Stadionu se v domácím prostředí znovu dařilo a porazil druhý Sokolov poměrem 4:1. Skvělým výkonem k tomu přispěl gólman Lukáš Pařík, který hostům povolil pouhou jednu branku.

9. kolo

4:1

1:0, 1:0, 2:1

HC Stadion Litoměřice - HC Baník Sokolov

Branky a nahrávky: 13:05 Chlubna (Krutil, Guman; 5/4), 36:45 Guman (Svoboda, Strejček; 5/5), 42:24 Aubrecht (Toman; 5/5), 58:35 Ton (Sihvonen; 5/5) – 53:51 Osmík (Kružík, Tureček; 5/5). Rozhodčí: Zavřel, Čáp – Beneš, Polák. Diváci: 803. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 28:27 (8:13, 11:4, 9:10). Zblokované střely: 10:2. Vhazování: 31:26. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

HC Stadion Litoměřice: Pařík – Krutil, Kroupa, Strejček, Husák, Tomek, Aubrecht, Pavlák – Svoboda, Jícha, Guman – Ton, Kuťák, Sihvonen – Toman, Costa, Chlubna – Kordule, Vitouch, Hrabík.

HC Baník Sokolov: Hamalčík – M. Rohan, Tureček, Mlčák, Weinhold, Bulka, Klejna, Rulík – Osmík, Kverka, Tomeček – Vracovský, Přikryl, Kružík – Křemen, Vrdlovec, Csamango – Adamec, T. Rohan.

Ačkoliv to už vypadalo, že domácí brankář vychytá nulu, Martin Osmík byl proti. Hostující útočník se dostal do úniku, před domácí klecí předvedl kličku a forhendem rozvlnil síť za Lukášem Paříkem. Tři minuty před koncem základní hrací doby to hosté zkusili bez brankáře, a to se jim vymstilo. Do prázdné branky se trefil Petr Ton a zpečetil vítězství Stadionu poměrem 4:1Začátek utkání byl velmi vyrovnaný. Větší šanci si vypracoval až v polovině 5. minuty Sihvonen, jenž dostal přihrávku zpoza branky, ale hostující brankář stihl zasáhnout. Na druhé straně ledové plochy se mohl prosadit bývalý hráč Stadionu Roman Přikryl, který ujel domácí obraně, ale střelou po ledě Lukáš Paříka nepropálil.

Krátce po polovině první periody ujel podél levého mantinelu Filip Kuťák, který nahrál ke vzdálenější tyči Sihvonenovi, ale ten Hamalčíka nepropálil. Po vyloučení Martina Weinholda za zdržování hry dostal Stadion početní výhodu, kterou i zužitkoval. Michael Krutil pálil od modré čáry a letící kotouč těsně před brankou ještě tečoval Tomáš Chlubna, čímž poslal Litoměřice do vedení.

Druhá třetina byla opět vyrovnaná, ale větší počet šancí měli kališníci, Riku Sihvonen mohl zakončit do prázdné branky, ale trefil pouze betony sokolovského gólmana. Na opačné straně se mohl prosadit Adam Rulík, který pálil z levého kruhu. Pařík se ale rychle přesunul a prostor u tyčky utěsnil.

Po necelých pětatřiceti minutách hry se u domácí branky poškodilo plexisklo a bylo rozhodnuto, že zbytek druhé třetiny se dohraje po přestávce. Po návratu na led si domácí rychle vytvořili tlak, které poté přetavili i v branku. Tomáš Guman projel po levé straně k brance a bekhendem přesně vymetl vzdálenější šibenici.

Po začátku poslední dvacetiminutovky byli znovu aktivnější hráči Stadionu a v čase 42:24 propukla v Kalich Areně radost potřetí. Hned po vhazování se puk dostal k Davidu Aubrechtovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě.

Ačkoliv to už vypadalo, že domácí brankář vychytá nulu, Martin Osmík byl proti. Hostující útočník se dostal do úniku, před domácí klecí předvedl kličku a forhendem rozvlnil síť za Lukášem Paříkem.Tři minuty před koncem základní hrací doby to hosté zkusili bez brankáře, a to se jim vymstilo. Do prázdné branky se trefil Petr Ton a zpečetil vítězství Stadionu poměrem 4:1

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): „Z naší strany krásný zápas. Od začátku jsme měli dobré nasazení i přístup, ale samozřejmě tam byly nějaké chyby. Postupem času jsme se jich vyvarovali, dali jsme góly, což přineslo klid na naši hru. Musím vyzdvihnout jistotu gólmana, která klukům taky hodně pomohla.“