Hokejisté Litoměřic si v rámci přípravy připsali další výhru, když v domácím prostředí porazili Sokolov 4:2. Ačkoliv se hosté dostali do vedení, domácí dokázali třemi brankami průběh zápasu otočit. V závěru Baník snížil, ale Litoměřice své vedení naopak ještě navýšily. Kališníci tak vyhráli 4:2, čemuž výraznou měrou přispěl dvougólový Ondřej Procházka.

6. kolo

4:2

0:1, 2:0, 2:1

HC Stadion Litoměřice - HC Baník Sokolov

Branky a nahrávky: 30. Procházka (Kracík), 36. Procházka (Kracík), 52. Jiruš (Pártl), 59. Kracík (Procházka) – 18. Stehlík (Vracovský, Jurčík), 58. Pohl (Krejčí). Rozhodčí: Petružálek, Krob – Votrubec ml., Ševic. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení:0:0 . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

HC Stadion Litoměřice: Král – Výtisk, Böhm, Marcel, Němec, Hampl, Kovář, Šindelek, – Procházka, Kracík, Guman – Válek, Jícha, Kuťák – Zabloudil, Vitouch, Jiruš – Cikhart, Pártl, Slavíček.

HC Baník Sokolov: Cichoň – Krejčí, Pohl, Novák, Klejna, Baláž, Rulík, Vodička – Osmík, Zadražil, Ton – Vracovský, Jiskra, Stehlík – Jurčík, Novotný, Tomi – Švec, Rohan, Blecha Trenér: Martin Štrba

Dalším soupeřem Stadionu v rámci přípravy byl Sokolov. Litoměřičtí hokejisté vstoupili do zápasu aktivně, už ve druhé minutě si vynutili přesilovou hru. Domácí však Jurčíkovo vyloučení nedokázali přetavit ve výraznější šanci, Tomáš Guman ani Patrik Macel své příležitosti neproměnili. V polovině první třetiny měl gólovou šanci Michal Vitouch, který z kruhu trefil jen sokolovského brankáře.

Baník si dobrou šanci připravil po Tomiho přihrávce Janu Pohlovi. Ten chtěl zakončovat ranou švihem, ale puk netrefil. První branku zápasu vstřelil Sokolov v čase 17:43. Při ponechané výhodě našel Tomáš Vracovský Lukáše Stehlíka, který tvrdou ránou poslal kotouč do horní části branky Tomáše Krále.

Hned zkraje druhé třetiny mohli domácí hokejisté vyrovnat. Od levého mantinelu dostal puk Filip Kuťák, jeho golfák dokázal hostující brankář Cichoň s vypětím všech sil zastavit. Následně se hra bez výraznějších šancí přelévala ze strany na stranu a fanoušci na severu Čech na nějakou velkou šanci čekali.

Ta přišla krátce před polovinou zápasu. Domácí dokázali velmi rychle proměnit přesilovou hru. Jaroslav Kracík našel Ondřeje Procházku, jehož rána z kruhu zapadla přesně do brány. Následovala série vyloučení, která plynulost hry výrazně narušila. Ke konci třetiny měli kališníci možnost dvouminutové přesilovky pět na tři. Jen dvě vteřiny uplynuly a skóre se měnilo znovu. Jaroslav Kracík vyhrál buly a z levého kruhu pálil přesně Ondřej Procházka.

Litoměřické vedení mohl v první minutě třetí třetiny navýšit Ondřej Procházka. Od hattricku ho dělilo přesnější zakončení. Následně si připsal hostující brankář další výborný zákrok při zakončení Michala Vitoucha. Osm minut před koncem třetí třetiny domácí celek navýšil své vedení. Do odkryté části branky zakončoval Vojtěch Jiruš.

V samotném závěru zápasu se podařilo hostujícímu celku snížit. Jan Pohl poslal puk po rychlé akci do horní části branky. Následně se po oddechovém času rozhodl Sokolov pro hru bez brankáře. Hokejisté Stadionu dokázali následnou situaci využít, do prázdné branky se trefil Jaroslav Kracík. Litoměřice tak na své půdě vyhrály nad Sokolovem 4:2.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Co se týká výkonů, můžeme být spokojení maximálně s první třetinou. Ačkoliv jsme ji prohráli, tak ta hra měla nějaké parametry, většinu třetiny jsme byli v tlaku, vytvářeli jsme dost šancí. Bohužel nevím co se stalo, ale od druhé třetiny spousta individuálních chyb, ztráty kotouče. Vůbec nemůžeme být spokojení s druhou a třetí částí, byť jsme ten zápas díky přesilovkám otočili.

Vojtěch Šik (HC Baník Sokolov): Neměli jsme dobrý vstup do utkání. V prvních deseti minutách jsme neměli dobrý pohyb a nebyli jsme na kotouči. Pak se to zlepšilo, ve druhé třetině jsme měli pohyb i šance ale góly jsme nedali. Pak jsme měli dvě velké šance dát do prázdné branky. To se nám nepovedlo, naopak jsme dostali gól na 3:1, pak jsme sice snížili ale vyrovnat se nám nepodařilo a dostali jsme ještě do prázdné branky.