Stadionu se na ledě soupeře tentokrát nedařilo a z Kolína odjíždí s prázdnou. Proti kozlům se sice kališníci dostali už na začátku utkání do vedení, soupeř však poté vývoj výsledku otočil a nakonec triumfoval 5:2.

42. kolo

5:2

1:1, 2:1, 2:0

SC MARIMEX Kolín - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 15. Matějček (Síla, Naar), 24. Kadlec (Z. Král), 40. Ouřada (Síla), 46. Ouřada (T. Jelínek, Piegl), 50. Ouřada (Morong, Piegl) – 6. Výtisk (P. Svoboda), 34. P. Svoboda (Kuťák). Rozhodčí: Micka, Květoň – Jindra, Hnát.. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 741. Střely na branku: 28:26. Zblokované střely: 5:6. Vhazování: 33:17. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.

SC MARIMEX Kolín: Soukup – Piegl, Čáp, Aubrecht, Naar, Cibák, Zajíc, Jelínek – Sklenář, Morong, Z. Král – D. Šedivý, Korkiakoski, Kadlec – Síla, Matějček, Ouřada – Hora.

HC Stadion Litoměřice: T. Král – Jebavý, Hampl, J. Šedivý, Výtisk, Holý, Kroupa, Černohorský – Procházka, Jícha, Svoboda – Válek, Kuťák, Koláček – Ton, Vitouch, Slavíček – Jiruš, Pártl, Cikhart.

Kališníci zažili na ledě Kolína parádní start a už od 6. minuty vedli. Skóre otevřel kapitán Jan Výtisk, který si zpracoval kotouč u levého mantinelu a Soukup po jeho dalekonosné dělovce kapituloval.

O chvíli později měl na holi vyrovnání Zdeněk Král, jeho jmenovec Tomáš Král ho však skvěle vychytal. Ten si následně poradil i s pokusem exkališníka Martina Kadlece. V čase 14:59 ale kozlové srovnali krok.

Síla nabil z levé strany ke vzdálenější tyči Štěpánu Matějčkovi, který nezaváhal a zblízka dopravil kotouč do sítě. Ve 24. minutě navíc domácí celek otočil průběžný výsledek. Po Slavíčkově vyloučení za hrubost dostal Kolín výhodou přesilové hry, již brzy nato zužitkoval Martin Kadlec.

Ten obdržel přihrávku od Zdeňka Krále a z ostrého úhlu propálil litoměřického brankáře. V čase 33:14 ale Litoměřičtí dotáhli jednogólové manko. Přemysl Svoboda si zpracoval pas za obranu, ujel domácí obraně, a i když se mu Soukup vrhl pod nohy, dokázal dopravit puk za brankovou čáru.

Následně se na obou stranách urodilo několik šancí, v brankovištích ale kralovali oba gólmani a dlouho to vypadalo, že se do kabin bude odcházet za nerozhodného stavu. Ve 40. minutě však zaúřadoval Kryštof Ouřada, který dostal nabito zpoza branky a parádní střelou z mezikruží překonal Krále.

Průběžný výsledek ještě mohl zvýraznit Sklenář, ten však v posledních vteřinách prostředí periody orazítkoval pouze břevno.

Světelná tabule se zastavila na čase 45:55, když kozlové odskočili na rozdíl dvou branek. A byl to opět Kryštof Ouřada, kdo se zapsal do střelecké listiny. Kolínský útočník po pobídce zleva zacílil z oblasti mezi kruhy a rozvlnil síť hostující svatyně. V 50. minutě udeřil Kryštof Ouřada potřetí a dokonal hattrick. Tentokrát napřáhl na pravém kruhu a Tomáš Král byl na jeho projektil krátký.

V samotném závěru měl na holi kosmetickou úpravu skóre Hampl, Soukup ho ale skvěle vychytal a Stadion tak v Kolíně prohrál 2:5.