Stadion zůstal v přípravě doma neporažen. Kališníci přivítali v závěrečném přátelském utkání na ledě Kalich Areny Chomutov a dokázali Piráty porazit. Po brankách Kuťáka, Ramika, Gumana a Černohorského zvítězili 4:2 a v přípravě vybojovali už pátou výhru.

7. kolo

4:2

2:0, 2:1, 0:1

HC Stadion Litoměřice - Piráti Chomutov

Branky a nahrávky: 14. Kuťák (Guman), 19. Ramik (Jiruš, Šindelek), 33. Guman (Kuťák, Gajda), 36. Černohorský (Jícha, Válek) – 23. Chlouba (Seemann), 59. Chlouba (Váchal, Chrpa). Rozhodčí: Hlinka, Dómský – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.

HC Stadion Litoměřice: Sklíba – Marcel, Němec, Böhm, Holý, Černohorský, Šindelek – Zabloudil, Kuťák, Guman – Válek, Jícha, Slavíček – Jiruš, Vitouch, Ramik – Cikhart, Pártl, Gajda.

Piráti Chomutov: Běhula – Charousek, Seemann, Havel, Hynek, Váchal, Žižka, Ferbas - Lukeš, Hübl, Zajíček - Koblížek, Chlouba, Chrpa - Kostourek, Mežnar, Mála - Vostiňák, Príhoda. Trenér: Kamil Koláček.

Chomutov měl velkou šanci ke vstřelení úvodní branky už po necelých dvou minutách od úvodního buly. Jícha zfauloval v úniku na domácí branku Kostourka a rozhodčí nařídili pro Piráty trestné střílení.

Exekuce „penalty“ se ujal sám faulovaný hráč, který zkusil překvapit Sklíbu tvrdou forhendovou ranou. V jedinečné příležitosti ale přestřelil.

Na druhé straně se Běhula ve své kleci hned několikrát zapotil, ale zvládl proti kališnickým ofenzivním pokusům skvěle zakročit. V polovině 14. minuty ale kapituloval. Filip Kuťák po přihrávce od Gumana objel chomutovskou svatyni a zasunul kotouč za brankovou čáru.

Necelé dvě minuty před koncem třetiny se zmocnil puku Michal Ramik, který prosvištěl mezi kruhy, nabruslil si k pravé tyči a nekompromisní ranou navýšil vedení na 2:0.

Piráti vystrčili drápky na začátku prostřední periody. Roman Chlouba v čase 22:28 po pěkné akci Chomutova dopravil kotouč do branky a snížil na 1:2.

Kališníci ale následně dvakrát gólově udeřili. Nejprve se ve 33. minutě prosadil Tomáš Guman, který využil domácí přesilovku a po Kuťákově střele navýšil z dorážky vedení už na 3:1.

Poté zaúřadoval obránce Jakub Černohorský. Ten v čase 35:08 napřáhl z mezikruží a Běhula po jeho dělovce počtvrté kapituloval.

V závěrečném dějství už se fanoušci v ochozech Kalich Areny dočkali jediné branky. Litoměřičtí se sice snažili přidat další trefu, na Běhulu už ale vyzrát nedokázali. V litoměřické brance naopak jistě pochytal všechny puky při šancích Pirátů Šimon Sklíba. V závěru ale hosté zužitkovali přesilovku, když se prosadil znovu Roman Chlouba. Stadion i tak urval v přípravě další vítězství. Tentokrát porazil Chomutov 4:2.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Dobrá prověrka s kvalitním soupeřem, který má hodně zkušené mužstvo. Myslím, že ve druhé polovině zápasu se trošku začalo projevovat, že jsme trochu lépe kondičně připravení, ale paradoxně už se nám nepodařilo vstřelit žádný gól. Pro nás určitě dobrá příprava a dle mého názoru férově odehraný zápas z obou stran.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): Pro nás to byl samozřejmě těžký zápas, někteří kluci se s hrou ještě sžívají. Soupeři gratuluji, byl o trošku lepší než my, ale pro nás je to výborná příprava. Myslím si, že i my jsme Litoměřicím dokázali zatopit, jenom škoda, že jsme nevyužili některou šanci, kterou jsme si vytvořili, protože by utkání bylo zajímavější. Ale soupeř byl asi o trošku lepší.