Po nepovedeném utkání s Třebíčí si kališníci před domácím publikem chtěli napravit reputaci, to se jim však nepovedlo. Už od první třetiny museli dotahovat a ačkoliv se jim podařilo vyrovnat, hosté znovu odskočili a toto manko už Litoměřice nedokázaly stáhnout.

5. kolo

2:5

0:1, 1:3, 1:1

HC Stadion Litoměřice - Dynamo Pardubice "B"

Branky a nahrávky: 24. Černohorský (P. Svoboda), 49. Kuťák (Sihvonen, Korkiakoski) – 19. Urban (J. Mikyska, Žálčík), 25. Kaplan (Kubíček, Kaštánek), 25. Rouha (Voženílek, Štetka), 31. Kaplan (Lichtag), 42. Pochobradský (Herčík, Kaštánek). Rozhodčí: Zavřel, Zubzanda – Sýkora, Baxa. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 718. Střely na branku: 30:37. Zblokované střely: 4:4. Vhazování: 29:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5.

HC Stadion Litoměřice: Pařík (Cichoň) – Černohorský, Kroupa, Strejček, Husák, Tomek, Aubrecht – Svoboda, Jícha, Sihvonen – Ton, Kuťák, Guman – Korkiakoski, Costa, Chlubna – Hrabík, Vitouch, Kordule.

Dynamo Pardubice "B": Honzík – Zdráhal, Tvrdík, Kaštánek, Kubíček, Voženílek, Koudelka – Mikyska, Urban, Žálčík – Pavlata, Pochobradský, Herčík – Kaplan, Kaut, Lichtag – Zeman, Štetka, Rouha.

Do první třetiny vstoupili lépe kališníci, kteří si utvořili několik slibných šancí. Přispěla k tomu i přesilová hra, kterou však Litoměřice nedokázaly využít. V polovině 14. minuty se hosté dostali do situace dva na jednoho, ale Lukáš Pařík předvedl skvělý zákrok a kotouč vyrazil.

Poprvé se skóre změnilo necelé dvě minuty před koncem první třetiny. K nelibosti domácích fanoušků se rozvlnila síť za Lukášem Paříkem. Tomáš Urban dostal skvělou nahrávku zpoza branky a domácího gólmana prostřelil.

Druhá třetina začala radostněji pro svěřence trenéra Přerosta. Jakub Černohorský ujel spolu s Přemyslem Svobodou na branku, dostal nahrávku mezi kruhy a nemilosrdně zavěsil pod víko Honzíkovy klece.

Vyrovnaný stav ale netrval příliš dlouho. Robin Kaplan dostal přihrávku na hranici levého kruhu a propálil domácího gólmana nad pravým betonem. O čtrnáct vteřin později se hosté radovali znovu. Michal Rouha vyslal dělovku od modré lajny a vymetl pravou šibenici litoměřické klece.

V čase 30:06 propukla radost na pardubické lavičce znovu. Robin Kaplan u levého mantinelu překonal jednoho z kališnických obránců a měl útočnou třetinu sám pro sebe. Vymíchal si Lukáše Paříka a bekhendem zavěsil pod víko domácí klece.

Po čtvrté inkasované brance vystřídal Lukáše Paříka Oldřich Cichoň. Krátce po začátku třetí periody však lovil kotouč ze sítě i on. Michal Pochobradský zůstal úplně sám na levém kruhu, od pravého mantinelu k němu prošla nahrávka přes téměř celé útočné pásmo a trefil prostor mezi Cichoňovými betony.

Ve 49. minutě po dlouhé době mohli jásat i domácí. První střelu David Honzík vyrazil, ale pouze na hůl Filipa Kuťáka, který stál připravený u levé tyčky a trefil zcela odkrytou hostující klec. To byla však poslední branka v tomto utkání a kališníci tak prohráli potřetí v řadě.

Ohlasy k utkání

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): „Zápas byl o individuálním přístupu, což je základ, který by trenéři ani neměli řešit, s tím by měl naskočit každý hráč od začátku. Neměli jsme nasazení a první dvě třetiny nebyly podle našich představ. V poslední části utkání se to zlepšilo, ale na výhru to nestačilo.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice B): „Tento zápas byl z naší strany povedený. Měli jsme velmi dobrý pohyb i hodně šancí, nějaké příležitosti jsme neproměnili, takže toho mohlo být k vidění ještě víc. Vyvarovali jsme se nějakých chyb za stavu 5:1. Potřebujeme zapracovat na přesilových hrách, které se nám pořád nedaří, ale jinak kluky musím pochválit.“

Statistiky hráčů

# jméno g a b tm
Lukáš Pařík 0 0 0 0
Riku Sihvonen 0 1 1 0
David Aubrecht 0 0 0 0
Kale Costa 0 0 0 0
Ondřej Hrabík 0 0 0 2
Petr Ton 0 0 0 0
Josef Jícha 0 0 0 0
Pavel Kordule 0 0 0 0
Michal Vitouch 0 0 0 0
Jakub Kroupa 0 0 0 0
Patrik Husák 0 0 0 0
Přemysl Svoboda 0 1 1 2
Markus Korkiakoski 0 1 1 0
Jakub Černohorský 1 0 1 0
Tomáš Tomek 0 0 0 0
Filip Kuťák 1 0 1 0
Oldřich Cichoň 0 0 0 0
Jan Strejček 0 0 0 0
Tomáš Chlubna 0 0 0 2