Stadion se po čtyřech porážkách v řadě vrátil na domácí led, kam přijela třetí Jihlava. Kdo ale čekal vyrovnaný zápas, musel být pořádně zklamaný. Oldřich Cichoň předvedl v brance skvělý výkon a hráči v útoku byli pořádně produktivní. Trefilo se hned sedm různých střelců a Litoměřice zapsaly jednoznačně nejvyšší výhru v sezoně.

7. kolo

7:2

2:0, 2:1, 3:1

HC Stadion Litoměřice - HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 03:36 Jícha (Sihvonen, Husák; 5/4), 18:39 Ton (Sihvonen, Husák; 5/4), 22:58 Cikhart (Hrabík, Vitouch; 5/5), 25:59 Tomek (Jícha, Hrabík; 5/5), 45:58 Svoboda (Kordule, Costa; 5/5), 48:21 Kroupa (Kuťák; 5/5), 50:54 Kuťák (Sihvonen, Strejček; 5/5) – 24:42 Havránek (Cachnín; 5/5), 58:52 Štefančík (Cachnín; 5/5). Rozhodčí: Valenta, Hucl – Kokrment, Pěkný. Diváci: 793. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Střely na branku: 32:40 (9:15, 12:14, 11:11). Zblokované střely: 9:7. Vhazování: 35:30. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1, 7:2.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Pavlák, Kroupa, Strejček, Husák, Tomek, Aubrecht – Korkiakoski, Jícha, Guman – Ton, Kuťák, Sihvonen – Kordule, Costa, Svoboda – Cikhart, Vitouch, Hrabík.

HC Dukla Jihlava: Beran (23. Maláč) – Bilčík, Kolář, Ozols, Kočí, Mareš, Vala, Dundáček – Čachotský, Anděl, Šik – Havránek, Štefančík, Cachnín – Meluzin, Handl, Berger – Jelínek, Pořízek, Brož.

Krátce po úvodním vhazování Stadion dostal početní výhodu. První velkou šanci si vypracoval Přemysl Svoboda, po závaru před hostujícím gólmanem se dostal k puku, ale ani nadvakrát Adama Berana nepřekonal.

Ve 4. minutě se ocitl mezi kruh naprosto nehlídaný Josef Jícha, který dostal přihrávku přesně na hůl a bez zaváhání zavěsil puk pod víko jihlavské klece. Neuběhlo ani třicet vteřin a už se obávali i domácí fanoušci. Kotouč skončil pod Oldřichem Cichoněm a rozhodčí zkoumali videozáznam. Puk ale nakonec brankovou čáru nepřešel a platilo skóre 1:0.

Během první periody Dukla dostala k dispozici několik přesilovek, ale ani jednu nevyužila. V jednom z oslabení dokonce znovu ujel Jícha, který však v samostatném nájezdu Berana neprostřelil.

Osm vteřin po vyloučení Daniela Koláře za držení burácela Kalich Arena podruhé. Z levého kruhu vyslal dělovku Riku Sihvonen, ale těsně před brankou ránu ještě tečoval Petr Ton a s tím už hostující brankář nemohl nic dělat.

Do prostřední části hry opět vstoupili lépe domácí. Adam Beran pokazil rozehrávku za vlastní klecí, kotouč se dostal k Janu Cikhartovi, který z úhlu trefil prázdnou branku a Stadion vedl už 3:0. Po třetím inkasovaném gólu došlo u hostů ke střídání brankářů a mezi tři tyče se postavil Filip Maláč.

Ve 25. minutě se poprvé v zápase mohla radovat i Jihlava. Po chybné rozehrávce od Přemysla Svobody se do úniku dostal Richard Cachnín, který na poslední chvíli přihrál ještě Tomáši Havránkovi, jenž zakončil přesně k levé tyči.

Tříbrankový náskok si však domácí vzali rychle zpět. Tomáš Tomek převzal puk u pravého mantinelu, najel si až před Maláče a vystřelil. Jeden z hostujících obránců tento pokus sice zablokoval, ale napodruhé už se litoměřická jednaosmdesátka prosadila.

Ve 46. minutě se Kalich Arenou rozezněla „Pátá“. Přemysl Svoboda předvedl skvělou akci, vymíchal si jihlavského brankáře a poslal kotouč za jeho záda. A to nebylo všechno. Nad pravý beton hostujícího brankáře se v čase 48:21 trefil Jakub Kroupa, jenž dal první gól mezi dospělými.

Střelný prach ale Litoměřicím stále nedocházel, na konci 51. minuty najel před branku Filip Kuťák a propálil Filipa Maláče znovu, už posedmé. Pouze kosmeticky upravil na konečných 7:2 z pohledu domácího celku slovenský talent Marcel Štefančík, který projel celou domácí obranou a Cichoně překonal bekhendem.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): „Přijel těžký soupeř, silný dopředu, což dokazoval hlavně v první třetině, kterou jsme přežili hlavně díky gólmanovi. Odskočili jsme díky přesilovkám a malinko jejich tlak utlumili. Ve druhé třetině se nám povedlo dát nějaké góly. Začátek třetí třetiny jsme znovu zaspali, ale přečkali jsme jejich tlak a přidali další góly."

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): „Měli jsme výborný vstup do zápasu, byl nás plný led, ale bohužel naše bolest z posledních zápasů jsou přesilovky a oslabení, které zápas rozhodly. Nechceme se na nic vymlouvat, musíme to brát tak jak to je. Dostali jsme spoustu gólů a za třetí třetinu se naším fanouškům omlouváme. Respektuji to, že domácím narostla křídla, když viděli, jak nám tam góly naskakují, ale nám se tohle nemůže stát. Řekl jsem klukům, že chápu, že se to stane jednou za sezonu, ale v téhle sezoně už se to opakovat nebude."