Litoměřice nedokázaly prodloužit vítěznou šňůru a padly s posledním Frýdkem-Místkem. Domácí vstoupili do utkání poměrně dobře, ale Patrik Švančara v brance rysů odchytal výborný zápas a nedovolil domácím ani jednou skórovat.

25. kolo

0:4

0:1, 0:1, 0:2

HC Stadion Litoměřice - HC Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 19:32 Klimša (Marosz, Havránek; 5/5), 20:28 Svačina (Havránek; 4/5), 43:05 Veselý (Macháček, Havránek; 5/5), 51:37 Marosz (Svačina, Urbanec; 4/3). Rozhodčí: Wagner, Valenta – Malý, Juránek. Diváci: 812. Vyloučení: 2:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 44:31 (17:10, 14:12, 13:9). Zblokované střely: 7:5. Vhazování: 37:32. Průběh utkání: 0:4.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň (52. Šatný) – Krutil, Husák, Černohorský, Jebavý, Aubrecht, Tomek, Pavlák – Korkiakoski, Kuťák, Sihvonen – Ton, Koláček, Chlubna – Costa, Vitouch, Hrabík – Kordule, Jícha, Svoboda.

HC Frýdek-Místek: Švančara – Havránek, Haman, Výtisk, Kowalczyk, Urbanec, Homola – Cedzo, Haas, Svačina – Martynek, Marosz, Klimša – Ramik, Čmiel, Sedlák – Geidl, Veselý, Macháček.

Hned ze začátku zápasu se hosté dostali do zajímavé šance, ve čtrnácté sekundě po chybě Oldřicha Cichoně zela domácí svatyně prázdnotou, ale nikdo kotouč do sítě uklidit nedokázal. Další momenty zkraje první třetiny patřily domácím. K dorážce se pro průniku Přemysla Svobody dostal Josef Jícha, který dorážel i po velké šanci Petra Tona. Švančara v brance hostí předvedl několik důležitých zákroků a držel naděje Frýdku-Místku.

V polovině první třetiny přicházely velké chvíle Švančary, který dokázal nádherně vychytat Tona a posléze i Korduleho. Činit se musel i Oldřich Cichoň, který byl v permanenci zejména ke konci třetiny, kdy předvedl několik dobrých zákroků, ale jeden kotouč mu za zády přeci jen skončil. V čase 19:32 Rostislav Marozs adresoval přihrávku na Davida Klimšu, který se sám před Cichoněm nemýlil. Do šaten se šlo za stavu 0:1.

Do druhé periody nastoupili kališníci s výhodou přesilové hry, která se příliš nevydařila. Filip Kuťák byl atakován u mantinelu a nemohl pokračovat ve hře. Kotouče se zmocnili hosté, kteří přešli do útoku. Štěpán Havránek střílenou přihrávkou našel Vladimíra Svačinu, který před odkrytou klecí neměl problém zakončit.

V dalších minutách zápasu se zdáli hokejisté Litoměřic opaření, přesto dokázali Patrika Švančaru v brance rysů několikrát nebezpečně ohrozit. Stadion se pokoušel vrátit do zápasu aktivní hrou, čímž si vykoledoval hned několik přesilových her, ale žádná z dalších početních výhod ve druhé třetině ovoce nepřinesla, a tak se šlo do kabin za stavu 0:2.

Stadion odehrál začátek poslední dvacetiminutovky v přesilové hře, která k brance nevedla. V čase 43:05 Radek Veselý získal puk na červené čáře, zatáhl ho do útočného pásma a tvrdou střelou propálil Cichoně potřetí. Kališníci ve snaze vyrovnat otevřeli hru a v ten moment se hrál hokej nahoru dolu plný spousty šancí. Frýdek-Místek poctivě bránil a vyrážel do rychlých brejků.

Následně se poprvé nechali vyloučit hráči Stadionu a Frýdek-Místek trestal. Ve dvaapadesáté minutě po nádherné přihrávce od Vladimíra Svačiny uklidil do prázdné branky Rostislav Marosz. Za stavu 0:4 zamířil Oldřich Cichoň na střídačku, místo kterého nastoupil Oliver Šatný a debutoval v dresu Stadionu. Ve zbytku zápasu se už nikomu nepovedlo rozvlnit síť, a tak zápas skončil 0:4.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): „Trochu jsme tušili, že to nebude jednoduché utkání. Soupeř hraje o všechno a potřebuje bodovat. My jsme chtěli vyhrát, ale už od začátku jsme neměli ke hře dobrý přístup. I když na oko to možná v první třetině vypadalo, že jsme měli šance, tak těch, co se daly proměnit, bylo velmi málo. My musíme prostě odvést poctivou systémovou práci, kterou dojdeme k dobrému výsledku. Tu jsme proti Frýdku nepředvedli a nezasloužili jsme si vyhrát."

Martin Hrnčár (HC Frýdek-Místek): „Porazit 4:0 favorita, který je v tabulce úplně jinde než my, je pro nás velmi důležité a krásné. Na druhou stranu si myslím, že o zápase rozhodla první třetina. Hráli jsme nezodpovědně, odevzdávali jsme puky soupeři, hodně jsme chybovali, ale podržel nás gólman a v závěru jsme dali gól. Poté jsme začali hrát důsledněji, jednoduše, byli jsme aktivnější a dělali jsme méně chyb. Ubránili jsme všechna oslabení, což je pro nás velmi dobré. Příště ale musíme hrát celých šedesát minut, ne jen čtyřicet."