Litoměřičtí fanoušci se konečně dočkali. Stadion po čtyřzápasové odmlce zabral a porazil na vlastním ledě Prostějov. Ještě necelou minutu před koncem sice kališníci prohrávali 2:3, Ondřej Procházka však vyrovnávací brankou za pět dvanáct poslal duel do prodloužení. To branku nepřineslo, a tak o triumfu Litoměřic nakonec rozhodl v nájezdech Filip Kuťák.

49. kolo

4:3sn

1:0, 1:3, 1:0 – 0:0 – 1:0

HC Stadion Litoměřice - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 5. Jícha, 40. Kuťák, 60. Procházka (Guman), rozh. náj. Kuťák – 25. Slanina (Bartko), 26. Veselý (Vlach, Staněk), 39. Pěnčík (Vlach, Hašek). Rozhodčí: Svoboda, Hucl – Jindra, Štofa. Vyloučení: 4:4. Bez využití . V oslabení: 1:0. Diváci: 1 060. Střely na branku: 30:28. Zblokované střely: 10:11. Vhazování: 33:22. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Černohorský, Výtisk, Němec, Kroupa, Holý – Procházka, Kuťák, Guman – Válek, Jícha, Svoboda – Ton, Koláček, Berka – Vitouch, Pártl, Slavíček.

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka – Poledna, Kubeš, Malák, Bartko, Staněk, Pěnčík – Jiránek, Jáchym, Slanina – Burian, Ostřížek, Hašek – Jandus, Venkrbec – Veselý, Vlach, Illéš.

Kališníci šli už zkraje čtvrté minuty do čtyř, když sudí vyloučili Němce za krosček. Ani to však domácímu týmu nezabránilo, aby skóroval. Ve vlastním oslabení prosvištěl podél pravého mantinelu Josef Jícha a vlastní únik zakončil přesnou ranou z mezikruží, jíž nekompromisně překonal Pavelku v prostějovské kleci.

Následně mohl navýšit těsný náskok Svoboda, brankář Jestřábů však jeho pokus z předbrankového prostoru zkrotil pomocí lapačky. O chvíli později neuspěl se střelou z kruhu ani Kuťák, Pavelka kotouč vytěsnil pomocí vyrážečky.

Na druhé straně se osmělili také Jestřábi, a hned z toho byla nebezpečná situace. Při vyloučení Gumana pálil z vrcholu pravého kruhu Illéš, Král ale byl připravený. Litoměřický brankář si necelých pět minut před sirénou poradil i s tečí Tomáše Jiránka, který vložil hůl do Veselého projektilu z levého kruhu.

Krátce po startu prostřední periody Prostějovští srovnali krok, když se do střelecké listiny zapsal Jan Slanina. Ten se dostal k puku po Bartkově střele od modré, využil toho, že Tomáš Král byl vyjetý až mezi kruhy a z dorážky doklepl kotouč do osiřelé svatyně.

O necelou minutu později Jestřábi otočili vývoj skóre. O vedoucí trefu hostů se postaral exkališník Jan Veselý, jenž si nabruslil k levé tyčce na Vlachovu pobídku z pravé strany a ranou zblízka dopravil puk za Králova záda.

V čase 38:15 Jestřábi navíc odskočili na rozdíl dvou gólů. Po krásné kombinaci hostů se z předbrankového prostoru trefil Martin Pěnčík a Tomáš Král potřetí kapituloval.

Když na časomíře běžela 39. minutě, ujel sám na brankáře Prostějova Berka, byl ale faulován a rozhodčí nařídili trestné střílení. Jeho exekuce se ujal Filip Kuťák a parádní střelou mezi beton a vyrážečku ztenčil náskok soupeř na jedinou branku.

V závěru se domácí snažili ze všech sil vyrovnat a zkusili to i v šesti bez brankáře. A risk se vyplatil. 43 vteřin před sirénou skvěle otečoval Gumanovu dělovku od modré Ondřej Procházka a poslal bitvu do prodloužení. V něm branka nepadla, a tak musely zápas rozseknout nájezdy. O ten vítězný se postaral Filip Kuťák a Stadion po čtyřzápasové odmlce urval triumf.

Radim Skuhrovec (HC Stadion Litoměřice): „První třetina byla z naší strany celkem vydařená. Bohužel ve druhé třetině jsme si "pospinkali", přišli jsme si zahrát v klidu "hokejíček" a soupeř nás potrestal. O přestávku jsme si k tomu něco řekli a v poslední dvacetiminutovce se náš výkon rapidně zlepšil. Po dlouhé době se nám povedlo využít power play, většinou jsme v těchto situacích inkasovali. V prodloužení jsme pár šancí měli. Jsme rádi, že se nám povedlo urvat dva body. Velkou zásluhu na tom má Tomáš Král, který vychytal nájezdy."

Aleš Totter (LHK Jestřábi Prostějov): „Výsledek je asi spravedlivý. V první třetině byli domácí jasně lepší. Druhou periodu jsme ovládli my a třetí byla vyrovnaná. Bereme bod a jsme spokojení."