Litoměřice po reprezentační pauze zamířily do Edenu, kde změřily síly s pražskou Slavií. Stadionu chyběl nemocný Tomáš Král a kališníkům se bez jeho brankářského umění vůbec nedařilo. Josef Koláček sice dokázal ve 4. minutě smazat jednobrankovou ztrátu, pak už se ale činili domácí, kteří si vybudovali vysoký náskok. Ke konci základní hrací doby se v přesilovce prosadil ještě Jan Holý, ale prohře hostů nezabránil.

30. kolo

7:2

4:1, 1:0, 2:1

HC Slavia Praha - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 1. Kern (Žovinec, Brož), 6. Žovinec (Žejdl), 9. Stehlík (Mrňa, Všetečka), 20. Hejda (Stehlík, Kern), 31. Labuzík (Klikorka), 45. Mrňa (Klikorka), 54. Žejdl (Kulda) - 4. Koláček (Holý, Ton), 58. Holý (Slavíček, Kracík). Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda – Baxa, Belko. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 519. Střely na branku: 37:22. Zblokované střely: :13. Vhazování: 37:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1, 7:2.

HC Slavia Praha: Brízgala – Klikorka, Hejda, Žovinec, Němeček, Barák, Szathmáry, Duda – Všetečka, Žejdl, Kulda – Stehlík, Kern, Brož – Mrňa, Havrda, Sklenář – Petrov, Labuzík, Strnad.

HC Stadion Litoměřice: Sklíba – Jebavý, Hampl, Výtisk, Němec, Šedivý, Holý, Černohorský – Válek, Jícha, Svoboda – Procházka, Kuťák, Slavíček – Ton, Kracík, Koláček – Jiruš, Cikhart, Gajda.

Stadion do utkání ve Vršovicích nastoupil bez nemocného Tomáše Krále a začátek zápasu pro kališníky nebyl vůbec dobrý. Už po úvodním vhazování si domácí vytvořili tlak, který dokázali přetavit v úvodní branku. Jan Kern sklepl Žovincovo nahození přesně mezi betony litoměřického gólmana a Slavia se tak ujala těsného vedení.

Už ve 4. minutě se ale Severočechům podařilo odpovědět. Josef Koláček zůstal mezi kruhy nikým nebráněný a vyslal přesnou střelu k levé tyči Brízgalovy svatyně. Nová posila Pražanů se nedokázala včas přesunout a inkasovala tak branku už z první střely.

Přestřelka pokračovala i nadále. V čase 5:12 měli znovu důvod k radosti fanoušci domácího celku. Dušan Žovinec ze středu levého kruhu vyslal projektil přesně do pravého růžku Sklíbovy klece. V 7. minutě rozhodčí udělili dvouminutový trest Petru Tonovi za podrážení a červenobílí úřadovali znovu. Tentokrát se z hranice levého kruhu prosadil Lukáš Stehlík a Slavia získala dvoubrankový náskok.

V 17. minutě měl blízko ke gólu Kuťák, který vystřelil z mezikruží. Vyraženého kotouče se na modré lajně ujal Holý, ale i jeho dvě střely zneškodnil domácí gólman vyrážečkou.

Necelou minutu před koncem úvodní dvacetiminutovky měli svěřenci trenéra Tvrzníka znovu důvod k radosti. Lukáš Stehlík přenechal u pravého mantinelu puk Tadeáši Hejdovi, jenž vypálil dělovku do levého rohu litoměřické branky.

Zkraje prostřední periody dostali hokejisté z hlavního města znovu početní výhodu. K brance měl velmi blízko Pavel Mrňa, který střelou z pravého kruhu rozezvonil pravou tyčku kališnické svatyně. Těsně po uplynutí Jíchova trestu se ve slibné šanci ocitl litoměřický kapitán Jan Výtisk, který vypálil dělovku od modré. Prudce letící kotouč ale skončil na vyrážečce Adama Brízgaly.

Zhruba v polovině utkání do samostatného úniku ujel Přemysl Svoboda, který ale červenobílého gólmana nepřekonal. Další šanci měl v předbrankovém prostoru Válek, kotouč ale skončil ve výstroji nové slávistické posily.

Ve 30. minutě zamířil na trestnou lavici Jan Kern a Litoměřice si poprvé v utkání zahrály přesilovku. Ta očekávanou branku nepřinesla, naopak ujel do brejku nováček ve slávistickém dresu Tomáš Labuzík, který propálil Šimona Sklíbu a ve svém prvním utkání v Chance lize si připsal i premiérovou trefu v této soutěži.

Ve 45. minutě se síť za gólmanem v modrooranžovém dresu rozvlnila pošesté. Pavel Mrňa si nikým nebráněn najel na vnitřní hranici pravého kruhu, odkud švihem vyslal střelu pod víko litoměřické klece. Slavia překonala své sezonní maximum gólem Lukáše Žejdla, který mířil přesně k pravé tyčce soupeřovy branky.

Krátce před koncem třetí třetiny se střelou z mezikruží v přesilovce prosadil Jan Holý a snížil tak na konečných 2:7.