Litoměřice padly na domácím ledě s Horáckou Slavií 3:5, když nedokázaly zastavit Martina Dočekala, který vsítil čtyři branky a přidal jednu asistenci. Kališníci ve vyhroceném zápase dotahovali a usilovali o vyrovnání, ale hosté gólem do prázdné branky vítězství zpečetili.

4. kolo

3:5

1:1, 1:3, 1:1

HC Stadion Litoměřice - SK Horácká Slavia Třebíč

Branky a nahrávky: 15:54 Guman (Černohorský, Tomek; 5/5), 21:46 Costa (5/5), 45:45 Jícha (Ton, Sihvonen; 5/4) – 10:33 Dočekal (Vodný; 5/4), 25:35 Dočekal (Michálek, Vodný; 5/4), 27:39 Dočekal (5/5), 30:49 Dočekal (Michálek, Vodný; 5/5), 57:24 Bořuta (Dočekal, Furch; 5/5). Rozhodčí: Horák, Petružálek – Kokrment, Baxa. Diváci: 783. Vyloučení: 10:5. Využití: 1:2. Střely na branku: 27:38 (9:15, 6:16, 12:7). Zblokované střely: 11:8. Vhazování: 35:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:5.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Černohorský, Kroupa, Pavlák, Husák, Aubrecht, Tomek – P. Svoboda, Jícha, Sihvonen – Ton, Kuťák, Guman – Korkiakoski, Costa, Chlubna – Cikhart, Hrabík, Kordule – Vopat.

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Bořuta, Furch, Štebih, Baláž, Vodička, Poizl – Dočekal, Bittner, Psota – Vodný, Malý, Ferda – M. Svoboda, Michálek, Frömel – Michalčuk, Berka, Stehlík – M. Svoboda.

Stadion vstoupil do utkání lépe a z několika závarů před hostujícím brankářem Mičánem si dokázal vytvořit několik slibných střeleckých příležitostí, ale žádná z nich neskončila v síti. Kališníci byli i nadále aktivní, ale z přemíry snahy faulovali.

Horácká Slavia dokázala nabídnutou přesilovou hru využít. V čase 9:27 Martin Dočekal dostal puk na pravý kruh a jeho střílenou přihrávku srazil bránící hráč za záda bezmocného gólmana Cichoně.

O chvíli později si vykoledovali přesilovku i domácí, ale nedokázali ji přetavit ve vstřelenou branku. Hra se následně vyrovnala a skóre se změnilo až v čase 15:54. Tomáš Guman zůstal osamocen na vrcholku pravého kruhu a tvrdou ranou vymetl pravý horní roh a srovnal na 1:1. Následně se do velké šance dostal opět Martin Dočekal, ale jeho teč dokázal Cichoň vyrazit.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hráči Stadionu a Kale Costa dokázal v čase 21:46 střelou z prostoru mezikruží poslat domácí do vedení 2:1. Náskok Litoměřicím nevydržel ani 4 minuty. Z další přesilové hry se v čase 25:35 prosadil Martin Dočekal. Stejný hráč v čase 27:39 dokonal střelou z levého kruhu hattrick a vrátil Třebíči vedení v zápase.

Horácká Slavia pokračovala ve vysokém tempu, ke kterému přispívala i nedisciplinovanost domácích. V čase 30:49 Martin Dočekal rozvlnil síť za brankářem domácích počtvrté a zvýšil tak na 4:2 pro Třebíč. V čase 32:06 byl vyloučen Tomáš Chlubna na 5 minut a do konce utkání a Stadion bránil dlouhou přesilovku hostů. Ke konci druhé třetiny se obraz hry vyrovnal a do šatny se šlo za stavu 2:4.

Ve třetí třetině se dokázal v čase 45:45 prosadit po skrumáži před brankou Josef Jícha a Stadion tak snížil na 3:4. Litoměřice dál tlačily a v posledních minutách odvolaly brankáře a toho dokázal využít Antonín Bořuta, který upravil na konečných 5:3 z pohledu Třebíče.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): „Na zápas jsme se nějak připravili, ale bohužel jsme začali hrát úplně něco jiného. Když jsme se ve druhé třetině nadechli, že bychom mohli hrát to, co jsme si představovali, tak hloupým zaváháním jednotlivců se nám utkání vymklo z rukou a pak už jsme do konce tahali za kratší konec a nebyli jsme schopní soupeře přetlačit. Třebíč hrála chytře, jednoduše a to na nás dneska stačilo."

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): „Věděli jsme, jak jsou Litoměřice hlavně v útočné fázi a v přesilovkách kvalitní, nemají problém střílet góly. V prvé řadě jsme se tedy snažili hrát disciplinovaně a to se nám myslím povedlo. Měli jsme slušnou první třetinu, i když skončila 1:1. Ve druhé jsme byli disciplinovaní, soupeř fauloval a my dali góly i z přesilovky a šli jsme do vedení. Samozřejmě jsme věděli, že domácí mají takovou sílu, že jsou schopní se na nás dotáhnout. Pomohli si přesilovkou, ale my jsme obětavou a trpělivou hrou dokráčeli ke třem bodům. Jsme za to hodně rádi a mužstvo tu nechalo všechno. Samozřejmě mě mrzí zranění Šimona Frömela, k zákroku Chlubny nemám co říct. To bylo bez respektu a za mě totální prasárna. Věřím, že disciplinární komise se k tomu adekvátně vyjádří."