Dramatický zápas s úspěšným koncem. Takový byl úvodní přípravný zápas Litoměřic. Kališníci ve svém prostředí hostili Kolín, který dvakrát dokázal dotáhnout jednobrankovou ztrátu. Stadion vyhrál 3:2 po samostatných nájezdech, o branky se za domácí postarali Lukáš Válek a Jan Výtisk. Prvně jmenovaný navíc rozhodl nájezdy.

1. kolo

3:2sn

0:0, 1:0, 1:2 - 0:0

HC Stadion Litoměřice - SC MARIMEX Kolín

Branky a nahrávky: 29. Válek (Guman, Holý), 47. Výtisk (Ramik), rozh. náj. Válek – 43. Ouřada (Pinkas, Kolmann), 53. Moravec (Ouřada, Pinkas). Rozhodčí: Krob, Folk – Beneš, Kurtin. Vyloučení: 6:9, navíc Ouřada (KOL) 2+2 (VYS). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Černohorský, Výtisk, Holý, Böhm, Kovář, Hampl – O. Procházka, Kracík, Ramik – Válek, Jícha, Guman – Jiruš, Vitouch, Gajda – Cikhart, Soukup, Pártl.

SC MARIMEX Kolín: Sajdl – Čáp, Kukla, Pinkas, Niko, Naar, Kolmann, Pelda – Pajer, Nedvídek, Král – Jankovský, Moravec, Ouřada – Síla, Morong, Lang – Šedivý, Matějček, Pilný.

Po náročném tréninkovém procesu se hokejisté Litoměřic dočkali prvního přípravného zápasu. Úvod střetnutí s Kolínem přinesl hodně opatrný hokej, který byl ovlivněný celou řadou nepřesností a především vyloučení. První výraznější šanci měl kolínský Lukáš Pajer, ale trefil jen betony brankáře Krále. Na druhé straně neuspěl ránou od modré čáry Jakub Černohorský. Diváky ze sedadel zvedla v devatenácté minutě potyčka domácího Tomáše Gumana s hostujícím Josefem Pilným. Po dvaceti minutách platil bezbrankový stav.

Litoměřice vstoupily do druhé třetiny aktivně, do brejku se dostal Josef Jícha. Domácí hráč však nedokázal prostřelit brankáře soupeře, zvolil zakončení mezi betony. Nepřesný byl o něco později i Patrik Marcel. První branku Stadionu v nové sezoně vstřelil Lukáš Válek. Uspěl střelou mezi nohy gólmana. Krátce poté mohli domácí navýšit vedení, ale odkrytou část brány minul Michal Vitouch. Kališníci si dokázali vytvořit i další šance, ale prosadit se už nedokázali.

Z kraje třetí třetiny ztroskotal na brankáři Sajdlovi Válek. Ve 43. minutě se dokázal prosadit Kolín. Po Pinkasově střele se puk dostal ke Kryštofu Ouřadovi, který prostřelil brankáře Tomáš Krále. Vyrovnaný stav ovšem neplatil příliš dlouho. O čtyři minuty později domácí znovu vedli. Z dorážky se prosadil velezkušený Jan Výtisk, který těžil z akce Michala Remika. Litoměřickou pojistku vedení nepřidal Jan Holý, jehož dělovku zastavil brankář Kolína. Kozlové dokázali znovu vyrovnat. Petr Moravec prokličkoval obranou Stadionu a poslal puk přesně do horní části branky.

Za stavu 2:2 následovalo prodloužení, Litoměřice v něm nedokázaly proměnit přibližně půlminutovou přesilovku. Následně obrovskou šanci Kolína neproměnili Moravec s Ouřadou. Tuto dvojici výborným zákrokem vychytal brankář Král. Utkání dospělo až k samostatným nájezdům. V nájezdech jako jediný uspěl Lukáš Válek, jehož přesný pokus rozhodl o výhře Litoměřic 3:2 po samostatných nájezdech.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „První zápas po pěti měsících. První třetina, to byl chaos, tam nebylo nic z toho, co jsme teď tři týdny trénovali. Pak se naše hra začala zlepšovat, i když tam byla spousta nepřesností. Ale je jedenáctého srpna, první přípravný zápas. Od kluků tam bylo nasazení, měli chuť vyhrát. A to je důležité."

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): „Prohráli jsme po nájezdech, ale jsme moc spokojení. Máme hodně hráčů na zkoušku, hodně mladých hráčů. Domácí byli v hodně silné sestavě. Nám nešlo v první řadě o výsledek, jsme spokojení s pokorou a nasazením těch hokejistů. Odjíždíme odtud s dobrým pocitem, i když to není plnocenné vítězství, tak jsme s výkonem spkojení."