Kališníci po nepovedeném pondělním utkání vyrazili v oslabené sestavě do Znojma, kde se utkali s předposledním týmem tabulky. Stadion dvakrát prohrával, ale pokaždé vyrovnal. Necelé dvě minuty před koncem základní doby předvedl skvělou sólo akci Přemysl Svoboda, jenž rozhodl výhře Litoměřic.

26. kolo

2:3

0:0, 1:1, 1:2

HC LERAM Orli Znojmo - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 29:54 Zahradníček (Masař, Bartko; 5/5), 51:04 Šťovíček (Zahradníček, Bartko; 5/4) – 37:33 Tomek (Costa, Sihvonen; 5/5), 53:39 Kordule (P. Svoboda, Vitouch; 5/4), 58:10 P. Svoboda (Kordule, Jebavý; 5/5). Rozhodčí: Barek, Mejzlík – Mikšík, Kráľ. Diváci: 1102. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 29:36 (9:13, 7:13, 13:10). Zblokované střely: 20:11. Vhazování: 40:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

HC LERAM Orli Znojmo: Durný – Zahradníček, Bartko, Mareš, Bukač, Jenáček, Remta, Tejnor, Sedláček – T. Svoboda, Šťovíček, Jenyš – Beránek, Berger, Matuš – Berka, Hruška, Sklenář – Čermák, Masař.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Krutil, Husák, Aubrecht, Kroupa, Černohorský, Jebavý, Tomek – Ton, Kuťák, Sihvonen – Kordule, Vitouch, P. Svoboda – Cikhart, Costa.

Do utkání vstoupili lépe domácí a vytvořili si několik slibných šancí, ani jednu však nepřetavili v gól. Ve čtvrté minutě naopak sám vstříc bráně ujížděl Pavel Kordule, ale domácího gólmana nepřekonal. Hned vzápětí si vytvořil i druhou slibnou příležitost, ale znovu bez gólu.

Krátce před koncem první periody vyslal slibnou střelu Přemysl Svoboda, ale byl nepřesný a v první periodě tak žádná branka nepadla.

Skóre se poprvé změnilo až šest vteřin před polovinou utkání. Jan Zahradníček podpořil útočnou akci Orlů a z druhé vlny přijížděl do útočného pásma, dostal přihrávku a vypálil přesně pod vyrážečku Oldřicha Cichoně.

Ve 38. minutě se ale radovali kališníci. Tomáš Tomek byl v mezikruží zcela osamocený a po přihrávce z pravého kruhu od Costy oklamal kličkou domácího brankáře a zasunul kotouč za jeho záda. Krátce před koncem prostřední části měl velkou šanci Michal Vitouch, kterému ale na poslední chvíli sjel kotouč z hole a litoměřický forvard tak bekhendem vystřelil jen do boční síťky domácí klece.

V čase 51:04 Znojmo využilo přesilovou hru a vzalo si ukradené vedení zpět. Střelec první branky vypálil z vrcholu pravého kruhu, střela se mu nepovedla, ale vyražený kotouč se dostal přímo na hůl Martina Šťovíčka, který odkrytou svatyni neminul.

Radost příznivcům domácích nevydržela ani tři minuty. Početní převahu tentokrát úspěšně sehrál Stadion, když se před brankou ocitl sám Pavel Kordule a bez větších problémů znovu rozvlnil znojemskou síť.

Necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby se kališníci poprvé v zápase radovali z vedení. Přemysl Svoboda si obehrál bránícího hráče a parádní sóloakcí oklamal Romana Durného. Domácí to v podstatě ihned po inkasované brance zkusili v šesti, ale vyrovnání se nedočkali. Po odpískání konce zápasu se do rvačky ještě pustil Aubrecht s Tomášem Svobodou, ale to už na výhře Litoměřic nic nezměnilo.

Václav Baďouček (HC LERAM Orli Znojmo): V prvních deseti minutách jsme si vytvořili několik šancí na gól. Bohužel jsme ani jednu nevyužili a od té doby to byl z naší strany zmar. Bylo tam několik nepřesností a hodně nervozity. Věci, které se na ledě udály, jsou někdy až nepochopitelné. Neporáží nás soupeři, ale my se porážíme sami. Musíme si vyčistit hlavy a začít sami sobě věřit. Hráči mimo sestavu čekají na svoji příležitost.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): Hráli jsme jen na tři útoky. Věděli jsme, že to bude těžké, fyzicky náročné utkání. Hlavně jsme chtěli přežít ten nepoměr hráčů. Snažili jsme se hrát chytrý a jednoduchý hokej. Byli jsme aktivní a vždycky se nám podařilo brzy vyrovnat. Na konci jsme dokázali vstřelit rozhodující gól a pohlídat si výsledek, i když domácí měli ještě šanci na vyrovnání.