Vstup do sezony jako hrom! Kališníci navázali na přípravná utkání a i v prvním zápase letošního ročníku dokázali porazit Slavii. Premiérovými brankami v dresu Litoměřic k výsledku přispěli Jakub Černohorský s Janem Vopatem.

1. kolo

3:5

3:2, 0:1, 0:2

HC Slavia Praha - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 08:31 Slavíček (5/5), 13:13 Knotek (Průžek, Žejdl; 5/4), 18:55 Kulda (Slavíček; 5/5) – 04:37 Ton (Guman, Kuťák; 5/5), 10:02 Kuťák (Guman; 5/5), 36:59 Svoboda (Jícha, Tomek; 4/5), 40:19 Černohorský (Svoboda; 5/5), 49:59 Vopat (Hrabík, Vitouch; 5/5). Rozhodčí: Čáp, Šico – Belko, Kokrment. Diváci: 845. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 25:42 (11:16, 9:16, 5:10). Zblokované střely: 12:18. Vhazování: 22:40. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:5.

HC Slavia Praha: Málek – Eliáš, Hrdinka, Kajínek, Holý, Žovinec, Křepelka, Kremláček – Průžek, Žejdl, Kulda – Všetečka, Knotek, Brož – Strnad, Slavík, Slavíček – Závora, Polák, Simon.

HC Stadion Litoměřice: Pařík – Černohorský, Kroupa, Pavlák, Husák, Aubrecht, Tomek – Svoboda, Jícha, Sihvonen – Ton, Kuťák, Guman – Korkiakoski, Costa, Kordule – Vitouch, Hrabík, Vopat.

První větší šance Litoměřic přišla ve 4. minutě, kdy se podél pravého mantinelu probil k brance Riku Sihvonen a domácí gólman musel poprvé v utkání zasahovat. V čase 4:37 se kališníci už mohli radovat. Tomáš Guman vyslal do útoku Petra Tona, který projel mezi dvěma slávistickými obránci a forhendovou kličkou poslal kotouč až za roztaženého Málka.

V 9. minutě propukla radost i na domácí střídačce. Po chybě jednoho z litoměřických beků převzal v mezikruží kotouč exkališník Josef Slavíček, jenž bekhendem zavěsil pod víko Paříkovy klece.

Netrvalo ani dvě minuty a hosté byli znovu ve vedení. Tentokrát to byl Filip Kuťák, který si před brankou počkal na přihrávku a mířil neomylně do odkrytého místa. O sedm vteřin později dostal Stadion výhodu přesilové hry. Do velké šance se dostal Tomáš Guman, ale slávistický brankář se bleskově přesunul k tyči a vytasil lapačku právě včas.

V čase 13:05 rozhodčí poslali na trestnou lavici Jana Vopata a Pražanům k využití přesilovky stačilo pouhých osm vteřin. Po krátké kombinaci vystřelil od pravého kruhu Tomáš Knotek, proti kterému sice nejprve Pařík zasáhl, ale na dorážku už byl krátký a bylo vyrovnáno.

Časomíra ukazovala 18:55, když se poprvé v utkání dostala do vedení domácí Slavia. Josef Slavíček od pravého mantinelu nahodil puk před branku, kde ho tečoval nováček v červenobílém dresu Edgars Kulda a připsal si tak první trefu v dresu sešívaných.

První polovinu druhé periody jasně ovládli svěřenci trenéra Miroslava Přerosta. Domácí svatyni zasypávali střelami, ale Roman Málek odolával. Krátce před polovinou základní hrací doby se kolem branky obtočil Přemysl Svoboda a snažil se bekhendem zasunout puk za červenou čáru, ale domácí gólman se jen tak tak stihl přesunout a prostor u tyčky utěsnit.

Ve 33. minutě dostala Slavia šanci vzpamatovat se, jelikož Stadion špatně střídal a bylo odpískáno příliš mnoho hráčů na ledě. V početní výhodě se blýskli Všetečka s Brožem, kteří přebruslili hostující obranu, ale trefili pouze boční síťku kališnické klece.

Další vyloučení na litoměřické straně přišlo ve 37. minutě, ale byli to právě Severočeši, kteří se prosadili. Přemysl Svoboda převzal ve středním pásmu puk a ujížděl na domácí branku, cestou byl faulován, rozhodčí signalizovali výhodu, ale litoměřický útočník dojel k Romanu Málkovi, bekhendem ho překonal a vyrovnal na 3:3.

Do poslední části základní hrací doby Litoměřice vstoupily nejlépe jak mohly. Po devatenácti vteřinách od pauzy se na pravém kruhu ocitl nikým nebráněný Jakub Černohorský a propálil vše, co mu stálo v cestě. Pro hokejistu s číslem 77 na dresu to byla první branka v dresu Stadionu.

V čase 49:59 se síť za domácím brankářem rozvlnila znovu. Ondřej Hrabík našel mezi kruhy Jana Vopata, jenž zamířil přesně k levé tyčce. Zapsal tak vůbec první trefu v Chance lize.. Na závěr to sešívaní zkusili v šesti proti čtyřem. Žádnou branku ale nepřidali a Stadionu na úvod sezony podlehli 3:5.

Daniel Tvrzník (HC Slavia Praha): „První třetinu jsme zvládli ještě celkem slušně. Od druhého dějství jsme ale jednoznačně tahali za kratší konec a Litoměřice naprosto zaslouženě vyhrály. Můžete hrát hokej, ale ve chvíli, kdy prohrajete devadesát procent osobních soubojů, tak těžko můžete pomýšlet na úspěch. Soupeř více chtěl, byl důraznější, a proto zaslouženě vyhrál."

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): „Konečně skončilo přípravné období a přišel první zápas, na který jsme se těšili. Ačkoli jsme vedli, nevstoupili jsme do něj nejlépe. Hra nebyla úplně podle našich představ, ale v průběhu zápasu jsme to zjednodušili, z toho jsme dali góly a nakonec i vyhráli."