Stadion ve 22. kole Chance ligy zvítězil na ledě Sokolova a zapsal třetí výhru v řadě. Kališníci začali skvěle, když už po třech minutách vedli o dvě branky. Baník sice ve 29. minutě vyrovnal, avšak vítězný gól vstřelil na konci druhé třetiny Koláček. Litoměřičtí tak nadále zůstávají na třetí příčce prvoligové tabulky.

22. kolo

2:4

1:2, 1:1, 0:1

HC Baník Sokolov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 05:14 Vrdlovec (Klejna, Csamango; 5/5), 28:50 Kysela (Bulka, Novotný; 5/5) – 02:38 Sihvonen (Kuťák; 5/5), 03:03 Krutil (Jícha, Ton; 5/5), 34:42 Koláček (Kuťák, Krutil; 5/4), 59:53 Kuťák (Jícha, Sihvonen; 5/5). Rozhodčí: Hucl, Zeliska – Štofa, Sýkora. Diváci: 675. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. Střely na branku: 25:24 (7:10, 12:5, 6:9). Zblokované střely: 3:3. Vhazování: 39:32. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.

HC Baník Sokolov: Habal – M. Rohan, Tureček, Rulík, Weinhold, Mlčák, Klejna, Bulka – Osmík, Kverka, Tomeček – Adamec, Přikryl, Bernovský – Adámek, Vrdlovec, Csamango – Kysela, T. Rohan, Novotný.

HC Stadion Litoměřice: Pařík – Krutil, Husák, Černohorský, Jebavý, Aubrecht, Tomek, Pavlák – Korkiakoski, Kuťák, Sihvonen – Ton, Jícha, Hauser – Costa, Vitouch, Senčák – Kordule, Koláček, Svoboda.

Na první gól se v Sokolově nečekalo dlouho. Stadion se po ubráněném oslabení vydal vpřed, Kuťák našel mezi kruhy Riku Sihvonena, který střelou z první trefil pravý horní roh branky. V čase 3:03 se kališníci radovali podruhé. Michael Krutil vystřelil od modré čáry a kotouč zapadl pod horní tyč.

Baník však o dvě minuty později snížil. Do střely Csamanga od modré vložil těsně před Paříkem hůl Daniel Vrdlovec a puk skončil v síti. Ve 12. minutě měl velkou šanci Senčák, jenž si krásně obhodil obránce, ale nedokázal zasunout puk za Habala. V závěru první třetiny se v dobré pozici ocitl Korkiakoski, avšak puk letící do prázdné branky na poslední chvíli zblokoval Vrdlovec.

Ve 24. minutě Svoboda pěkně přenechal puk zcela volnému Kordulemu, jehož střela z pravého kruhu skončila pouze ve výstroji domácího brankáře. V čase 28:50 Baník srovnal. Vojtěch Kysela převzal puk ve středním pásmu, povyjel si mezi kruhy a střelou pod vyrážečku překonal Paříka.

O pár minut později se předvedl Pařík. Nejprve zneškodnil samostatný únik Bernovského a následně i dorážku Osmíka. Kališníci však ještě před druhou pauzou šli znovu do vedení. Josef Koláček v přesilové hře převzal puk na pravém kruhu a přesnou střelou k pravé tyči překonal Habala.

Na začátku poslední dvacetiminutovky měl velkou šanci Vitouch, avšak z bezprostřední blízkosti domácího gólmana nepřekonal. Dvě minuty před koncem základní hrací doby nebezpečně pálil při početní výhodě Přikryl a Pařík puk vyrazil. Sokolov to ještě v závěru zkusil bez brankáře, což potrestal Filip Kuťák.