Tak to byla napínavá bitva! Kališníci v rámci 50. kola zavítali do Sokolova, se kterým měli negativní bilanci. Západočeši sice otevřeli skóre a třikrát v utkání vedli, ale Stadion vždy vyrovnal. Vítězství zajistil Severočechům Josef Jícha a Litoměřice tak ze západu Čech vezou důležité tři body.

50. kolo

3:4

1:0, 2:2, 0:2

HC Baník Sokolov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 17. Křemen (Csamango, Kverka), 28. Csamango (Novák, Klejna), 33. Zadražil (Chrpa, Csamango) – 24. Berka (Procházka, Výtisk), 28. Svoboda, 49. Senčák (Koláček), 51. Jícha (Válek, Černohorský). Rozhodčí: Kostourek, Micka – Kokrment, Dědek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 25:33. Zblokované střely: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.

HC Baník Sokolov: Cichoň – Novák, Klejna, Weinhold, Rulík, Tomek, Baláž, Benda – Hauser, Kverka, Helt – Csamango, Zadražil, Chrpa – Hajný, Rohan, Švec – Křemen, Kysela.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Hampl, Němec, Výtisk, Kroupa, Černohorský – Procházka, Kuťák, Guman – Válek, Jícha, Svoboda – Ton, Koláček, Berka – Slavíček, Vitouch, Senčák.

Utkání začali aktivněji domácí, ovšem první větší šanci k otevření skóre měl v 5. minutě Josef Jícha, který po rychlé výměně s Přemyslem Svobodou pálil z mezikruží. Oldřich Cichoň kotouč ale vyrazil. Z druhé vlny to zkusil ještě Petr Ton, ale ani on proti domácímu gólmanovi neuspěl.

V čase 16:15 se poprvé rozvlnila síť za Tomášem Králem. Po nepovedené rozehrávce kališníků se k puku dostal Štěpán Csamango, jenž přihrál mezi kruhy na Adama Křemena. Domácí čtyřiadvacítka zacílila přesně mezi betony litoměřického gólmana a zajistila Baníku těsné vedení.

Prostřední perioda začala lépe pro svěřence trenéra Přerosta. V polovině 24. minuty se proti pravidlům provinili dva sokolovští hráči a Stadion tak čekala dvojnásobná početní výhoda. Po dvaadvaceti vteřinách poprvé v zápase zajásala i hostující střídačka. Kapitán Jan Výtisk nahrál z vrcholu pravého kruhu k tyčce na hůl Ondřeje Procházky, který ještě puk postrčil k levé tyčce na Marka Berku, proti jehož střele se domácí brankář nestihl přesunout a bylo vyrovnáno.

Časomíra ukazovala 27:58, když se Baník znovu ujal vedení. Novákovo nahození od pravého mantinelu tečoval těsně před brankou Štěpán Csamango a hostující brankář proti gólu už nic nezmohl.

Znovunabytý náskok ale domácím vydržel pouhých dvanáct vteřin. Přemysl Svoboda přebral kotouč na útočné modré, obloučkem oklamal bránícího Adama Rulíka, najel si k pravé tyčce a na poslední chvíli si puk stáhl na opačnou stranu branky, kam se Cichoň už nestihl přesunout a dvaadvacetiletý útočník tak mohl zakončit do odkryté klece.

Krátce po polovině utkání mohl poslat Stadion do vedení Tomáš Guman, jenž od hranice útočného pásma trefil břevno. Důvod k radosti měli o dvě a půl minuty později ale domácí fanoušci. Jakub Chrpa v přečíslení dva na jednoho nahrál na levý kruh Matěji Zadražilovi, který přesně zamířil nad Královu vyrážečku.

Krátce před koncem druhé třetiny mohl vyrovnat Petr Ton, který ujel sám na branku. Při poslední kličce se k němu ale stihl vrátit Jan Novák, který litoměřického forvarda o puk nakonec připravil.

Ve 49. minutě mohli domácí odskočit na dvoubrankový náskok, když Marek Švec našel před brankou úplně volného Jakuba Hajného, který ale předvedl fantastický zákrok. Po této akci však zamířili do protiútoku kališníci. Koláčkovo nahození domácí gólman sice vyrazil, ale pouze na brusli Davida Senčáka, od které se puk odrazil do odkryté branky a bylo znovu vyrovnáno.

Neuběhla ani minuta a Stadion se poprvé v utkání dostal do vedení. Josef Jícha převzal puk ve středním pásmu, snažil se protlačit mezi dva bránící hráče a v pádu nakonec zvládl kotouč procedit až za brankovou čáru.

Šest minut před koncem základní hrací doby dostali domácí výhodu přesilové hry, ve které to zkusili bez brankáře. Kališníci však obětavě zblokovali všechny soupeřovy střely. Skvělými zákroky se blýskl i Tomáš Král, který Sokolovu nedal příležitost k vyrovnání. Baník zkusil hru v šesti ještě půl minuty před koncem, ale srovnat skóre už nedokázal.