Tak to byl střelecký koncert. Kališníci v 10. kole Chance ligy předvedli na ledě Prostějova fantastický výkon a zvítězili vysoko 5:0. O branky se postarali Jaroslav Kracík, Tomáš Guman, Ondřej Procházka, Josef Slavíček a Filip Kuťák. Stadion tak urval druhý triumf v řadě a vyhoupl se v tabulce mezi nejlepší týmy.

10. kolo

0:5

0:1, 0:1, 0:3

LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 03:56 Kracík (5/5), 38:53 Guman (Válek, Kuťák; 5/4), 46:56 Procházka (Kracík, Slavíček; 5/5), 52:24 Slavíček (5/5), 55:36 Kuťák (Jícha, Guman; 5/4). Rozhodčí: Zubzanda, Šudoma – Bezděk, Veselý. Diváci: 913. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. Střely na branku: 41:30 (5:13, 20:5, 16:12). Zblokované střely: 15:1. Vhazování: 37:29. Průběh utkání: 0:5.

LHK Jestřábi Prostějov: Němeček – Valenta, Poledna, Staněk, Malák, Zajíc, Pěnčík, Hamšík, Benda – Routa, Jáchym, Jandus – Burian, Ostřížek, Hašek – Jansa, Vlach, Maruna – Venkrbec, Dubský.

HC Stadion Litoměřice: Král – Mikyska, Veber, Výtisk, Holý, Jebavý, Hampl, Němec – Válek, Jícha, Guman – Procházka, Kracík, Slavíček – Zabloudil, Kuťák, Svoboda – Cikhart, Pártl, Gajda.

Kališníci se na ledě soupeře z loňského čtvrtfinále velmi rychle rozkoukali a už v závěru 4. minuty oslavili první gól. Jeden z Jestřábů chyboval v rozehrávce a kotouč doputoval jen k Jaroslavu Kracíkovi, který parádní dělovkou od modré otevřel skóre.

O chvíli později se osmělil i nejlepší střelec Litoměřic Lukáš Válek. Jeho projektil z pravého kruhu však prostějovský brankář vytěsnil. Poté se ve velké šanci zjevil Ondřej Procházka, jenž mohl z dorážky navýšit těsný náskok, domácí obrana si však s jeho střelou poradila.

Zkraje 14. minuty o sobě dali vědět i Jestřábi, když se mohl prosadit z předbrankového prostoru Benda. Po pobídce od Dubského však nedokázal dopravit kotouč za Králova záda. Tváří v tvář litoměřickému gólmanovi neuspěl krátce po startu druhé třetiny Jandus, Král předvedl výborný semafor a puk chytil.

Stejný hráč selhal i v závěru prostřední periody, když dostal nabito zpoza hostující svatyně, maskovaný muž v litoměřických barvách se stihl v brankovišti rychle přesunout a kotouč lapit. Necelé dvě minuty před sirénou Stadion zvýraznil hubený náskok.

V době, kdy odpykával menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě Roman Vlach, kališníci udeřili. Filip Kuťák si nejprve nabruslil do levého kruhu a vystřelil, Němeček sice puk vyrazil, v brankovišti se k němu ale dostal Tomáš Guman a doklepl ho do sítě.

Poté se znovu vyznamenal Daniel Král, který zlikvidoval dobrou příležitost Jansy, jenž pálil z levého kruhu. V čase 46:56 znovu ukázal, že je ve vynikající střelecké formě, útočník Ondřej Procházka. Ten si najel před prostějovskou svatyni, kam mu zpoza klece skvěle naservíroval kotouč Kracík a pohodlně skóroval.

V 54. minutě zatloukl čtvrtý hřebíček do jestřábí rakve Josef Slavíček. Hostující dvaatřicítka využila chybné rozehrávky jednoho z prostějovských hráčů, ujela dopředu v samostatném úniku a po parádní bekhendové kličce mohla oslavit další trefu Stadionu.

Výsledek zpečetil v čase 55:36 Filip Kuťák, který se dostal k dorážce po Jíchově dělovce z mezikruží a ranou zblízka rozvlnil jestřábí síť pátou trefou. Stadion tak v Prostějově zvítězil 5:0.