Stadion v 8. kole Chance ligy nestačil na Přerov a padl 0:3. V utkání skromném na góly a šance šli domácí do vedení už v první třetině, kdy se prosadil Tomi. Kališníci sice byli ve druhé periodě aktivnější, avšak skórovali opět Zubři. Litoměřice se tak vrací z Přerova bez bodu.

8. kolo

3:0

1:0, 1:0, 1:0

HC ZUBR Přerov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 17:52 Tomi (Hejcman; 5/4), 29:25 Tarnoczy (Krisl; 5/5), 58:14 J. Svoboda (Březina; 5/5). Rozhodčí: Rapák, Šudoma – Hanzlík, Tvrdý. Diváci: 751. Vyloučení: 3:9. Využití: 1:0. Střely na branku: 36:31 (20:8, 7:14, 9:9). Zblokované střely: 4:10. Vhazování: 38:35. Průběh utkání: 3:0.

HC ZUBR Přerov: Postava – Černý, Zeleňák, Chroboček, Krisl, Adámek, Kudělka, Cubo – J. Svoboda, Pechanec, Březina – Doležal, Hejcman, Nemec – J. Svoboda, Indrák, Tomi – Dobša, Chludil, Tarnoczy.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Krutil, Kroupa, Strejček, Husák, Tomek, Aubrecht, Pavlák – Korkiakoski, Jícha, Guman – Ton, Kuťák, Sihvonen – Kordule, Costa, P. Svoboda – Cikhart, Vitouch, Hrabík.

Hned v úvodu utkání kališníci přežili dvojnásobnou početní výhodu Přerova, který si nic výraznějšího nevypracoval. První vážnější šanci si vytvořili domácí v 11. minutě. Chrobočkova střela od modré skončila na tyči a puk se odrazil do brankoviště, avšak k dorážce se žádný z hráčů nedostal.

O chvíli později měl velkou šanci Kuťák, který byl úplně sám na levém kruhu. Hostující gólman ale puk vyrazil. Vzápětí mohl skórovat Costa, jenž z bezprostřední blízkosti přestřelil. V závěru první třetiny se Přerovští mohli poprvé radovat. Vojtěch Tomi vystřelil z levého kruhu a puk prošel Cichoňovi mezi betony.

Hned v úvodu druhé části hry dobře pálil aktivní Kuťák, který však z mezikruží zamířil vysoko nad branku. Stadion byl sice aktivnějším týmem, avšak skórovali domácí. Patrik Tarnoczy zůstal úplně sám mezi kruhy a přesnou střelou do pravého horního rohu branky litoměřického gólmana překonal.

Ve 31. minutě jel sám na Postavu Svoboda, který zvolil kličku do bekhendu, ale přestřelil. Tři minuty před přestávkou měl obrovskou šanci domácí Cubo, který měl před sebou prázdnou branku. Na poslední chvíli však do střely skočil Costa a puk skončil mimo. Vzápětí jel na Cichoně Jakub Svoboda, jehož bekhendová klička skončila na pravém betonu litoměřického brankáře.

V polovině třetí třetiny dobře pálil Pechanec, který z mezikruží vyslal nepříjemný pokus a kotouč skončil těsně vedle branky. Kališníci to v závěru zkusili bez brankáře, což se jim vymstilo a Jakub Svoboda trefil prázdnou klec. Stadion sice ve třetí části hry zkoušel utkání alespoň zdramatizovat, gól však vstřelit nedokázal a v Přerově padl.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): „Do utkání jsme nevstoupili dobře, první třetina byla úplně jiná, než jsme si představovali. Ve druhé a třetí třetině jsme měli lepší pohyb a nasazení, zjednodušili jsme hru. Tlak do brány byl ale malý, soupeř si nebezpečné prostory dobře pohlídal. Když to strhnu, domácí vyhráli zaslouženě, protože jsme je pořádně ani neohrozili."

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): „Bylo to velice dobré utkání ve vysokém tempu. Škoda, že jsme nevyužili přesilovku pět na tři. Ne, že by byla špatně sehraná, ale zakončení nebylo tak důrazné. Potom se nám však podařilo využít další přesilovku. Ve druhé třetině byl potom soupeř aktivnější. Má dobré hráče na puku a v obranném pásmu nám dělal problémy. Nicméně jsme to ustáli, paradoxně jsme si ve druhé části vytvořili i výrazné gólovky, třeba po chybné hostu rozehrávce soupeře. Třetí část už byla zase z naší strany solidní, měli jsme tam šance. Jsme rádi, domácí prostředí musíme využívat. Teď bude potřeba to potvrdit v sobotu proti Pardubicím."