sihvonen – Ton, Kuťák, Hauser – Costa, Plos, Hrabík – Kordule, Vitouch, Svoboda.

Do utkání naskočili lépe domácí, kteří dokázali změnit skóre už v čase 3:15. Klhůfek poslal přihrávku před bránu, Luboš Rob na nic nečekal a poslal puk za záda litoměřického gólmana. Následně se do úniku dostal Hrňa, kotouč ale orazítkoval jen tyčku litoměřické klece.

Netrvalo dlouho a Valaši se opět prosadili. V první přesilové hře utkání vystřelil od modré Mads Larsen a nemýlil se. Desátá minuta zápasu přinesla Vsetínu tříbrankové vedení. Hrňa přihrál na Jana Kerna, který tečí uklidil puk do litoměřické svatyně.

Do velké příležitosti se v první početní výhodě Litoměřic dostal Hauser, kterému se podařilo vystřelit, ale trefil pouze domácího gólmana. Změna stavu na sebe nenechala dlouho čekat a kališníci snížili na 3:1. Přes Korduleho Žukov nic neviděl, čehož využil David Aubrecht.

Ve vlastním oslabení se k samostatnému úniku dostal Jonák, ale ani přes položení Šatného na zem skórovat nedokázal. V čase 16:13 litoměřičtí hráči snížili na rozdíl jediné branky, když se v předbrankovém prostoru prosadil Petr Hauser.

Ve druhé periodě se opět ke změně stavu dostali první domácí. Svůj druhý gól vstřelil po přihrávce od Janduse Jan Kern. Po necelých šesti minutách se znovu ozvali hosté, kteří využili chyby ve střídání vsetínských hráčů. Jícha vyslal nádhernou přihrávku a finský snajpr Markus Korkiakoski byl stoprocentní.

Minutu a půl před koncem prostřední části utkání si Valaši znovu začali budovat svůj náskok. Pátou branku domácího týmu přidal z předbrankového prostoru Erik Hrňa. V čase 39:14 se Vsetínští opět radovali, když za záda Šatného umístil kotouč Matyáš Děděk.

Do třetí třetiny nastoupil aktivněji Stadion, který prověřil Žukova hned pár vteřin po začátku. K příležitostem se dostali Costa i Svoboda, ale ani jeden z nich puk za vsetínského gólmana neumístil.

Litoměřický tým trápila velká nedisciplinovanost, čehož domácí opakovaně využili. Sedmý gól si Valaši připsali v čase 50:37. Ránu Jenáčka tečoval z mezikruží Matyáš Dědek a rozvlnil síť litoměřické svatyně.

Kališníci to ani s čtyřbrankovým rozdílem nevzdali a přesilovou hru 4 na 3 využili. Za pomoci Aubrechta a Svobody snížil stav na 4:7 Petr Hauser a připsal si tak druhý gól v tomto utkání. V čase 58:12 Litoměřice přidaly svou pátou branku a pokusily se tak utkání ještě zdramatizovat, když se gólově prosadil Petr Ton.

Na konec Stadion zkoušel hru v šesti, ale Žukova už překonat nedokázal. Do prázdné svatyně kališníků se naopak trefil Adam Hořanský a Vsetín tak zvítězil 8:5.

Jiří Weintritt (VHK ROBE Vsetín): „Jsem spokojený s tím, jak jsme zvládli celý týden, to znamená zápas se Slavií i s Litoměřicemi. Do sestavy se po dlouhé době vraceli čtyři hráči, to nikdy není jednoduchá věc. V kabině také řádí nějaká viróza, která nás brzdila. Chtěli jsme před přestávkou uhrát šest bodů a přes kostrbatý výkon se to povedlo a klukům musím poděkovat."

Jakub Janoušek (HC Stadion Litoměřice): „Nám trochu utekl začátek zápasu, dostali jsme tři góly v deseti minutách. Musím ale kluky ocenit za to, že to nijak nezabalili, naopak ještě v průběhu první třetiny dokázali snížit na 2:3. Zápas na Lapači ale rozhodly speciální formace. Dostali jsme v oslabeních celkem čtyři góly, což je prostě příliš."