Tak to byla napínavá bitva! Stadion se na ledě Poruby dvakrát dostal do vedení, ale domácí celek pokaždé vyrovnal a poté průběžné skóre i otočil. Už to vypadalo, že se Litoměřice budou vracet bez bodů, ale jedenáct vteřin před koncem základní hrací doby se prosadil Filip Kuťák a šlo se do prodloužení. V něm se o vítězi nerozhodlo a následovaly samostatné nájezdy, v nichž nakonec zvítězilo domácí mužstvo.

6. kolo

4:3sn

1:1, 2:1, 0:1 – 0:0 – 1:0

HC RT Torax Poruba - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 17:00 Tvrdoň (Šoustal, Gutwald; 5/4), 35:02 Berisha (Razgals, Pohl; 5/4), 39:05 Lemcke (Klimíček, Tvrdoň; 5/5), rozh. náj. Šedivý – 07:49 Koláček (Kroupa; 5/5), 30:22 Sihvonen (Koláček, Kuťák; 5/5), 59:49 Kuťák (Sihvonen, Guman; 5/4). Rozhodčí: Svoboda, Rapák – Otáhal, Peluha. Diváci: 490. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. Střely na branku: 40:39 (13:12, 9:24, 14:3). Zblokované střely: 12:11. Vhazování: 47:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3.

HC RT Torax Poruba: Bláha – Doudera, Sedlák, Klimíček, Lemcke, Pohl, Gutwald, Voráček – Šoustal, Střondala, Tvrdoň – Šedivý, Berisha, Razgals – Gřeš, Vachovec, Klímek – Lednický, Adamec, Christov.

HC Stadion Litoměřice: Pařík – Černohorský, Kroupa, Strejček, Husák, Tomek, Aubrecht, Pavlák – Korkiakoski, Jícha, Guman – Koláček, Kuťák, Sihvonen – Ton, Costa, Svoboda – Hrabík, Vitouch, Kordule.

Utkání bylo od počátku velmi vyrovnané. Do první velké šance se dostali domácí, když se Šedivý s Berishou dostali do situace dva na jednoho. Před litoměřickým brankářem ale akci překombinovali a Pařík vůbec nemusel zasahovat.

V 8. se minutě mohli poprvé v utkání kališníci radovat. Jakub Kroupa vypálil z pravého kruhu, domácí gólman sice puk vyrazil, ale než ho stihl ukrýt pod lapačkou, prosadil se Josef Koláček, jenž dostrčil puk za brankovou čáru.

Ještě před koncem první periody dokázala Poruba vyrovnat. Po vyloučení Pavláka šly Litoměřice do čtyř a toho dokázali domácí využít. Marek Tvrdoň dostal přihrávku na pravý kruh, odkud vypálil do horního růžku Paříkovy klece. Severočeský gólman sice lapačkou vystartoval, ale kotouč proletěl těsně nad ní.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili lépe Slezané, kteří si hned v jejím úvodu vytvořili několik slibných šancí. Nejprve se na levé straně dostal do dobré pozice Tomáš Šoustal, ale na poslední chvíli mu zablokoval hokejku jeden z hostujících obránců.

Následně střelou z mezikruží orazítkoval tyčku litoměřické branky Frenks Razgals, po něm se ještě snažili o změnu skóre Gřeš s Vachovcem, ale marně. Po zhruba tříminutovém tlaku kališníci dokázali přesunout hru před Bláhu.

Krátce po polovině základní hrací doby se Litoměřice znovu ujaly vedení. Ihned po vhazování dostal nahrávku na hranici pravého kruhu Riku Sihvonen a propálil vše, co mu stálo v cestě. Kališnický náskok však trval jen čtyři a půl minuty.

Po vyloučení Ondřeje Hrabíka za vysokou hůl se domácí celek ocitl v početní výhodě, kterou podruhé v utkání využil. Aaron Berisha dostal od pravého mantinelu nahrávku na levý kruh a Lukáš Pařík se nestihl včas přesunout. Kanadský útočník tak vyrovnal na 2:2.

V poslední minutě prostřední části hry se Torax prosadil znovu. Justin Wiliam Lemcke vypálil z pravé strany útočného pásma a prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Na začátku třetí třetiny předvedl výtečný zákrok Pařík, který se rychle přesunul k levé tyči a lapačkou na poslední chvíli zastavil kotouč před brankovou čárou. K podobné situaci došlo ještě v 54. minutě, kdy Razgals znovu pálil a už se skoro radoval z gólu, ale hostující brankář byl proti.

Ke konci utkání to svěřenci trenéra Miroslava Přerosta zkusili bez gólmana, a to se jim vyplatilo. Nejprve byla situace pět na čtyři, poté Litoměřice hrály se šesti hráči. Filip Kuťák z mezikruží vypálil pod víko Bláhovy svatyně a jedenáct vteřin před koncem základní doby vyrovnal na 3:3.

V prodloužení ani jeden z týmů nerozhodl, a tak následovaly samostatné nájezdy. Ačkoliv Riku Sihvonen dokázal jeden nájezd proměnit a vyrovnat sérii, žádný další kališník už se neprosadil a rozhodujícím byl tak ten od Ondřeje Šedivého.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): „Litoměřice prohrály dva zápasy, a to vysoko, hrají velice organizovaný hokej. Hosté byli velice nepříjemní. V první třetině jsme nedali dvě jasné šance a o gól jsme prohrávali, jak ve Vsetíně. Stáhli jsme to na 3:2, měli jsme i dále šance ve druhé třetině. Bohužel to tam nepadlo a ono to tak vždy bývá, pánbíček nás potrestal, nevyhodili jsme kotouč a dostali jsme gól na 3:3."

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): „Hru nahoru – dolů bych připsal nejen nasazení obou týmů, ale i menšímu hřišti, které tomu přispívá. Tento hokej se musí divákům líbit. Obě mužstva měla šance, domácí tým tahal celý zápas za delší konec, co se týče skóre, my jsme i se štěstím vyrovnali. Za to, že to kluci na ledě poctivě odmakali si bod zaslouží. V prodloužení jsme měli štěstí, domácí jeli snad třikrát sami na bránu, ale neproměnili. V nájezdech jsme jasně vyhořeli a zasloužený druhý bod pro domácí Porubu."