Kališníci se po skalpu Sokolova vydali do Zlína, kde se utkali s tabulkovým sousedem. Ačkoliv si Stadion vypracoval dvoubrankový náskok, Berani těsně před koncem třetí dvacetiminutovky vyrovnali. Bitva došla až do nájezdů, kde v 9. sérii rozhodl Kale Costa.

10. kolo

3:4sn

1:3, 1:0, 1:0 – 0:0 – 0:1

Berani Zlín - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 06:13 Lang (Salmio, Novák; 5/4), 38:43 Köhler (Gago, Novotný; 5/5), 59:20 Gago (Salonen, Kindl; 5/4) – 06:41 Svoboda (Guman; 5/5), 10:14 Ton (Kuťák; 5/5), 19:05 Guman (Krutil, Svoboda; 5/4), rozh. náj. Costa. Rozhodčí: Koziol, Grygera – Kleprlík, Kráľ. Diváci: 2352. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:1. Střely na branku: 42:32 (13:12, 14:6, 12:12). Zblokované střely: 19:11. Vhazování: 37:39. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3.

Berani Zlín: Kořének (20. Huf) – Hrbas, Salonen, Čáp, Novotný, Zbořil, Suhrada, Riedl – Paukku, Werbik, Salmio – Lang, Kindl, Šlahař – Süss, Vlach, Novák – Sedláček, Gago, Köhler.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň (20. Pařík) – Krutil, Kroupa, Strejček, Husák, Tomek, Aubrecht, Pavlák – Svoboda, Korkiakoski, Guman – Ton, Kuťák, Sihvonen – Toman, Costa, Chlubna – Kordule, Vitouch, Hrabík.

Zápas na zimním stadionu Luďka Čajky začali lépe domácí. Nejprve se do šance dostal Kindl, který našel před brankou úplně odkrytého Langa. Druhý jmenovaný ale litoměřickou svatyni minul a Cichoň zasahovat nemusel.

Na začátku 6. minuty došlo na straně Stadionu k vyloučení a Berani se ujali vedení. Mikko Salmio nahrál zpoza branky přesně na hůl Martina Langa, jenž vypálil pod lapačku kališnického gólmana. Stadion však vzápětí dokázal odpovědět.

Sedmaadvacet vteřin po úvodní brance bylo vyrovnáno. Tomáš Guman s Přemyslem Svobodou ujeli dva na jednoho, Guman si zkušeně počkal, až si mu domácí obránce lehne do přihrávky a teprve potom nahrál k levé tyči na Přemysla Svobodu, který doklepl puk do odkryté sítě.

V 11. minutě se skóre změnilo znovu. Petr Ton vypálil z levého kruhu a jelikož domácímu brankáři skvěle clonil Sihvonen, kotouč skončil přesně v horním růžku zlínské klece. Krátce po této akci se dostal do samostatného úniku Filip Kuťák, ale Kořénka nepřekonal.

Krátce před koncem první periody Severočeši odskočili na dvoubrankový náskok. Z vrcholu levého kruhu vystřelil Tomáš Guman, který trefil prostor mezi lapačkou a betonem.

Před druhou periodou došlo u obou celků ke změnám v brankovišti. Michala Kořénka vystřídal Daniel Huf a Oldřicha Cichoně nahradil Lukáš Pařík. Prostřední část hry byla mnohem vyrovnanější, ale nakonec branku přece jen přinesla.

Na tabuli svítil čas 38:44, když domácí fanoušci propukli v jásot. Gago bekhendem zpoza branky šikovně nahrál k levé tyčce na Bedřicha Köhlera, jenž mířil ke vzdálenější tyči a stáhl ztrátu na rozdíl jediného gólu.

Poslední část základní hrací doby byla opět velmi vyrovnaná, byť na ledě bylo vidět více emocí. Velkou příležitost měl Petr Ton, který ujížděl sám na Hufa, ale jeho klička mu moc nevyšla, a nakonec domácí gólman zasáhl.

Zhruba pět minut před koncem vyslal z levého kruhu nebezpečnou střelu Svoboda, který mířil nad rameno Daniela Hufa. Ten ale vytasil svou lapačku a pohotově zasáhl. Na druhé straně mohl zakončit do odkryté klece Kindl, ale kotouč minul.

Berani to zhruba na posledních devadesát vteřin zkusili v šesti a po Gumanově sekání dostali výhodu přesilové hry, kterou i zužitkovali. Michal Gago z vrcholu kruhu namířil střelu přesně k tyčce a Lukáš Pařík na tento kotouč nedosáhl. Čtyřicet vteřin před koncem tak domácí vyrovnali a pokračovalo se do prodloužení.

V nastavené pětiminutovce mohl rozhodnout Matěj Toman, ale zlínský brankář si ho pohlídal. Na druhé straně měl příležitost Michal Gago, ale také Paříka nepřekonal. Zhruba minutu a čtvrt před koncem prodloužení byl vyloučen Petr Ton a Berani dostali velkou výhodu přesilovky, kterou ovšem neměli na dlouho.

Krátce po zahájení přesilovky bylo na domácí straně odpískáno příliš mnoho hráčů na ledě a počet hokejistů na ledové ploše se mohl vyrovnat. Jenže Bedřich Köhler dostal navíc dvouminutový trest za nesportovní chování a Litoměřice měly početní výhodu. Ani v prodloužení se ale o vítězi nerozhodlo a následovaly nájezdy. I v nich bylo dlouho vyrovnáno, ale v deváté sérii proměnil rozhodující nájezd Kale Costa a Litoměřice ve Zlíně vyválčily dva body.