Parádní vstup do další části sezony! Kališníci sestřelili Jihlavu pěti góly a z Pelhřimova vezou po týdenní pauze výhru. Litoměřice dominovaly utkání už od první třetiny, v níž se prosadil Tomáš Chlubna. V prostřední části dvakrát skóroval Kuťák, k němuž se přidal Jícha a hosté vedli už o čtyři branky. Necelé dvě minuty před koncem utkání se sice dvakrát prosadili i domácí, ale do prázdné branky se ještě trefil Jan Holý a tři body putují do severních Čech.

20. kolo

2:5

0:1, 0:3, 2:1

HC Dukla Jihlava - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 59. Handl (Křehlík), 59. Peš (Handl, Kolář) - 9. Chlubna (Výtisk, Jícha), 25. Kuťák (Veber, Slavíček), 32. Kuťák (Veber, Procházka), 33. Jícha (Válek), 60. Holý. Rozhodčí: Petružálek, Kostourek - Štofa, Polák. Vyloučení: 2:2. Bez využití . V oslabení: 0:0. Diváci: 576. Střely na branku: 35:32. Zblokované střely: 11:6. Vhazování: 31:30. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5.

HC Dukla Jihlava: Maláč – Dundáček, Bilčík, Kolář, Kočí, Dvořák, Haman, Chvátal – Peš, Skořepa, Šik – Harkabus, Miškář, Fronk – Beránek, Handl, Křehlík – Cachnín, Juda, Brož.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Aubrecht, Výtisk, Veber, Hampl, Holý, Černohorský – Válek, Jícha, Chlubna – Procházka, Kuťák, Slavíček – Ton, Kracík, Svoboda – Cikhart, Pártl, Gajda.

Už zkraje 2. minuty měla Dukla velkou příležitost k tomu, aby otevřela skóre. Exkališník Patrik Miškář se ocitl nikým nebráněný před Tomášem Králem, ale nedokázal kotouč zvednout nad beton litoměřického gólmana. Byli to však hokejisté Stadionu, kteří jako první měli důvod k radosti. Jan Výtisk pálil v 9. minutě od modré čáry poblíž levého mantinelu, letící kotouč v mezikruží usměrnil Tomáš Chlubna a ačkoliv domácí gólman udělal pohyb lapačkou, na puk nedosáhl.

I do druhé třetiny vstoupil lépe hostující tým. Veberovu střelu od pravého mantinelu Filip Maláč vyrazil pouze před sebe, kde pohotově zareagoval Filip Kuťák, jenž puk nasměroval mezi beton a levou tyčku jihlavské klece.

Krátce po druhém gólu ujel sám na brankáře útočník Petr Ton, po bekhendové kličce ale nedokázal zvednout kotouč dostatečně vysoko a jeho protivník ho ukryl ve výstroji. V přesilovce měl příležitost k navýšení vedení znovu Chlubna, jenž vypálil z pravého kruhu. Na vyražený kotouč ale nikdo z jeho spoluhráčů nedosáhl.

V čase 31:35 svěřenci trenéra Přerosta zvedali ruce nad hlavy potřetí. Dva kališníci ujížděli proti domácímu obránci, Václav Veber z pravého kraje ledové plochy nahrál na střed útočného pásma na rozjetého Filipa Kuťáka, který zavěsil přesně pod víko Maláčovy branky.

Uběhlo sedmasedmdesát vteřin a síť za domácím gólmanem se rozvlnila znovu. Jihlavský bek nedokázal před brankou zachytit křižnou přihrávku, kterou zpracoval Josef Jícha, jenž procedil puk za záda Filipa Maláče. Tři minuty před koncem prostřední části ujel do brejku Přemysl Svoboda, jeho bekhendová střela však mířila vysoko nad.

Ve 47. minutě měl Filip Kuťák blízko k hattricku, ale po kličkované před brankou trefil pouze levou tyč. Na druhé straně se z pravého kruhu snažil prosadit Beránek, ale Tomáš Král kotouč s přehledem vyrazil. O několik minut později se v předbrankovém prostoru pokoušel o zmírnění ztráty Fronk, ale litoměřický brankář měl betony pevně přitisknuté k ledu.

Konec poslední části vyšel lépe domácím. Nejprve se v čase 58:03 prosadil Tobiáš Handl, o 22 vteřin později se z gólu radoval Hynek Peš. Do zbytku základní části nastoupila Dukla bez brankáře a gólem do prázdné klece upravil finální skóre Jan Holý. Stadion tak zvítězil na pelhřimovském ledě 5:2.

Radim Skuhrovec (HC Stadion Litoměřice): „Odehráli jsme povedené utkání i s troškou štěstí. Většinu zápasu jsme se drželi našeho herního plánu, ze kterého jsme bohužel na malou chvilku vypadli z role a Dukla nás zatlačila. Do konce jsme se pak trošku strachovali o výsledek, jelikož tlak soupeře byl enormní a měl šance. Nám se ale podařilo dát gól do prázdné branky a tím jsme se uklidnili."

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): „Do zápasu jsme vstoupili dobře, ale nevyužili šance. Od prvního oslabení v úvodní třetině se nám hra zhroutila a pak z nějaké vážnější akce soupeře jsme dostali branku pod víko. Dělali jsme spoustu věcí navíc, což vyvrcholilo ve druhé třetině, kdy nám soupeř nasypal tři branky a rozhodl o zápasu. V závěru utkání jsme sice dokázali vstřelit dva góly, za což můžeme být možná rádi, ale pokud budeme hrát tak, jako jsme hráli ve druhé třetině, tak na nějaké výsledky nemůžeme moc pomýšlet. Dělali jsme chyby."