Skóre domácí nastavili hned v první části utkání, kdy odskočili na rozdíl tří branek. Svěřenci trenérů Přerosta a Ptáčka si vysloužili dva samostatné nájezdy, kterých se ujali Costa a Svoboda, ale ani jeden z nich nedokázal překonat výborně chytajícího pardubického gólmana. Během posledních čtyř minut Pardubičtí ještě dvakrát rozvlnili síť litoměřické klece a potvrdili tak své vítězství.

18. kolo

5:0

3:0, 0:0, 2:0

Dynamo Pardubice "B" - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 04:54 Urban (Mikyska, Pochobradský; 5/5), 16:32 Chabada (Nedbal, Hrníčko; 5/5), 19:14 Herčík (Chabada, Rohlík; 5/4), 56:23 Pochobradský (Švec, Mikyska; 5/5), 57:27 Pochobradský (Mikyska, Urban; 5/5). Rozhodčí: Valenta, Jaroš – Maštalíř, Štěpánek. Diváci: 327. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 38:30 (16:12, 9:7, 13:11). Zblokované střely: 11:11. Vhazování: 37:35. Průběh utkání: 5:0.

Dynamo Pardubice "B": Honzík – Zdráhal, Hrádek, Švec, Bučko, Chabada, Nedbal – Herčík, Rákos, Hrníčko – Urban, Mikyska, Pochobradský – Kaplan, Rohlík, Lichtag – Rouha, Kaut, Žálčík.

HC Stadion Litoměřice: Pařík – Krutil, Kroupa, Černohorský, Husák, Aubrecht, Tomek, Pavlák – Ton, Kuťák, Sihvonen – Koláček, Jícha, Hauser – Korkiakoski, Costa, Vopat – Kordule, Vitouch, Svoboda.

Do utkání vstoupili aktivněji hráči Stadionu a usadili se v útočném pásmu. Ve druhé minutě Hauser dostal nahrávku zpoza branky na pravý kruh, ale zastihl jen připraveného Honzíka. V čase 4:54 se Pardubičtí uvolnili a jejich druhá střela na hostujícího gólmana byla úspěšná. Tomáš Urban dostal na levý kruh nahrávku od Pochobradského a uklidil puk za Paříkova záda.

Korkiakoski ze středu pravého kruhu neproměnil ani další velkou šanci litoměřického týmu a odkrytou branku těsně přestřelil. Na druhé straně se mezi hosty prokličkoval až k maskovanému muži Rohlík, ale branku z mezikruží minul. Hráči Stadionu zbrzdili Dynamo nedovoleným zákrokem a dopřáli domácím první početní výhodu, která ani přes rychlé tempo využita nebyla.

Po skončení přesilovky zůstaly Pardubice aktivnější a v sedmnácté minutě se jim nátlak vyplatil. Od středu modré čáry vystřelil Ondřej Chabada, který svou dělovkou poslal kotouč do levého rohu a rozvlnil síť Paříkovy klece.

V závěru první části utkání se domácí opět prosadili a odskočili na rozdíl tří branek. Ke střele se dostal Daniel Herčík, který nejprve trefil pouze rameno litoměřického gólmana, ale při druhém pokusu zamířil do pravého rohu kališnické klece a Paříka překonal.

Do druhé periody opět naskočili aktivněji hosté, ale netrvalo dlouho a Pardubice se rovněž dostaly do tempa. Litoměřičtí hráči si vybojovali přesilovou hru, ale ani v té skóre utkání nezměnili. Naopak těsně před jejím koncem se dostal do velké šance Urban, ale Paříkova vyrážečka byla připravena.

I přes výbornou práci pardubické obrany se Jícha dostal ke střele, ale zasáhl pouze boční část domácí klece. Pár vteřin poté vypálil z levého kruhu Costa a následně z mezikruží Hauser, ale Honzík všechny pokusy zneškodnil.

Ve vlastním oslabení se Dynamo dostalo do úniku a v přečíslení dva na jednoho vystřelil Rákos, ale jeho rána nebyla přesná. Litoměřice si nedovoleným zákrokem domácích vysloužily trestné střílení, jehož se ujal Costa, ale Honzík za svá záda kotouč nepustil. Po nevyužité přesilovce se dostal do samostatného úniku Svoboda, ale strážce domácí klece mu puk vypíchl.

Zkraje poslední části utkání po ráně Pochobradského zazvonila tyčka kališnické svatyně, ale skóre se nezměnilo. Šanci měl na druhé straně i Ton, ale na výborně chytajícího Honzíka nestačil. V samostatném úniku si Svoboda vynutil faul a Litoměřice tak dostaly šanci zvrátit skóre druhým trestným střílením, ale ani Svoboda na domácího gólmana nestačil.

V čase 56:23 domácí navýšili vedení na rozdíl čtyř branek. Michal Pochobradský dojel kotouč odražený od zadního mantinelu a uklidil jej do horního rohu Paříkovy svatyně. O minutu později se znovu prosadil Michal Pochobradský a Pardubice si připsaly výhru 5:0.