Stadionu se odveta podařila. Hokejisté Litoměřic dokázali porazit na svém ledě Slavii. Severočeši udělali důležitý krok za výhrou v první třetině, ve které se prosadili hned dvakrát. Ve třetí části Slavie sice snížila, ale domácí si výhru pojistili gólem do prázdné branky.

5. kolo

3:1

2:0, 0:0, 1:1

HC Stadion Litoměřice - HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 6. Guman (Kuťák), 19. Marcel (Kuťák), 58. Procházka (Guman) – 52. Mrňa (Petrov, Poletín). Rozhodčí: Folk, Biedermann – Lauko, Povová. Vyloučení:6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

HC Stadion Litoměřice: Král – Výtisk, Němec, Marcel, Šindelek, Hampl, Černohorský, Kovář – Procházka, Kracík, Guman – Válek, Kuťák, Jícha – Zabloudil, Vitouch, Jiruš – Cikhart, Pártl, Slavíček Trenér: Miroslav Přerost

HC Slavia Praha: Málek – Barák, Szathmáry, Žovinec, Duda, Klikorka, Hejda – Kern, Poletín, Brož – Všetečka, Knotek, Simon – Pšenička, Žejdl, Strnad – Petrov, Mrňa. Trenér: Jiří Veber

Hokejisté Litoměřic měli vstup do zápasu poněkud vlažnější. Ve 14. minutě zkomplikovalo hru domácích špatné střídání a následné vyloučení. Severočeši následné oslabení dokázali ubránit a krátce po jeho skončení se také dostali do vedení. Filip Kuťák našel přesnou přihrávkou rozjetého Tomáše Gumana, který poslal puk přesně pod horní tyč. V Litoměřicích bylo ještě veseleji v 19. minutě, kdy se prosadil nechytatelnou ránou od modré čáry Patrik Macel. Po první třetině vedli domácí 2:0

V úvodu druhé třetiny se nechal za krosček vyloučit domácí Patrik Marcel. Sešívaní měli několik šancí, ale prosadit se nedokázali. Litoměřice se na svého brankáře mohly spolehnout i při dalších dvou oslabeních. První výraznější šanci domácích v této části zápasu měl ve 33. minutě Tomáš Guman. Po pěkné individuální akci trefil jen beton brankáře Málka. Po druhé třetině platil stav 2:0.

Litoměřičtí mohli navýšit své vedení přibližně v polovině třetí třetiny, Josef Jícha vypálil z levého kruhu dobrou ránu, ale brankář Málek našel kotouč v rukavici. Sešívaným se podařilo snížit v čase 51:28. Domácího brankáře Krále o čisté konto připravil z bezprostřední blízkosti Pavel Mrňa. Dramatickou koncovku zápasu Stadion odmítl, dvě a půl minuty před koncem předvedl ukázkový blafák Ondřej Procházka. Litoměřice zvládly odvetu a porazily Slavii 3:1.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Vyrovnaný zápas. Tomáš Král byl rozdílovým hráčem. Klasické přípravné bojové utkání. S některými pasážemi můžeme být spokojení, ale občas se tam objeví hrozné věci, co se týče jak systému, tak individuálních chyb. Pořád je to ale příprava a stále je na čem pracovat.“

Jiří Veber (HC Slavia Praha): „V První třetině jsme trochu zaspali. Nemyslím si, že jsme byli o tolik horší, ale prohráli jsme první třetinu. Zápas byl hodně vyrovnaný, šance jsme měli, akorát jsme nebyli schopní dát gól. Když jsme dostali na 3:1, bylo po zápase, ale myslím si, že jsme se do konce utkání snažili skóre obrátit.“