Kališníci na začátku tripu zaváleli a porazili Frýdek-Místek na jeho ledě 5:2. Na vítězství zadělali už v první třetině Tomáš Chlubna, Přemysl Svoboda a Lukáš Válek, i když rysi dokázali snížit, na další dvě litoměřické trefy z holí Tomáše Gumana a Filipa Kuťáka už nedokázali patřičně zareagovat a Stadion tak urval tři body.

13. kolo

2:5

1:3, 0:2, 1:0

HC Frýdek-Místek - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 13:50 Dostálek (Teper, Vrdlovec; 5/5), 45:47 Vrdlovec (Dostálek, Svačina; 5/3) – 03:19 Chlubna (Svoboda, Jebavý; 5/5), 06:53 Svoboda (Kracík; 5/4), 17:09 Jícha (Válek, Jebavý; 5/5), 28:02 Guman (Holý; 5/4), 38:01 Kuťák (Kracík, Holý; 4/3). Rozhodčí: Skopal, Koziol – Hanzlík, Kučera. Diváci: 774. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:3. Střely na branku: 20:37 (4:18, 10:10, 6:9). Zblokované střely: 8:1. Vhazování: 35:26. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5.

HC Frýdek-Místek: Mokry (Švančara) – Žůrek, Teper, Zeleňák, Ročák, Adámek, Sova, Homola – Zeman, Vrdlovec, Dostálek – Svačina, Lyszczarczyk, Hrňa – Hotěk, Haas, Bednář – Matěj, Macháček, Ramik.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Němec, Šedivý, Holý, Výtisk, Veber, Hampl – Válek, Jícha, Guman – Procházka, Kracík, Slavíček – Chlubna, Kuťák, Svoboda – Zabloudil, Pártl, Gajda.

Stadion načal duel ve Frýdku ve velkém stylu a už ve 4. minutě mohla kališnická střídačka oslavit úvodní branku. O tu se postaral Tomáš Chlubna, který zužitkoval Svobodovo přiťuknutí na levou stranu a zacílil přesně do poloodkryté klece.

O tři minuty později se Litoměřičtí radovali podruhé. Kracík našel parádním pasem přes šířku hrací plochy Přemysla Svobodu, jenž číhala u levé tyče a tváří v tvář Mokrymu poslal kotouč do sítě. V čase 13:50 se domácí dostali na dostřel jediné trefy, když se díky šikovné teči po Teperově projektilu z vrcholu pravého kruhu prosadil Vlastimil Dostálek.

Byli to ale opět svěřenci trenéra Přerosta, kdo měl v první třetině poslední slovo. Lukáš Válek nahodil kotouč ze středního pásma na branku a pořádně překvapil Mokryho, který kapituloval.

Zkraje 29. minuty Stadion navýšil dvoubrankový náskok. Holý si při vlastní přesilovce vyměnil kotouč s Tomášem Gumanem, a ten nechytatelnou dělovkou z levého kruhu rozvlnil síť frýdecké klece. Inkasovaná branka vyhnala z brankoviště Vojtěcha Mokryho a mezi tři tyče se postavil Patrik Švančara.

Na konci prostřední periody opět zaúřadovali kališníci. Na Kracíkovu pobídku z pravé strany si nabruslil na levý kruh Filip Kuťák a pohotově zacílil k bližší tyči. Ve 45. minutě šli po faulech Němce a Válka hosté do tří a rysi dvojnásobnou přesilovku využili, když se do statistik zapsal Daniel Vrdlovec.

Víc už se toho na ledové ploše nestalo a Litoměřičtí na úvod tripu zvítězili nad Frýdkem-Místkem 5:2.

Martin Janeček (HC Frýdek-Místek): „My jsme špatně začali. Soupeř na to vlítnul, bruslil, my jsme postávali a nevyhráli jediný souboj. To byl vlastně důvod toho, proč nám soupeř odskočil a svůj náskok si víceméně hlídal celý zápas. My jsme pak trochu prohodili lajny a vyměnili brankáře. Chtěli jsme něco změnit, udělat nějaký signál, či oživení. Nicméně, když jsme se nějakými dvěma třemi změnami zvedali, tak jsme udělali hloupý faul a přišli tak o to, že jsme mohli s výsledkem něco ještě udělat. Dnes se to úplně nesešlo, ale takové zápasy bohužel jsou. My si zase musíme vzpomenout na ten zlínský, nebo na jiné parádní utkání a jdeme dál. Jak to neskončilo výborným Zlínem, tak to přece nemůže skončit špatnými Litoměřicemi. Takže jdeme dál. Máme před sebou v sobotu Prostějov a uděláme všechno pro to, abychom to celé konsolidovali, a to mužstvo bylo perfektně naladěné."

Radim Skuhrovec (HC Stadion Litoměřice): „Řekl bych, že to utkání rozhodlo dodržení našeho plánu a trpělivost, i když jsme tam měli malinký výpadek ve třetí třetině. Pak jsme se ale ve hře srovnali a dokázali jsme si jako celý tým, že když budeme trpěliví a budeme hrát celých šedesát minut, nebo de facto pětapadesát minut, tak na konci utkání můžeme být úspěšní. A to se dnes ukázalo. Jsem rád, že jsme plnili to, co jsme si řekli, a to z takových devadesáti procent. Možná ten odraz naší hry spočíval i v tom, že jsme svého soupeře přestříleli tak dominantně hned v té první třetině."