Kališníci uzavřeli sérii přípravných zápasů vítězstvím, když na ledě ústeckého Slovanu zvítězili 1:0 po samostatných nájezdech. Jedinou, a zároveň vítěznou trefu, zaznamenal v deváté sérii "penalt" Josef Slavíček. Stadion tak ukončil přípravu s bilancí šesti výher a dvou porážek.

8. kolo

0:1sn

0:0, 0:0, 0:0 - 0:0

HC Slovan Ústí n.L. - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: . Rozhodčí: Cícha, Biedermann – Zítka, Janíček. Vyloučení: 6:7. Bez využití . V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1.

HC Slovan Ústí n.L.: Cikánek – Vacík, Drtina, Polata, Trefný, Bartoň, Klatt, Kovář – Tůma, Roubík, Rudovský – Costa, Berčík, Kučera – Damašek, Daniel, Smola – Sýkora, Bartoš, Tot.

HC Stadion Litoměřice: D. Král – Marcel, Němec, Výtisk, Holý, Hampl, Černohorský, Böhm – Procházka, Kracík, Ramik – Válek, Jícha, Slavíček – Zabloudil, Kuťák, Gajda – Cikhart, Vitouch, Pártl – Jiruš.

Kališníci byli už od úvodního buly hodne aktivní a mihli se v několika šancích. Nejprve prověřil Cikánka Holý, brankář Slovanu ale proti jeho tvrdé střele nastavil betony. Poté vypálil z vrcholu pravého kruhu Gajda, i s jeho pokusem si ale maskovaný muž v ústeckých barvách poradil.

V 7. minutě poslali sudí na trestnou lavici Costu, který se provinil sekáním, a Stadion dostal výhodu přesilovky. Hned na jejím začátku vyslal od modré tvrdý projektil Marcel, Cikánek ale ukryl puk ve výstroji. V čase 08:04 šikovně otečoval kotouč mezi kruhy Válek, ústecký gólman ale opět zasáhl betony.

Na druhé straně se dostal o necelou minutu později do samostatného úniku Smola, Daniel Král ale jeho pokus zlikvidoval. Těsně před sirénou napřáhl na modré Černohorský, ani tentokrát ale na Cikánka nevyzrál.

Zkraje prostřední periody zacílil z hranice brankoviště Ondřej Procházka, jeho střela ale skončila v ochranné síti. Následně vystřelil z pravého kruhu Kracík, Cikánek ale jeho ránu vykryl.

Ve 36. minutě měl velkou možnost otevřít skóre opět Ondřej Procházka, jenž se dostal k dorážce po Výtiskově dělovce od modré. Jeho střela z první však orazítkovala pouze tyčku ústecké svatyně.

Když časomíra ukazovala čas 48:28, mohli jít do vedení naopak Ústečtí. Bartoš obral o kotouč Válka a vydal se podél pravého mantinelu dopředu. S pukem si poté nabruslil na kruh a zamířil. Daniel Král však puk vyrazil. V základní hrací době už gól nepadl, a tak přišlo na řadu prodloužení. Ani v něm ale ani jeden z týmů neskóroval, a tak viděli diváci i samostatné nájezdy.

O vítězství Litoměřic rozhodl v 9. sérii Josef Slavíček a Stadion zažil vítěznou generálku.

Jan Čaloun (Hokej Ústí nad Labem): „Bylo to utkání hlavně obran a brankářů, kdy obě strany předvedly parádní výkon. Z našeho týmu nemůžeme nikomu nic vytknout, protože makali a podali maximální výkon. Hráčům jsme řekli, že je na čem stavět do sezony a doufáme, že takto jak jsme skončili, vstoupíme i do sezony."

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Rozhodně to nebyl výkon, který bychom chtěli před začátkem sezony vidět. Od nás naprosto nepovedená první třetina. Od druhé třetiny jsme se trošku zlepšili, ale absolutní vyhoření v zakončení a nezasloužili jsme si vyhrát. Jediné, co bylo dnes pozitivní, byl výkon brankáře a tím bych pochválil i výkon domácího brankáře."