Tak tohle se kališníkům povedlo. Svěřenci trenéra Přerosta našli recept na silnou Porubu a porazili Torax 3:1. O jednu branku se postaral navrátilec Tomáš Guman, další přidal Ondřej Procházka a závěrečnou do prázdné klece Filip Kuťák. Stadion tak triumfoval za tři body a utnul sérii čtyř porážek v řadě.

44. kolo

1:3

0:1, 1:0, 0:2

HC RT Torax Poruba - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 27. Berisha (A. Sedlák, Střondala) – 15. Guman (Jícha, Válek), 45. Procházka (Kuťák), 59. Kuťák (Berka). Rozhodčí: Cabák, Skopal – Vašíček, Veselý. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 982. Střely na branku:33:31. Zblokované střely: 8:22. Vhazování: 36:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

HC RT Torax Poruba: Dolejš – Urbanec, Voráček, Doudera, Lemcke, Klimíček, Sedlák – Gřeš, Vachovec, Dufek – Bernovský, Pšurný, Berisha – Christov, Střondala, Hrníčko – Lednický, Toman, Häring – Karafiát.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Hampl, Výtisk, Němec, Holý, Šedivý, Černohorský – Procházka, Kuťák, Svoboda – Válek, Jícha, Guman – Ton, Koláček, Berka – Slavíček, Vitouch, Senčák.

První vlaštovku mezi šancemi obou týmů zaznamenal v čase 08:50 Koláček, jeho rána ale skončila jen na zadním mantinelu. O chvíli později to zkoušel od modré Slavíček, ani on však neuspěl.

Fanoušci se dočkali první branky až zkraje 15. minuty, kdy zaúřadoval navrátilec v litoměřickém dresu Tomáš Guman. Ten dostal dobrou nahrávku od Jíchy a propálil Dolejše. Následně měl na holi vyrovnání Gřeš, Král však utěsnil prostor u tyčky a jeho bekhendovou ránu vytěsnil.

Na startu prostřední periody si litoměřický brankář poradil se zakončením Christova i dorážkou Střondaly a Stadion si hlídal těsný náskok. V čase 26:16 se ale skóre změnilo. Aaron Berisha si sjel do rohu pro odražený kotouč a po sérii přihrávek se spoluhráči zacílil přesně k pravé tyči hostující klece.

Vyrovnávací trefa vlila Porubě do žil čerstvou krev a litoměřická obrana se musela vypořádat s řadou ofenzivních pokusů, se všemi si však poradila a průběžný výsledek se až do sirény nezměnil.

Na konci 45. minuty ale kališníci strhli výsledek na svou stranu. Kuťák vyhrál buly a přiklepl puk Ondřeji Procházkovi, který tvrdým projektilem nedal Dolejšovi šanci. Necelé tři minuty před koncem ujeli dopředu Válek s Koláčkem, bek Urbanec však předvedl výborný obranný zákrok a udržel naděje Toraxu. V samotném závěru to domácí zkusili v šesti bez brankáře, místo toho, aby srovnali krok, potřetí inkasovali.

Do prázdné klece dopravil kotouč Filip Kuťák a zpečetil triumf 3:1. Stadion tak veze z Poruby všechny body.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Jeden gól je doma prostě málo, musíme dávat aspoň tři, na které jsme dřív vyhrávali. Šancí moc v zápase nebylo, po druhé třetině bylo jasné, že to bude o jednom gólu. Bohužel jsme čistě prohráli buly, jejich hráč to trefil, a pak už jsme nebyli schopni nějak zareagovat, abychom zápas otočili nebo srovnali.

Radim Skuhrovec (HC Stadion Litoměřice): Utkání se nám hodnotí pozitivně, protože se nám podařilo zvítězit na půdě strašně těžkého soupeře. Hlavně je pro nás důležité, že jsme navázali na výkon, nikoliv výsledek, z domácího utkání se Slavií. Třetí třetinu jsme odehráli poctivě, kluci ukázali charakter a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.