Kališníci v 16. kole porazili Vsetín a natáhli vítěznou šňůru na osm zápasů. Stadion položil základ úspěchu už v úvodních minutách, kdy se v rozmezí devatenácti sekund prosadili Sihvonen a Koláček. Litoměřičtí se tak Valachům přiblížili na rozdíl jediného bodu a v tabulce zůstávají třetí.

16. kolo

4:1

2:0, 1:0, 1:1

HC Stadion Litoměřice - VHK ROBE Vsetín

Branky a nahrávky: 01:45 Sihvonen (Husák, Svoboda; 5/4), 02:04 Koláček (Costa, Tomek; 5/5), 29:08 Koláček (Kordule, Costa; 5/5), 58:04 Kordule (Svoboda; 5/5) – 45:56 Kubiš (Klhůfek, Hrňa; 5/4). Rozhodčí: Petružálek, Čáp – Belko, Teršíp. Diváci: 943. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Střely na branku: 28:38 (9:12, 7:13, 12:13). Zblokované střely: 12:9. Vhazování: 37:37. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

HC Stadion Litoměřice: Pařík – Krutil, Kroupa, Černohorský, Husák, Aubrecht, Tomek, Pavlák – Ton, Kuťák, Sihvonen – Toman, Jícha, Chlubna – Korkiakoski, Costa, Koláček – Svoboda, Vitouch, Kordule.

VHK ROBE Vsetín: Romančík (34. Zhukov, 37. Romančík) – Staněk, Ďurkáč, Jenáček, Petrovický, Kojo, Hamřík – Bláha, Jonák, Bērziņš, Rob – Kubiš, Klhůfek, Hrňa – Hořanský, Kern, Jandus – Kratochvil, Dědek, Vaňo.

Na první gól se v Kalich Areně nečekalo ani dvě minuty. Při přesilové hře se puk dostal na modrou k Husákovi, který ještě nabil na levý kruh Riku Sihvonenovi a finský forvard se střelou z první nemýlil. O devatenáct sekund později se kališníci radovali podruhé. Costa vysunul do samostatného úniku Josefa Koláčka, jenž kličkou do forhendu překonal Romančíka.

V 8. minutě mohl Vsetín snížit. Hrňa si vyjel až před Paříka a trefil levou tyč domácí branky. O pár minut později měl kapitán hostů další šanci. Tentokrát se však proti jeho střele z mezikruží vytáhl litoměřický gólman.

V čase 29:08 Stadion zvýšil na rozdíl tří branek. V přečíslení tří proti jednomu už to vypadalo, že Kordule situaci překombinoval, nakonec však vymyslel perfektní přihrávku na Josefa Koláčka, který se před prázdnou brankou nemýlil. O pár minut později mohl Koláček dovršit hattrick, ale v dobré příležitosti na hranici brankoviště selhal.

Dvě minuty před koncem druhé části hry měli Valaši přesilovou hru. Rob dostal nabito zpoza branky a puk prolétl těsně vedle pravé tyče. Na druhé straně se ve velké příležitosti objevil Costa, ke kterému se odrazil puk na hranici brankoviště, ale z bezprostřední blízkosti zamířil pouze do betonů Romančíka.

Hned v úvodu třetí třetiny měl obrovskou šanci při vlastním oslabení Chlubna, který však poloprázdnou branku netrefil. Na druhé straně se před Paříkem zjevil Berzinš a litoměřický brankář předvedl skvělý zákrok lapačkou. V čase 45:56 Pařík poprvé kapituloval. Klhůfek fantastickou zadovkou našel před brankou Pavla Kubiše, který trefil poloprázdnou branku.

V polovině třetí části hry mohl snížit Jandus, který byl úplně sám na pravém kruhu, avšak trefil pouze vyrážečku litoměřického gólmana. Vsetín to ještě v závěru zkusil v šesti, ale tento risk se jim nevyplatil a prázdnou branku trefil Pavel Kordule.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice):,,V tomto zápase jsme měli asi nejlepší vstup do utkání z celé sezóny. Udělali jsme si dobrý náskok, ale soupeř se poté probudil a byl nepříjemný. My jsme měli dobrou i druhou třetinu a ve třetí periodě už jsme to jen urvali na sílu. Věděli jsme, jak silný je v útoku soupeř a snažili jsme se to eliminovat, chytře jsme to odehráli a zakončili gólem do prázdné brány."

Jiří Weintritt (VHK Robe Vsetín): ,,Utkání jsme ztratili v prvních třech minutách, kdy jsme dostali dva góly. V prostřední části zápasu už jsme byli vyrovnaným soupeřem a měli jsme mnoho nadějných situací, ale nepodařilo se nám je proměnit. Ve třetí třetině už nám chyběla síla, protože většinu zápasu jsme hráli na tři lajny, nicméně o výsledku se rozhodlo už na začátku."