Více než 120 minut trvá série litoměřických hokejistů bez vstřelené branky. Po Pardubicích se svěřenci trenérů Přerosta a Ptáčka neprosadili ani proti ostravské Porubě, která si udržela sedmibodový náskok na čele Chance ligy. Pozitivem je návrat kapitána Jiřího Jebavého.

19. kolo

0:4

0:2, 0:1, 0:1

HC Stadion Litoměřice - HC RT Torax Poruba

Branky a nahrávky: 04:53 Adamec (Razgals; 5/5), 12:50 Klímek (Adamec, Vachovec; 5/5), 24:40 Berisha (Christov, Klimíček; 5/5), 53:04 Krenželok (Mrázek, Šedivý; 5/5). Rozhodčí: Zavřel, Kostourek – Štěpánek, Teršíp. Diváci: 1104. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Střely na branku: 35:26 (12:8, 9:11, 14:7). Zblokované střely: 20:9. Vhazování: 35:31. Průběh utkání: 0:4.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Krutil, Husák, Černohorský, Jebavý, Aubrecht, Tomek, Kroupa – Korkiakoski, Kuťák, Sihvonen – Koláček, Jícha, Hauser – Cikhart, Costa, Senčák – Kordule, Vitouch, Svoboda.

HC RT Torax Poruba: Dolejš – Doudera, Sedlák, Klimíček, Lemcke, Voráček, Gutwald – Adamec – Šoustal, Střondala, Tvrdoň – Christov, Berisha, Razgals – Gřeš, Vachovec, Klímek – Šedivý, Krenželok, Mrázek.

Kališníci vstoupili do utkání aktivně a měli nějaké nebezpečné střely, ale žádná se neujala. Skóre se poprvé měnilo v páté minutě a prosadila se Poruba. Razgals za brankou obral Krutila a před brankou našel Andreje Adamce, který se z první prosadil do vzdálenějšího růžku branky Oldřicha Cichoně.

Vyrovnat mohl Kuťák, který šel středem sám na Dolejše, ale ten ho betonem odmítl. Na konci třinácté minuty to tak bylo již o dvě trefy. Daniel Klímek dostal parádní přihrávku přes celé pásmo od Gřeše a z levého kruhu zakončoval do odkryté branky.

Kousek od třetí trefy byl pak Šoustal, ale zblízka se netrefil mezi betony Oldřicha Cichoně. Stadion sice do druhé třetiny vstoupil přesilovkou, ale nic nevymyslel. Po jejím skončení dostal přihrávku mezi kruhy Aaron Berisha a ránou z voleje přidal třetí branku Poruby.

Navýšit již na 4:0 mohl v závěru druhé třetiny Tomáš Šoustal, který měl výhodu trestného střílení. Cichoně si rozhýbal, ale mezi betony se mu nepovedlo zamířit. Ve třetí části začaly tlačit i Litoměřice.

Přemysl Svoboda a Michal Vitouch jeli sami na brankáře Dolejše, ale první jmenovaný to překombinoval a finální přihrávka do prázdné branky nevyšla. Velmi blízko byl i Kuťák, který v přesilovce trefil břevno i tyčku zároveň.

Místo snížení ale přišla čtvrtá rána do litoměřické branky. Oldřich Cichoň neudržel střelu z levé strany a Lukáš Krenželok měl velmi jednoduchou úlohu. Zbytek duelu toho už moc nenabídl, a tak si Poruba odvezla tři body za výhru 4:0.

Jakub Janoušek (HC Stadion Litoměřice): ,,Věděli jsme, že přijede soupeř, který má hru postavenou na vysoké aktivitě v obranném i v útočném pásmu, z čehož jsme během první třetiny dostali dva góly, protože jsme si je nepohlídali. Nám naopak střelba vázla, a proto soupeř bere oprávněně všechny body."

Jiří Režnar (RT Torax Poruba): ,,Přijeli jsme sem vyhrát nějaké body. Litoměřice mají mladý a silný tým a jsou dopřední. Po vstřelení dvou gólů jsme hráli co jsme potřebovali a bereme všechny body."