Stadion sehrál s Přerovem velmi vyrovnanou bitvu, kterou rozhodl až v posledních třech minutách základní hrací doby. Celkem třikrát překonal nejlepšího gólmana ligy a jednou se trefil do prázdné branky. Dvěma brankami a jednou asistencí k výhře přispěl Přemysl Svoboda.

21. kolo

4:2

1:1, 0:1, 3:0

HC Stadion Litoměřice - HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 05:25 P. Svoboda (Kordule, Vitouch; 5/5), 41:00 Hauser (P. Svoboda, Jícha; 5/4), 57:15 Sihvonen (Korkiakoski, Kuťák; 5/5), 58:56 P. Svoboda (Jícha, Aubrecht; 5/5) – 10:02 Tomi (Hejcman, Černý; 5/4), 21:55 Nemec (Němec, Kudělka; 5/5). Rozhodčí: Kosnar, Mejzlík – Maštalíř, Maňák. Diváci: 849. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:1. Střely na branku: 33:36 (10:10, 12:13, 11:13). Zblokované střely: 8:6. Vhazování: 46:30. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.

HC Stadion Litoměřice: Pařík – Krutil, Husák, Černohorský, Jebavý, Aubrecht, Tomek, Pavlák – Korkiakoski, Kuťák, Sihvonen – Ton, Jícha, Hauser – Costa, Koláček, Senčák – Kordule, Vitouch, P. Svoboda.

HC ZUBR Přerov: Postava – Černý, Kudělka, Chroboček, Krisl, Němec, Adámek, Cubo – Indrák, Pechanec, J. Svoboda – Doležal, Hejcman, Mácha – Chludil, Vlach, Tomi – Goiš, Nemec, Ministr.

Domácí do utkání vstoupili velmi aktivně a už v 6. minutě se to projevilo i ve skóre. Pavel Kordule si najel podél mantinelu na levý kruh a perfektní zadovkou našel v mezikruží rozjetého Přemysla Svobodu, který se nemýlil a zavěsil puk pod víko Postavovy klece.

Vedení Stadionu ale nevydrželo ani pět minut. Po vyloučení Petra Tona za hákování hráli Zubři přesilovou hru, kterou také využili. Hejcmanovu střelu sice Lukáš Pařík vyrazil, ale pouze před sebe, odkud přesně mířil Vojtěch Tomi a vyrovnal na 1:1.

Do prostřední části vstoupili jednoznačně lépe hosté. František Němec pěknou přihrávkou z levého kruhu nalezl před brankou Richarda Nemce, který bekhendem poslal puk pod lapačku domácího gólmana.

V čase 41:00 ale tribuny v Kalich Areně znovu vybuchly radostí. Kališníci po dlouhé době znovu využili přesilovou hru a použili tak jednu ze svých nejsilnějších zbraní. Petr Hauser dostal nahrávku na levý kruh a střelou pod horní tyčku překonal nejlepšího gólmana v lize. Zároveň vsítil první branku v letošní sezoně.

Vše už pomalu ale jistě směřovalo k prodloužení, světelná tabule ukazovala zbývající čas 2:45 a síť za Michalem Postavou se rozvlnila potřetí. Nejprve z levého kruhu pálil Markus Kokriakoski, jeho střelu přerovský gólman vyrazil přesně na hůl druhého Fina Riku Sihvonena, který kotouč doklepl do odkryté klece.

Zubři to nakonec zkusili bez brankáře, ale to se jim vymstilo. Přemysl Svoboda ujížděl vstříc nehlídané kleci, byl faulovaný, ale i přes to dovezl kotouč za brankovou čáru a zapsal druhý gól v utkání.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): ,,Parádní vítězný zápas. Od začátku se to nevyvíjelo tak, jak jsme si představovali a ani druhá třetina nebyla podle našich představ, ale věděli jsme, že když budeme hrát to, co chceme, tak to půjde a vyšlo to. Pro nás to znamená, že musíme zjednodušit hru, nehrát u nás, dostávat to k soupeři a přinutit ho k chybám. To se nám povedlo, dali jsme góly a nakonec zaslouženě i do prázdné brány. Bylo to pěkné utkání."

Robert Svoboda (HC Zubr Přerov): ,,Velká škoda. Po dvou třetinách jsme vedli, byli jsme hodně aktivní, měli jsme spoustu příležitostí. Domácí vyrovnali jednou z mnoha přesilovek, které měli a rozhodla jedna chyba v závěru, kde jsme propadli, nezvládli jsme to ani v šesti a tím bylo vše vyřešené."