Litoměřice ubránily Kalich Arenu a získaly všechny body. Do utkání vstoupil lépe Kolín, ale Stadion dokázal duel otočit. V dresu s kalichem se dokázala prosadit zahraniční legie. Góly si připsal Costa, Sihvonen i Korkiakoski.

11. kolo

4:2

0:1, 2:0, 2:1

HC Stadion Litoměřice - SC MARIMEX Kolín

Branky a nahrávky: 22:09 Costa (Kordule; 5/5), 33:04 Sihvonen (Černohorský, Ton; 5/5), 44:01 Korkiakoski (Svoboda, Krutil; 5/4), 56:48 Costa (Černohorský, Koláček; 5/5) – 10:32 Vrhel (Ouřada; 5/5), 40:47 Skořepa (Němec, Kolmann; 5/4). Rozhodčí: Petružálek, Zubzanda – Belko, Kotlík. Diváci: 693. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 37:23 (12:9, 8:10, 17:4). Zblokované střely: 6:9. Vhazování: 40:27. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

HC Stadion Litoměřice: Pařík – Krutil, Tomek, Strejček, Husák, Černohorský, Aubrecht, Pavlák – Svoboda, Jícha, Guman – Ton, Kuťák, Sihvonen – Toman, Korkiakoski, Koláček – Vitouch, Costa, Kordule.

SC MARIMEX Kolín: Soukup – Pinkas, Kolmann, Hampl, Gaspar, Piegl, J. Šedivý, Němec – Dlouhý, Skořepa, Král – Vrhel, Morong, Ouřada – Síla, Moravec, Pajer – D. Šedivý, Bernat, Lang.

Začátek utkání nepřinesl příliš mnoho vzrušení. Kolín zvolil defenzivnější taktiku, trpělivě bránil a pokoušel se vyrážet do rychlých protiútoků. Domácí Stadion byl aktivnější, ale nedokázal si až na výjimky vytvořit souvislý tlak.

Nerozhodný stav se změnil v jedenácté minutě. Kališníci chybovali při rozehrávce ve vlastní třetině a puku se zmocnili hosté, kteří se nezdráhali vypálit, Pařík ránu z levého kruhu vyrazil před sebe, ale domácí obránci nedokázali kotouč odklidit, a tak se z následné dorážky prosadil Stanislav Vrhel.

Kališníci se po inkasovaném gólu pustili do útočení a málem se prosadil Filip Kuťák, ale brankář Soukup dokázal jeho pokus betonem vyrazit. Následně domácí obrana chybovala v rozehrávce a Michael Krutil hasil vzniklou situaci faulem. Kolín nabídnutou výhodu nevyužil, ale z následného tlaku několikrát ohrozil Paříka.

Těsně před koncem třetiny šli do čtyř i hráči s kozlem na hrudi, ale Stadion branku nevstřelil, i když před Tonem byla už jen prázdná klec. Do šaten se šlo za stavu 0:1.

Litoměřice vstoupily do druhé třetiny ve stále trvající přesilové hře a vytvářely tlak na hostující obranu, která kapitulovala. Pavel Kordule získal puk ve vlastním obranném pásmu, prokličkoval se přes dva protihráče a nádhernou křižnou přihrávkou našel Kalea Costu, který se před prázdnou bránou nemýlil, a tak v čase 22:09 bylo srovnáno.

Hra se v dalším průběhu druhé třetiny vyrovnala a kopírovala tak nerozhodný stav 1:1 až do času 33:04, kdy Riku Sihvonen zakončil nádhernou akci domácích a poprvé se tak Stadion dostal do vedení. Kolín po obdrženém gólu zabral a pustil se do útočení, ale Pařík všechny pokusy mířící na jeho klec kryl, a tak byl stav po čtyřiceti minutách 2:1.

Kolín se po startu třetí třetiny ihned usadil v útočném pásmu a ve stále pokračující početní výhodě dokázal skórovat. V čase 40:47 se dokázal prosadit z dorážky kapitán hostů Josef Skořepa. Domácí dokázali ovšem bleskově odpovědět rovněž z přesilové hry. V čase 44:01 Marcus Korkiakoski využil prudkou přihrávku a ranou z úhlu vrátil Stadion do vedení.

V čase 56:48 se prosadil podruhé Kale Costa, který tečoval nahození od modré čáry. Ve zbytku zápasu se Kolín snažil o vyrovnání a odvolal brankáře, ale skóre se už nezměnilo. Stadion porazil doma Kolín 4:2.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): „Do zápasu jsme vstoupili ze začátku tak, jak jsme si představovali. Pak jsme z nějakého důvodu přestali hrát tak, jak jsme si řekli. Soupeř začínal mít převahu a bylo to pro nás těžké. Ve druhé třetině jsme začali zase hrát tak, jak jsme chtěli, jednoduše, dostávat to za soupeře a hodně střílet. Ve třetí třetině se to jen potvrdilo a díky tomu jsme celý zápas vyhráli.“

Petr Marínek (SC Marimex Kolín): „Gratulujeme soupeři. Viděli jsme jeho sílu, na což jsme se myslím dobře připravili a první třetinu jsme byli lepším týmem a po zásluze jsme vedli. V hlaváh hráčů došlo asi k nějakému uspokojení, že si tady budeme střílet góly, jak se nám zachce a soupeř nás od druhé třetiny přehrával, nestíhali jsme jeho nájezdy na naši bránu a po zásluze se dostal do vedení. Na začátku třetí třetiny jsme vyrovnali výsledek i hru, ale následně jsme udělali nesmyslné fauly, za které nás soupeř potrestal. Jsme z našeho výkonu zklamaní.“