Stadion zvládl i druhé utkání letošního ročníku Chance ligy, když na domácím ledě porazil Prostějov a zůstává stoprocentní. Kališníci vykročili za vítězstvím už v první třetině, kdy se prosadil Costa. Ve druhé části hry sice Prostějov dvakrát vyrovnal, ale vedení před druhou přestávkou zajistil Svoboda. Ve třetí třetině Jestřábi vyvinuli tlak, avšak na Cichoně si nepřišli a všechny tři body zůstaly v Kalich Areně.

2. kolo

4:2

1:0, 2:2, 1:0

HC Stadion Litoměřice - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 01:38 Costa (Korkiakoski; 5/5), 33:56 Ton (Sihvonen; 5/5), 37:56 Svoboda (Husák; 5/4), 59:59 Svoboda (Sihvonen; 5/5) – 31:03 Veselý (Račuk, Illéš; 5/4), 34:12 Doležal (Burian; 5/5). Rozhodčí: Horák, Micka – Maňák, Augusta. Diváci: 800. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 35:27 (15:9, 12:13, 8:5). Zblokované střely: 7:15. Vhazování: 34:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Černohorský, Kroupa, Pavlák, Husák, Aubrecht, Tomek – Svoboda, Jícha, Sihvonen – Ton, Kuťák, Guman – Korkiakoski, Costa, Kordule – Hrabík, Vitouch, Vopat – Cikhart.

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka – Hanousek, Šidlík, Forman, Drtil, Pěnčík, Kloz, Poledna – Burian, Ostřížek, Doležal – Fronk, Venkrbec, Jiránek – Illéš, Račuk, Veselý – Maruna, Hašek, Slanina.

První velkou šanci měl už po několika sekundách Doležal, který obdržel parádní přihrávku před poloprázdnou branku od Ostřížka, ale kotouč proletěl těsně vedle. O pár chvil později se ale poprvé radoval Stadion. Korkiakoski našel křižným pasem Kalea Costu, který se z pravého kruhu nemýlil.

V 10. minutě se do samostatného úniku dostal Illéš. Hostující útočník vyslal střelu bekhendem, ale na Cichoně si nepřišel. O minutu později vyslal křižnou přihrávku Doležal a Veselý jen o kousek minul puk před prázdnou brankou. Prostějovští nadále nepolevovali ve tlaku. Tentokrát jel sám na branku Hašek, kterému však bekhendové zakončení nevyšlo.

V úvodních minutách druhé třetiny byl výrazně aktivnější Prostějov. K žádnému většímu ohrožení domácí branky však nedošlo. V čase 31:03 už Jestřábi vyrovnali. Illéš při přesilovce vypálil z mezikruží, puk se odrazil na hůl Jana Veselého, který z hranice brankoviště doklepl puk do sítě. Ve 34. minutě si vzal Stadion vedení zpět. Sihvonen nabil zpoza branky Petru Tonovi, který z bezprostřední blízkosti poslal puk nad vyrážečku hostujícího gólmana.

Kališníci si však vedení dlouho neužili. Cichoň neudržel nahození od levého mantinelu a nejrychleji se k puku dostal Zdeněk Doležal, jenž z úhlu zacílil přesně. Dvě minuty před koncem druhé části hry šly Litoměřice znovu do vedení. Přemysl Svoboda si při početní výhodě nabruslil mezi kruhy a krásnou střelou pod horní tyč překonal Pavelku.

Hned v úvodu třetí třetiny měl velkou šanci Svoboda, který vyslal bombu z pravého kruhu, ale Pavelka se včas přesunul a předvedl skvělý zákrok. Ve 45. minutě se k nebezpečně střele z levého kruhu dostal Illéš, avšak Cichoň si povyjel a střelu zneškodnil ramenem. Pět minut před koncem třetí třetiny měl na holi čtvrtý gól Jícha, který se zjevil sám mezi kruhy. Hostující brankář se však natáhl a překazil domácím gólovou radost.

Prostějov to v závěru ještě zkoušel v šesti, čehož využil Přemysl Svoboda, který jednu desetinu před koncem poslal puk do odkryté branky.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): „Přijel soupeř, který je velmi kvalitní, což dokazoval dvě třetiny. Hlavně ve druhé třetině jsme s ním měli velké problémy, protože jsme ztráceli a odevzdávali puky. Až ve třetí třetině se nám povedlo najít recept na jeho kvalitní obranu a to rozhodlo o výsledku."

Martin Štrba (LHK Jestřábi Prostějov): „První polovinu zápasu jsme odehráli špatně a pak už jsme do hry nedostali. Nedodržovali jsme plán a soupeř nás potrestal. Musíme si z tohoto utkání vzít ponaučení, protože takhle hrát nemůžeme a jestli chceme vyhrávat, tak musíme hrát naši hru a přistoupit k zápasu úplně jinak."