Kališníci si vybrali dávku smůly a prohráli na ledě Pardubic B 1:4. Domácí si vypracovali náskok už v první třetině a posléze ho udržovali až do konce. Jediný gól Litoměřic vstřelil Ondřej Procházka.

28. kolo

4:1

2:0, 1:1, 1:0

Dynamo Pardubice "B" - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 19. Matýs, 19. P. Machač (Belluš, Půhoný), 25. Rákos, 43. Vildumetz (Lichtag) – 30. Procházka. Rozhodčí: Micka, Mejzlík – Zídek, Dědek. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 244. Střely na branku: 14:28. Zblokované střely: 13:2. Vhazování: 40:22. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Dynamo Pardubice "B": Klouček – Nedbal, Hanousek, Kubíček, Zdráhal, Chabada, Drtina – Matys, Kaut, Vildumetz – Lichtag, Rákos, Zeman – Belluš, Machač, Půhoný – Kaplan, Herčík, Rouha.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Němec, Výtisk, Veber, Šedivý, Holý, Hampl – Válek, Jícha, Svoboda – Procházka, Kuťák, Slavíček – Ton, Kracík, Koláček – Cikhart, Vitouch, Gajda.

Kališníci se hned v úvodu blýskli několika šancemi, žádná z nich se však neujala. Nejprve si u levé tyčky počíhal Šedivý a zblízka vypálil. Jeho střela ale pouze orazítkovala brankovou konstrukci. Následně zkoušel před Kloučkem kličku Kuťák, ani on neuspěl a skóre se neměnilo.

Na konci první třetiny na druhé straně udeřili domácí. V čase 18:08 si najel mezi kruhy Ondřej Matýs a nekompromisní dělovkou nedal Královi šanci. O necelou minutu později ujeli Pardubičtí do přečíslení, Belluš nahrál na levou stranu Patriku Machačovi, a ten ranou z úhlu navýšil vedení Dynama.

Prostřední periodu zvládlo pardubické béčko stejně dobře jako závěr té první. Ve 25. minutě projel s pukem přes levý kruh Daniel Rákos a dělovkou z levé strany rozvlnil síť za Královými zády. Naději Litoměřicím vykřesal v čase 29:09 Ondřej Procházka, který zachytil kotouč na levém kruhu, nabruslil si až před Kloučka a po parádním bekhendu zasunul kotouč do brány.

Ve 42. minutě ale dostali domácí výhodu přesilové hry, kterou brzy využili. Tomáš Vildumetz přebral na modré puk od Lichtaga, popojel si do pásma a ranou z dálky upravil průběžný výsledek na 4:1. V samotném závěru dostali Litoměřičtí výhodu přesilovky, dvě povedené střely Válka ale zastavil obětavými bloky Rákos a Stadion tak padl na ledě soupeře 1:4.