Stadion nedokázal navázat ve Zlíně na domácí výhru proti Jihlavě a v duelu s Berany prohrál 1:4. Kališníky zradila hlavně koncovka, i když soupeře přestříleli, dokázali dopravit kotouč do domácí klece pouze jednou. Zlín byl produktivnější a slaví triumf. Litoměřičtí se z druhého konce republiky vracejí bez bodu.

8. kolo

4:1

3:1, 1:0, 0:0

Berani Zlín - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 01:29 Illéš (Talafa; 5/5), 15:50 Gazda (Kindl; 5/4), 17:17 Mrázek (Novotný, Talafa; 5/5), 36:52 Honejsek (Ondráček, Husa; 5/5) – 07:28 Procházka (Kracík; 5/5). Rozhodčí: Zavřel, Koziol – Kráľ, Blažek. Diváci: 1856. Vyloučení: 7:2. Využití: 1:0. Střely na branku: 32:38 (15:11, 10:14, 7:13). Zblokované střely: 21:10. Vhazování: 31:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Berani Zlín: Huf – Suhrada, Zbořil, Husa, Gazda, Talafa, Novotný – Kindl, Sedláček, Mrázek – Pospíšil, Honejsek, Ondráček – Köhler, Hejcman, Illéš – Kubiš, Gago, Frömel.

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Němec, Výtisk, Holý, Jebavý, Hampl, Černohorský – Válek, Jícha, Guman – Procházka, Kracík, Slavíček – Svoboda, Kuťák, Chlubna – Zabloudil, Vitouch, Gajda.

Kališníci neprožili na zlínském ledě příliš povedený úvod, už po necelé minutě a půl totiž inkasovali. Po Talafově dělovce od modré se kotouč dostal k Jakubu Illéšovi, který ranou z dorážky otevřel skóre. Stadion ale brzký gól nesrazil, v čase 07:29 totiž bylo vyrovnáno.

Kracíkova přihrávka z pravého kruhu našla Ondřeje Procházku, který číhal před klecí Beranů a zblízka propálil Hufa. Zlínští však ještě v průběhu první třetiny přiklonili výsledek na svou stranu. Nejprve se na konci 16. minuty zapsal do střelecké listiny při vlastní přesilovce Daniel Gazda, jenž zacílil takřka od modré do horního růžku Královy svatyně.

O chvíli později pak navýšil domácí vedení na 3:1 Petr Mrázek. Ten si s pukem najel do pravého kruhu a nekompromisním projektilem napnul síť kališnické branky. Zkraje prostřední periody mohl Stadion snížit manko, v brankovišti však čaroval Daniel Huf, který se fantasticky přesunul a zlikvidoval velkou příležitost Tomáše Gumana, jenž měl před sebou zcela odkrytý prostor.

Zlínský brankář si posléze poradil i s další ofenzivní akcí Gumana, litoměřická sedmadevadesátka proti němu sice zkusila rychlou kličku, ale neuspěla.

V čase 36:52 Litoměřičtí i přes velkou aktivitu znovu inkasovali, když se Antonín Honejsek proháčkoval po pravé straně až před Krále a tváří v tvář brankáři poslal kotouč do sítě. V závěrečné třetině chtěli kališníci s výsledkem ještě něco udělat, pokaždé však narazili na zeď jménem Daniel Huf. Ten si poradil i s další příležitostí Gumana, i s golfákem Lukáše Válka a střelou Filipa Kuťáka. Žádný gól už tak nepadl a Stadion ve Zlíně padl 1:4.