Kališníci si proti Beranům připsali čtvrté vítězství v řadě a vystoupali na druhé místo v tabulce. Ačkoliv byl dlouho stav vyrovnaný a první gól vstřelili hosté, Stadion skóre zásluhou Krutila a Korkiakoskiho otočil a zapsal další vítězství.

23. kolo

2:1

0:0, 1:1, 1:0

HC Stadion Litoměřice - Berani Zlín

Branky a nahrávky: 35:13 Krutil (Sihvonen, Kuťák; 5/4), 43:04 Korkiakoski (Kuťák, Sihvonen; 5/5) – 33:38 Hrbas (Šlahař, Paukku; 5/5). Rozhodčí: Kostourek, Micka – Jindra, Pěkný. Diváci: 972. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 34:37 (12:6, 10:15, 12:16). Zblokované střely: 6:12. Vhazování: 45:31. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Krutil, Husák, Černohorský, Jebavý, Aubrecht, Tomek, Pavlák – Korkiakoski, Kuťák, Sihvonen – Ton, Jícha, Hauser – Koláček, Cikhart, Costa – Kordule, Vitouch, Svoboda.

Berani Zlín: Huf – Hrbas, Salonen, Husa, Čáp, Novotný, Suhrada, Zbořil – Šlahař, Kindl, Paukku – Lang, Werbik, Keränen – Novák, Süss, Salmio – Köhler, Sadovikov, Sedláček.

První třetina byla velmi vrovnaná, ale ani jeden celek si netvořil větší šance. V druhé polovině první periody byli sice hosté lepší, ale v branku svůj tlak nepřetavili.

Druhá třetina už byla pro diváky daleko pohlednější. Na začátku 25. minuty byl jedním z kališníků faulován Jakub Šlahař a rozhodčí nařídili trestné střílení. K samostatnému nájezdu se nakonec postavil Michael Keränen, ale domácí gólman jeho záměr skvěle vystihl a pokračovalo se za bezbrankového stavu.

V čase 33:38 se skóre měnilo poprvé. Marek Hrbas ujížděl bráněný Davidem Aubrechtem vstříc domácí kleci. Mezi kruhy ale upadl a za brankovou čáru kotouč dovezl po ledě. Celá situace byla přezkoumána na videu a sudí nakonec gól potvrdili.

Vedení Beranům nevydrželo ani dvě minuty. Po vyloučení Zdeňka Čápa za podrážení měl Stadion přesilovou hru, kterou po šestnácti vteřinách využil. Michael Krutil vyslal dělovku od modré a propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně Daniela Hufa.

Do třetí části vstoupili lépe svěřenci Jana Srdínka, když si Nicolas Werbik najel sám na kruh a vypálil. Oldřich Cichoň tento puk ale vyrazil. Krátce po této akci se domácí fanoušci znovu radovali. Filip Kuťák v situaci dva na jednoho nahrál před odkrytou branku Markusi Korkiakoskimu, který se nemýlil.

Druhá inkasovaná branka nakopla hosty k větší útočnosti a začali zasypávat Cichoně velkým množstvím střel. Pět minut před koncem základní hrací doby jim k tomu pomohla i přesilovka, kterou ale nevyužili.

Poslední dvě minuty to Moravané zkusili bez brankáře, ale ani to jim nepomohlo a z Litoměřic tak odjeli bez bodů.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): ,,Věděli jsme, jak zkušené mužstvo přijede, což se potvrdilo především v druhé třetině, kde nás téměř k ničemu nepustili. Měli jsme štěstí, že výsledek byl vyrovnaný a skóre nikam neuteklo, ani na jednu, ani na druhou stranu. V poslední části utkání jsme opět zahráli výbornou týmovou, obětavou hru a tím jsme dotáhli utkání k vítěznému výsledku."

Jan Srdínko (PSG Berani Zlín): ,,Pro nás je to zklamání. Chtěli jsme navázat na vítězné utkání ve Zlíně, ale bohužel se nám to nepodařilo. Hra z naší strany vůbec nebyla špatná, dá se říct, že první třetina byla neurovnaná na obě strany, ale v prostřední periodě jsme si vytvářeli soustavný tlak a gólové šance, ale bohužel jsme nebyli efektivní."