Paráda! Stadion na Vysočině uspěl a jako první tým v letošní sezoně získal v Třebíči plný počet bodů. Nejprve se prosadil Kuťák, domácí ale poté dokázali vyrovnat a otočit průběžný stav. Ve třetí třetině se však trefili Ton, Holý a Kracík a Litoměřice tak oplatily Horácké Slavii porážku z úvodu sezony.

25. kolo

2:4

1:1, 1:0, 0:3

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 10. Forman (Hunkes, Michalčuk), 30. Psota (Vodný, Bořuta) - 7. Kuťák (Slavíček, Procházka), 50. Ton (Koláček, Kracík), 51. Holý (Válek, Svoboda), 56. Kracík (Ton, Koláček). Rozhodčí: Jechoutek, Cabák – Maňák, Veselý. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 811. Střely na branku: 34:25. Zblokované střely: 6:7. Vhazování: 36:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Bořuta, Tureček, Forman, Hunkes, Poizl, Furch – Dočekal, Bittner, Psota – Holec, Vodný, Krliš – Meluzin, Michálek, Ferda – Michalčuk, Šilhavý, M. Svoboda.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Hampl, Výtisk, Veber, Holý, Šedivý, Němec – Válek, Jícha, Koláček – Procházka, Kuťák, Slavíček – Ton, Kracík, P. Svoboda – Jiruš, Vitouch, Cikhart.

Už ve 4. minutě se ve velké šanci ocitl staronový hráč Litoměřic Josef Koláček, který po Válkově nahrávce zakončoval bekhendem, trefil ale pouze domácího gólmana. Na konci 7. minuty už se mohli poprvé v utkání radovat kališníci. Josef Slavíček pálil od středu modré čáry, Pavel Jekel kotouč vyrazil před sebe přesně na hůl Filipa Kuťáka, jenž ho zasunul do odkryté branky.

V čase 07:21 zamířil na trestnou lavici kapitán hostů Jan Výtisk, který se provinil krosčekem. Třebíč sice početní výhodu nedokázala využít, ale i nadále pokračovala v tlaku. Lukáš Forman nahodil v 10. minutě kotouč od modré, a ten proklouzl za Králova záda. O chvíli později měl příležitost Procházka, který ale ani na dva pokusy bekhendem Jekela nepřekonal.

Zkraje druhé periody mohl svůj tým poslat do vedení Matěj Psota, který se těsně za útočnou modrou dostal k puku a ujížděl sám na Krále. Litoměřický gólman se ale skvěle roztáhl přes celou šíři branky a kotouč tak zůstal před červenou čárou. Krátce poté pálil z kruhu Dočekal, ale svatyni Severočechů minul.

V čase 29:03 se po úspěšně sehrané přesilové hře znovu radovala Horácká Slavia. Matěj Psota chtěl od levé tyčky přihrát přes brankoviště Bittnerovi, kotouč se ale odrazil od brusle Holého zpět na hůl domácí pětaosmdesátky, která bekhendem zakončila přesně pod víko Královy klece.

Krátce před polovinou poslední části bylo vyrovnáno. Josef Koláček z pravého kruhu nahrával před branku přesně na hůl Petra Tona, jenž usměrnil kotouč do odkryté branky. Přesně o sedmdesát vteřin později jásala hostující střídačka znovu. Jan Holý zachytil kotouč mezi kruhy, obloukem z pravé strany najel před branku, forhendem zasunul puk za záda domácího brankáře a Stadion jeho zásluhou podruhé v utkání vedl.

Na časomíře svítil čas 55:05 a Litoměřice se radovaly znovu. Petr Ton si po levé straně najel před branku, přihrál zpět na pravý kruh na přijíždějícího Jaroslava Kracíka, který nalezl odkryté místo domácí klece. Na druhé straně se do přečíslení dostali Vodný s Ferdou, první jmenovaný trefil pouze levou tyčku Královy svatyně.

Domácí to na konci základní hrací doby zkusili bez brankáře, ale Tomáš Král puk za sebe už nepustil a Stadion se tak stal prvním týmem v letošní sezoně, který si odvezl z Třebíče plný počet bodů.

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): „Samozřejmě jsme zklamaní, že jsme nezískali body, ale zápas měl svůj vývoj. První třetina byla vyrovnaná, možná jsme měli i víc ze hry, stejně jako ve druhé třetině. Tam jsme dokonce šli do vedení. Myslím si, že jsme byli o něco aktivnější v útočném pásmu, Litoměřice mají své protiútoky hodně rychlé a nebezpečné, chodí z nich do přečíslení. My jsme se snažili tomu zamezit, ne vždy nám to vyšlo. Ve třetí třetině přišly série takových malých chyb, kdy náš důraz nebyl na takové úrovni, abychom soupeře zastavili. Z toho přišel gól na 2:2 a vzápětí na 3:2, což samozřejmě s hráči zamávalo. I když jsme se snažili dostat se ve skóre zpátky, tak i přes to, že nějaké šance jsme měli, tak se to nepovedlo. Hlavní příčinu porážky vidím v tom, že jsme nebyli produktivní a druhou je pak to, že soupeř nás trestal hodně nekompromisně za jakékoli polochyby."

Radim Skuhrovec (HC Stadion Litoměřice): „Po vítězném utkání je hodnocení vždycky pozitivní, ale musím říct, že se nám nedařilo vést utkání úplně podle našich představ a plánu, jaký jsme měli. Nedařily se nám moc ani přesilové hry, kterými jsme si moc nepomohli. Jsme ale strašně šťastní, že jsme na tak horké půdě, jako je tady v Třebíči, zvítězili. Vítězství je krásné, ale nejedeme domů úplně spokojeni, čeká nás ještě docela dost práce. Ve druhé třetině nám pomohl velmi dobrý výkon brankáře, ten nás držel ve hře i v poslední části. Třetí třetinu jsme se snažili změnit styl hry, hráči to nasáli, a to nás dovedlo k úspěchu a k tomu, že jsme vyhráli."