Skvělá forma Stadionu pokračuje a po výhře ve Frýdku-Místku zapsal čtvrtý triumf v řadě. Kališníci položili základ úspěchu už v první třetině, kdy se v rozmezí 77 sekund trefili Kuťák a Kordule. Litoměřičtí náskok udržovali po celé utkání, a i když se rysi v závěru přiblížili na rozdíl jediné branky, tak pojistku přidal Jícha. Stadion tak z dalekého Slezska veze tři body.

12. kolo

3:5

0:2, 1:2, 2:1

HC Frýdek-Místek - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 22:42 Haas (Svačina, Hotěk; 5/4), 44:51 Geidl (Haman, Havránek; 5/5), 54:33 Doktor (Svačina, Urbanec; 5/4) – 15:59 Kuťák (4/5), 17:16 Kordule (Vitouch, Svoboda; 5/5), 37:22 Korkiakoski (Pavlák, Koláček; 5/5), 38:42 Guman (Korkiakoski, Svoboda; 5/4), 56:11 Jícha (Husák, Kroupa; 5/5). Rozhodčí: Cabák, Šico – Tvrdý, Veselý. Diváci: 784. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 22:33 (10:11, 5:16, 7:6). Zblokované střely: 5:9. Vhazování: 43:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4, 3:5.

HC Frýdek-Místek: Mokry – Urbanec, Hrachovský, Havránek, Haman, Výtisk, Kowalczyk – Hotěk, Marosz, Svačina – Doktor, Veselý, Ramik – Haas, R. Toman, Šuhaj – Geidl, Macháček, Matěj – Hudeček.

HC Stadion Litoměřice: Pařík – Krutil, Kroupa, Černohorský, Husák, Aubrecht, Pavlák, Tomek – M. Toman, Jícha, Guman – Ton, Kuťák, Sihvonen – Korkiakoski, Costa, Koláček – Kordule, Vitouch, Svoboda.

Hned v úvodních vteřinách měl velkou šanci Marosz, který byl úplně sám na levém kruhu, ale trefil pouze vyrážečku Paříka. V 6. minutě se puk odrazil na pravý kruh, kde byl úplně volný Kowalczyk, jenž zamířil do lapačky litoměřického gólmana. O pár minut později vyslal Sihvonen křižný pas na Costu, avšak Mokry se včas přesunul a kotouč vyrazil. Krátce po polovině první části hry měl velkou šanci Veselý, který se dostal k odraženému puku na hranici brankoviště a zamířil do pravé tyče.

Vzápětí pálil od modré Černohorský a Mokry měl co dělat, aby puk vyrazil mimo tři tyče. Před koncem první třetiny se Pařík v oslabení hned několikrát vyznamenal a Stadion udeřil. Filip Kuťák využil zaváhání domácí obrany a v samostatném úniku krásně vymetl levý horní roh branky. O minutu a půl později kališníci vstřelili druhý gól. Vitouch vystihl domácí rozehrávku, naservíroval puk přes osu hřiště na Pavla Korduleho, který trefil poloprázdnou branku.

V čase 22:42 rysi využili početní výhodu a snížili na rozdíl jediného gólu. Svačina vyslal přesný křižný pas na levý kruh a Oskar Haas poslal puk k bližší tyči. O pár minut později se do samostatného úniku při vlastním oslabení dostal Svačina, avšak přestřelil. Ve 30. minutě se v obrovské šanci ocitl Costa, který pálil z levého kruhu a Mokry skvěle zasáhl lapačkou.

Ve 35. minutě si puk na hranici brankoviště našel Toman, ale nasměroval ho pouze do horní tyče. Vzápětí to už Stadionu vyšlo. Pavlák vypálil od modré a Mokry puk vyrazil přesně na hůl Markuse Korkiakoskiho, jenž trefil prázdnou branku. Kališníci se ještě před druhou pauzou radovali i počtvrté. Svoboda nahrál na hranici brankoviště Korkiakoskimu, který z otočky našel Tomáše Gumana a puk skončil v síti.

Hned v úvodu třetí třetiny měl pátý gól na holi Svoboda, kterému však střela nesedla a puk skončil těsně vedle. V čase 44:51 Frýdek-Místek snížil. Haman vypálil od modré a těsně před Paříkem puk usměrnil do branky Nico Geidl. V 51. minutě se kališníci sice radovali popáté, avšak Toman puk tečoval vysokou holí a gól tak nebyl uznán.

O pár chvil později se až před Paříka dostal Svačina, ale i tentokrát přestřelil. Na druhé straně vybídl Svoboda Vitoucha, ten však poslal puk vedle levé tyče. Rysi se v čase 54:33 přiblížili na rozdíl jediné branky. Svačina přihrál mezi kruhy na Jakuba Doktora, který poslal puk do pravé horní části litoměřické branky. Litoměřičtí však rychle odpověděli. Josef Jícha to v přečíslení vzal na sebe a procedil puk mezi ruku a tělo domácího brankáře. Frýdek-Místek to ještě v závěru zkusil v šesti, avšak neúspěšně a Stadion si tak odvedl tři body.

Jozef Daňo (HC Frýdek-Místek): První třetina byla z naší strany taková ustrašená. Je nám jasné, že po těch nevydařených zápasech je to pro kluky těžké. Musíme prostě více bruslit a vyhrávat více osobních soubojů. Bohužel jsme se v první třetině nevyvarovali riskantních přihrávek, což nás pak sráží dolů a je to problém. V prostřední části jsme udělali mnoho faulů, které nás následně stály hodně sil. Navíc jsme v oslabení inkasovali, což se pak už těžko dohání. I když jsme ve třetí části stáhli hru na tři formace a kluci makali, tak jsme z brejku znovu dostali branku. Škoda toho, jelikož jsme věřili, že se pokusíme o power play a s výsledkem ještě můžeme něco udělat.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): Začátek utkání nebyl z naší strany špatný, potom jsme ale nepochopitelně zvolnili. Už to vypadalo na to, že se domácí dotáhnou a budou nepříjemní. Hráli dobře směrem dopředu. My jsme však díky přesilovkám dokázali odskočit, nechci říct, že bychom utkání kontrolovali, ale měli jsme pořád o gól navíc a ke konci jsme to dokázali udržet.