Stadion urval další výhru. Kališníci tentokrát vyrazili na led soupeře a i proti Prostějovu dokázali zvítězit. Dvěma brankami se blýskl Filip Kuťák, po jedné trefě přidali Ondřej Procházka, Jaroslav Kracík a Josef Koláček a Litoměřičtí brali tři body za triumf 5:3.

36. kolo

3:5

3:2, 0:1, 0:2

LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 10. Vlach (Jiránek, Illéš), 16. Jansa (Vlach, Poledna), 19. Illéš (Vlach, Jiránek) – 4. Kuťák (Válek), 13. Kuťák (Válek, Holý), 22. Kracík (P. Svoboda, Výtisk), 52. Procházka (P. Svoboda), 56. Koláček (Procházka). Rozhodčí: Bejček, Kostourek – Peluha, Polák.. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 45:25. Zblokované střely: 1:6. Vhazování: 24:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2. 3:2, 3:5.

LHK Jestřábi Prostějov: Němeček (Pavelka) – Hamšík, Malák, Bartko, Poledna, Staněk, Pěnčík, Benda – Jiránek, Vlach, Illéš – Burian, Ostřížek, Veselý – Slanina, Hašek, Jansa – Jandus, Venkrbec, Maruna.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Veber, Hampl, Výtisk, Šedivý, Holý, Němec – Válek, Kuťák, Koláček – Procházka, Kracík, Svoboda – Cikhart, Jícha, Vitouch – Jiruš, Pártl, Gajda.

Stadion si přenesl výbornou formu z posledních zápasů i na led Jestřábů a fanoušci mohli už ve 4. minutě slavit. Válek využil hrubku v prostějovské rozehrávce, nahrál Filipu Kuťákovi, a ten ranou z pravého kruhu neomylně udeřil.

V čase 09:36 ale bylo vyrovnávno. Po zadovce od Jiránka zacílil z levého kruhu Roman Vlach a propálil Tomáše Krále. Kališníci si však vedení vzali brzy zpátky. Filip Kuťák po pobídce od Válka vyslal z vrcholu pravého kruhu nechytatelnou dělovku a podruhé v zápase překonal Němečka. Prostějovský brankář následně přepustil místo v brankovišti Pavelkovi.

A Jestřáby to nakoplo. Ještě v první třetině totiž opět srovnali krok, a poté zcela otočili skóre. V 16. minutě se nejprve prosadil Filip Jansa, který po pěkné kombinaci domácího celku vystřelil takřka z hranice brankoviště a překonal Krále.

O chvíli později strhl výsledek na stranu Prostějova Jakub Illéš. Ten napřáhl na pravém kruhu a rozvlnil síť hostující svatyně. V čase 21:35 ale úřadovali opět Litoměřičtí, když ujeli do přečíslení. Využil toho Jaroslav Kracík, jenž nádherně zamířil do pravého rohu Pavelkovy klece.

V 52. minutě to byli opět hosté, kdo se zapsal do střelecké listiny. Ondřej Procházka se dostal k odraženému kotouči a usměrnil ho přímo za brankovou čáru. Vítězství definitivně zpečetil Josef Koláček. Litoměřická šestadevadesátka přebrala puk od Procházky a ranou z mezikruží stanovila konečný stav na 5:3 pro Stadion.