Stadionu se ve třetím přípravném zápase vyhrát nepodařilo. V duelu proti Slavii sice kališníci vedli už 2:0, domácí ale dokázali během třetí třetiny otočit vývoj skóre a po brance do prázdné klece zvítězili 4:2.

3. kolo

4:2

0:0, 0:2, 4:0

HC Slavia Praha - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 43. Žovinec (Všetečka, Houška), 45. Brož (Havrda, Houška), 53. Žejdl (Poletín, Knotek), 60. Mrňa – 29. Kracík, 34. Jícha (Guman, Marcel) Rozhodčí: Jaroš, Čáp – Dědek, Šimánek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení:0:0. Průběh utkání: 0:2, 4:2.

HC Slavia Praha: Málek – Duda, Szathmáry, Žovinec, Němeček, Klikorka, Matyáš – Poletín, Žejdl, Růžička – Všetečka, Knotek, Mrňa – Simon, Závora, Strnad – Houška, Havrda, Brož

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Kovář, Výtisk, Šindelek, Jebavý, Kroupa, Böhm – Procházka, Kracík, Ramik – Válek, Jícha, Guman – Slavíček, Kuťák, Gajda – Cikhart, Pártl, Černohorský

Kališníci načali duel na Slavii velmi dobře a už v polovině 4. minuty zahrozil z dorážky po střele od modré Ondřej Procházka. Málek si však s jeho pokusem poradil. Druhou dorážku následně na cestě do domácí klece zastavila tyčka.

O chvíli později byl na 2+2 minuty vyloučen Marcel a Stadion musel bránit dlouhé oslabení. Po dvouminutovém trestu pro Kroupu dokonce Slavia získala výhodu přesilovky pět na tři. Litoměřičtí si však počínali skvěle a žádný gól neinkasovali.

Zkraje prostřední periody se před Králem objevil Mrňa, skvělého Krále však ani nadvakrát nepřekonal. Poté pálil z dobré pozice také Houška, puk po jeho střele zamířil pár centimetrů vedle. V čase 28:43 se fanoušci na tribunách dočkali první branky.

Ke smůlu Slavie a štěstí kališníků padla do domácí svatyně. Jaroslav Kracík nahodil kotouč na branku z rohu kluziště a ten se od Málka odrazil rovnou do sítě. Červenobílí mohli vyrovnat ve 34. minutě, když Brož vybojoval puk a nabil do jízdy Havrdovi. Ten sice zacílil mezi Královy betony, litoměřický brankář však byl neomylný.

Na konci stejné minuty Stadion zvýraznil těsný náskok. Kališníci dostali po faulu Szathmáryho výhodu přesilovky, kterou zužitkoval Josef Jícha, jenž po přihrávce od Gumana střílel z voleje zcela přesně.

Do závěrečného dějství vstoupili lépe svěřenci trenéra Vebera a v čase 42:36 snížili na rozdíl jediné branky, když se do střelecké listiny zapsal dělovkou z mezikruží Dušan Žovinec.

Časomíra ukrojila jen něco přes dvě minuty a slávisté dorovnali stav. Odraženého puku se zmocnil Jaroslav Brož, objel s ním branku soupeře a zasunul ho za přesouvajícího se Krále.

V 53. minutě domácí celek zcela otočil vývoj skóre. V přesilovce se po pohotovém projektilu z první prosadil Lukáš Žejdl a dostal Slavii do vedení 3:2. Kališníci se v samotném závěru snažili vyrovnat, ani jedna z šanci se však neujala. Poté, co to Stadion zkusil bez brankáře, ještě inkasoval čtvrtou branku z hole Pavla Mrni a prohrál 2:4.

Jiří Veber (HC Slavia Praha):

Vstup do utkání jsme neměli moc dobrý. Měli jsme tam tři přesilovky a na střely jsme ji prohráli, i když jsme hráli přesilovky. První třetina nebyla podle našich představ. Druhá třetina byla od nás lepší, ale prohráli jsme jí 0:2. Třetí třetina splnila to, co jsme chtěli a myslím, že jsme zaslouženě otočili výsledek a vyhráli. Takže za nás dobré.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice):

Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas. Byl to spíš boj, protože ta kvalita ledu tomu zápasu moc nepomohla. Bylo hrozně těžké na tom hrát hokej, navíc v tomhle počasí. Jak říkám, byl to vyrovnaný zápas, ale my jsme hloupými fauly nechali Slavii ve třetí třetině se vrátit do zápasu a ta má natolik zkušené mužstvo, že toho využila.