Kališníci ve 27. kole nestačili na pražskou Slavii a z Edenu se vrací bez bodu. Stadion začal utkání skvěle, když se trefil Sihvonen a o osmdesát vteřin později i Krutil. Sešívaní ale ještě před první pauzou utkání otočili. Litoměřičtí sice ve třetí třetině mohutně dotahovali, vyrovnávací gól však nevstřelili a z Prahy se vrací bez bodu.

27. kolo

4:3

3:2, 1:0, 0:1

HC Slavia Praha - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 09:53 Havrda (Brož, Slavík; 5/5), 14:22 Kulda (Klikorka; 5/5), 16:02 Holý (Knotek, Průžek; 5/4), 35:19 Křepelka (Žovinec, Brož; 5/5) – 07:10 Sihvonen (Korkiakoski, Kroupa; 5/5), 08:30 Krutil (Svoboda, Kordule; 5/5), 50:02 Černohorský (Vitouch, Krupička; 5/5). Rozhodčí: Valenta, Zavřel – Štofa, Teršíp. Diváci: 847. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 46:28 (24:7, 10:9, 12:12). Zblokované střely: 13:13. Vhazování: 48:33. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:3.

HC Slavia Praha: Volevecký – Žovinec, Křepelka, Kremláček, Holý, Klikorka, Kajínek – Beran, Kulda, Guman – Všetečka, Knotek, Průžek – Havrda, Slavík, Brož – Strnad, Půček, Slavíček.

HC Stadion Litoměřice: Pařík – Krutil, Husák, Aubrecht, Kroupa, Černohorský, Jebavý, Tomek – Korkiakoski, Kuťák, Sihvonen – Kordule, Vitouch, Svoboda – Ton, Jícha, Plos – Cikhart, Krupička.

Stadion hned v úvodu utkání čelil přesilovce sešívaných, kterou bez větších problémů ubránil. V čase 7:10 šli kališníci do vedení. Korkiakoski skvělou křižnou přihrávkou našel Riku Sihvonena, který z vrcholu pravého kruhu zamířil přesně k bližší tyči. O osmdesát vteřin později se Stadion radoval podruhé. Michael Krutil vystřelil od modré a puk zapadl za Voleveckého, který přes clonu několika hráčů nic neviděl.

Slavia však v 10. minutě snížila. Maxim Havrda obdržel přihrávku zpoza branky a z levého kruhu poslal puk pod horní tyč. O tři minuty později měl velkou šanci Průžek, ale jeho teč zneškodnil Pařík. Vzápětí však sešívaní vyrovnali. Klikorka našel na pravém kruhu Edgarse Kuldu, jehož střela prošla litoměřickému brankáři mezi betony. V čase 16:02 červenobílí otočili skóre. Jan Holý od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Začátek druhé třetiny byl z obou stran opatrný. Velkou šanci měl až ve 29. minutě Havrda, který z mezikruží přestřelil. Těsně po polovině utkání udělal chybu domácí gólman, který vyjel z brány a našel Kuťáka, jehož střelu do prázdné branky zblokoval Kajínek. V čase 35:19 sešívaní odskočili na rozdíl dvou branek. Karel Křepelka se dostal k odraženému puku u pravého mantinelu, povyjel si až před Paříka a puk se od pravé tyče odrazil do branky.

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky dvakrát nebezpečně střílel Průžek, ale litoměřický gólman se nenechal překonat. Ve 48. minutě vyslal skrytou střelu od modré Aubrecht, jehož pokus byl těsně před Voleveckým zblokován mimo tři tyče. O chvíli později kališníci snížili. Puk se od mantinelu odrazil na hůl Jakuba Černohorského, který se nerozpakoval a poslal puk přesně k pravé tyči.

Stadionu po vstřeleném gólu narostla křídla. Po střele se Sihvonena se puk odrazil do předbrankového prostoru, avšak Korkiakoski ve skrumáži na puk nedosáhl. Další šanci na vyrovnání měl na holi Ton, ale na poslední chvíli puk na brankové čáře odklidil Klikorka. Kališníci sice v závěru ubránili dvojnásobné oslabení, na vyrovnání už však nezbyl čas.

Aleš Totter (HC Slavia Praha): Padly laciné branky a tým byl dole. Kredit hráčům, že jsme se zvedli a vyhráli jsme třetinu 3:2. Ve druhé třetině jsme rychle otáčeli hru a měli jsme daleko více šancí. Odskočili jsme o dva góly. Ve třetí třetině na konci se tým bál dohrát zápas, je to v této situaci strašně těžké. Ještě to umocnil gól na 4:3, který jsme dostali. Pak to tam bylo čtyřikrát až pětkrát v brankovišti a dneska, díky štěstí, jsme to uhráli a máme tři body a jsme za ně velice happy. Čeho si vážím, je, že se tým za stavu 0:2 nepoložil a dokázal zápas obrátit. Nevím, jestli se mu to v této sezoně ještě někdy povedlo. Musíme si z toho vzít sebevědomí. Hektika posledních deset minut byla obrovská. Měli jsme štěstí, že jsme dostali přesilovku pět na tři a dvě minuty jsme se udrželi v pásmu, jinak jsme možná o nějaký ten bod přišli. Ale máme tři body a to se počítá.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): Dnešní zápas jsme začali výborně, dvě rychlé branky. Myslím si, že pod dojmem, že hrajeme s mužstvem ze spodní části tabulky, plus ty dvě rychlé branky, jsme malinko povolili a pak jsme to nemohli dohnat. Na konci jsme to stáhli na tři lajny, možná i kvůli zraněným klukům. Kluci, co byli v lajnách na konci, ukázali srdíčko, snažili se a bojovali a bylo to pak napínavé až do konce.