Stadion dokázal zvítězit podruhé v řadě na domácím ledě. Po Frýdku kališníci udolali i Přerov a berou další důležité body do tabulky pravdy. Zubry Litoměřičtí skolili dvěma góly Josefa Koláčka a Lukáše Válka a natáhli sérii výher už na tři utkání.

27. kolo

2:1

0:0, 2:0, 0:1

HC Stadion Litoměřice - HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 31. Koláček (Ton, Holý), 34. Válek (Jícha, Holý) – 59. Ministr (Pechanec, Březina). Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Belko, Baxa. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 930. Střely na branku: 29:29. Zblokované střely: 14:13. Vhazování: 24:34. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

HC Stadion Litoměřice: T. Král – Jebavý, Němec, Výtisk, Veber, Holý, Šedivý, Hampl – Válek, Jícha, P. Svoboda – Procházka, Kuťák, Slavíček – Ton, Kracík, Koláček – Jiruš, Vitouch, Cikhart.

HC ZUBR Přerov: D. Král – Černý, Kudělka, Krisl, Chroboček, Novotný, Hrdinka, Ševčík – J. Svoboda, Ministr, Doležal – Březina, Pechanec, J. Svoboda – Dobša, Macuh, Indrák – Goiš, Dvořák, Tarnoczy.

K větší šanci se dostal až ve 13. minutě Válek, který pálil od modré čáry. Svou střelou ale orazítkoval jen mantinel za přerovskou klecí. Následně mohl hosty na druhé straně kluziště poslat do vedení Indrák, jenž si počíhal u levé tyčky a zblízka zacílil. Tomáš Král však vytasil vyrážečku a kotouč vytěsnil.

Góly začaly v Kalich Areně padat až ve druhé třetině a byli to fanoušci domácího celku, kdo se mohl radovat. V čase 30:47 přebral u pravého mantinelu kotouč Josef Koláček, nabruslil si do útočného pásma a prudký projektilem z mezikruží otevřel skóre.

Časomíra ukrojila jen tři minuty, když Stadion zvýraznil těsný náskok. Lukáš Válek si najel na levý kruh a dělovkou z úhlu překonal Daniela Krále.

Ke změně průběžného výsledku měl následně nejblíž David Březina, po střele přerovského forvarda však zazvonila jenom tyčka.

Litoměřický náskok mohl navýšit zkraje závěrečné periody Válek, ani nadvakrát však Daniela Krále nepřekonal. Hosté si v závěru vzali oddechový čas a zkusili to v šesti bez brankáře. Ihned po buly se zmocnil puku Daniel Ministr a ranou mezi betony Tomáše Krále vykřesal pro Přerov naději. Víc už toho ale Moravané nestihli a Stadion se raduje z těsné výhry 2:1.

Radim Skuhrovec (HC Stadion Litoměřice): „Oproti včerejšímu utkání jsme s předvedenou hrou spokojení, zlepšili jsme výkon. Nebýt té chyby v power-play soupeře tak jsme dneska předvedli parádní výkon a vyhráli jsme zaslouženě."

Robert Svoboda (HC Zubr Přerov): „Trápíme se v koncovce, domácí dvě šance proměnili, my jsme skórovali až v power-play, to rozhodlo."