Stadion v rámci 3. kola Chance ligy zamířil na Lapač, kde změřil síly se Vsetínem. První třetina byla vyrovnaná a oba týmy vstřelily jeden gól. Ve druhé části hry Valaši odskočili na rozdíl dvou branek. Litoměřice se několikrát dotáhly na rozdíl jediného gólu, ale Vsetín vždy odpověděl. Stadion tak poprvé v letošní sezoně nezískal ani bod.

3. kolo

6:4

1:1, 3:1, 2:2

VHK ROBE Vsetín - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 00:49 B?rzi?š (Hrňa; 5/5), 24:20 Rob (B?rzi?š, Jonák; 5/5), 26:25 Vaňo (Vávra; 5/5), 35:02 Kojo (Jandus, Kern; 5/5), 42:09 Jonák (Rob, Ondračka; 5/5), 54:48 Rob (Jonák, B?rzi?š; 5/5) – 15:30 Sihvonen (Jícha; 5/5), 33:27 Ton (5/4), 41:06 Ton (Sihvonen, Husák; 5/4), 45:32 Aubrecht (Jícha; 5/5). Rozhodčí: Kubičík, Koziol – Kráľ, Tvrdý. Diváci: 2131. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:2. Střely na branku: 35:24 (10:10, 10:12, 15:2). Zblokované střely: 10:15. Vhazování: 41:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4.

VHK ROBE Vsetín: Zhukov – Staněk, Ondračka, Smetana, Hryciow, Ďurkáč, Kojo, Petrovický, Jenáček – Jonák, Bērziņš, Rob – Půček, Dědek, Hrňa – Kratochvil, Kern, Jandus – Vávra, Vaňo.

HC Stadion Litoměřice: Pařík – Černohorský, Kroupa, Pavlák, Husák, Aubrecht, Tomek – Svoboda, Jícha, Sihvonen – Ton, Kuťák, Guman – Korkiakoski, Costa, Kordule – Hrabík, Vitouch, Cikhart – Vopat.

Na první gól se na Lapači nečekalo dlouho. Půčkovu střelu z pravého kruhu ještě dokázal Pařík vyrazit, ale na následnou dorážku Danielse Berzinše už nestačil. O pár minut později mohl při přesilovce vyrovnat Sihvonen, který však trefil pouze horní tyč. V 9. minutě jel sám na branku Svoboda, ten zvolil kličku do bekhendu a puk poslal vysoko nad břevno.

Stadion byl i nadále aktivnějším týmem. Costa se dostal k odraženému puku a z úhlu zkoušel překonat Žukova. Puk se však od tyče odrazil pod tělo domácího gólmana. V čase 15:30 kališníci srovnali. Jícha našel na hranici levého kruhu Riku Sihvonena, který pěknou střelou k pravé tyči překonal Žukova.

Ve 25. minutě šel Vsetín znovu do vedení. Luboš Rob poslal puk zpoza branky a Pařík si ho srazil do vlastní sítě. O dvě minuty později Valaši odskočili na rozdíl dvou gólů. Vávra našel před brankou Romana Vaňa, který přízemní střelou mezi betony překonal hostujícího gólmana. O pár chvil později mohl snížit Sihvonen, ale jeho teč skončila těsně vedle levé tyče.

V čase 33:27 se Stadionu povedlo snížit. Petr Ton se dostal k puku a z ostrého úhlu zkoušel najít křižným pasem spoluhráče, avšak Žukov si jeho pas srazil do branky. O chvíli později Vsetín opět odskočil na rozdíl dvou branek. Markus Kojo se po vhazování opřel do puku, a ten skončil až za zády Paříka. Ve 37. minutě našel Rob na pravém kruhu Půčka a litoměřický brankář předvedl skvělý zákrok. V poslední minutě druhé třetiny jel Sihvonen sám na Žukova, avšak domácí gólman dokázal přízemní střelu vyrazit levým betonem.

Hned v úvodu třetí části hry Stadion využil přesilovku. Sihvonen vystřelil z levého kruhu a puk se před brankou otřel o brusli Petra Tona a skončil v síti. O minutu později však Vsetín odpověděl. Rob našel před brankou zcela osamoceného Víta Jonáka, který zamířil přesně. Gólové hody na Lapači pokračovaly i nadále. V čase 45:32 napřáhl od modré David Aubrecht, který vymetl pravý horní roh branky.

Pět minut před koncem Valaši opět odskočili. Pařík vyrazil puk na hůl Jonáka, který v předbrankovém prostoru našel Luboše Roba, jenž poslal puk k levé tyči. Kališníci to ještě v závěru zkoušeli v šesti, avšak neúspěšně a z Lapače se vrací bez bodu.

Luboš Rob (VHK ROBE Vsetín): „Na začátek soutěže jsme se připravovali. Pro nás i pro diváky bylo důležité, aby se začalo dobře. Vyhráli jsme třetí zápas a v tuhle chvíli je pro nás vítězství moc cenné. Zápas s Litoměřicemi nebyl vůbec jednoduchý, hrají otevřený hokej, hodně ofenzivní a velmi nás prověřily. Měli jsme dost vyloučení a tím jsme soupeře pustili do hry. Bylo těžké přežít, ale tým šlapal a vždy když bylo potřeba dát gól, tak ho kluci dali. Soupeř musel vždy dotahovat."

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): „Neměli jsme povedený vstup do utkání, možná to bylo i tím, co jsme celý den prožívali, ale potom jsme se trochu probrali, oklepali jsme se a drželi jsme krok. Dostali jsme ale lekci z produktivity. Domácí využili mnoho šancí a my jsme jich měli sice víc, ale nebyli jsme schopní vstřelit branku."