Stadion přetnul sérii domácích porážek a ve speciálním charitativním utkání porazil Šumperk 3:0. O branky se postarali Ondřej Procházka, Filip Kuťák a Tomáš Guman a kališníci slaví druhý triumf v řadě. Tomáš Král navíc vychytal čisté konto.

45. kolo

3:0

1:0, 2:0, 0:0

HC Stadion Litoměřice - Draci PARS Šumperk

Branky a nahrávky: 5. Procházka (Kuťák, Černohorský), 33. Kuťák (Ton), 34. Guman (Jícha, Černohorský). Rozhodčí: Valenta, Jaroš – Maňák, Pěkný. Vyloučení: 4:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 150. Střely na branku: 40:34. Zblokované střely: 12:14. Vhazování: 34:21. Průběh utkání: 3:0.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Hampl, Němec, Výtisk, Šedivý, Holý, Černohorský – Procházka, Kuťák, Berka – Válek, Jícha, Guman – Ton, Koláček, P. Svoboda – Cikhart, Vitouch, Slavíček.

Draci PARS Šumperk: Hamalčík – Drtil, Eliáš, Kadeřávek, Dudycha, Kunst, Hrachovský – Průžek, Bartoš, Žálčík – M. Svoboda, Šuhaj, Jelínek – Vildumetz, Nedvídek, Mácha – Bernat, Dubský, Jouza.

Litoměřičtí fanoušci už ve 4. minutě tajili dech, když pálil z mezikruží Žálčík, který je momentálně nejlepším snajprem Chance ligy. Král ale proti jeho projektilu skvěle zasáhl, a navíc si poradil i s několika dorážkami. Při jedné dokonce vyškrábl kotouč z brankové čáry.

Karta se ale následně obrátila. O minutu později si totiž z pravého kruhu najel takřka k pravé tyči Ondřej Procházka a kotouč po jeho střele zapadl přímo pod břevno Hamalčíkovy svatyně. Následně měli kališníci možnost odskočit na rozdíl dvou branek. Válek sice skvěle nabil Procházkovi před hostující klec, litoměřická osmadvacítka však Hamalčíka ani nadvakrát nepřekonala.

Vzápětí chtěl šumperského brankáře prověřit také Filip Kuťák, jeho dělovka od modré ale prosvištěla těsně vedle pravé tyče. Na druhé straně zachytil nepřesnou přihrávku domácích Žálčík a vyrazil do samostatného úniku. Šedivý ho díky výbornému obrannému zákroku do velké šance nepustil.

Zkraje prostřední periody se opět zaskvěl Tomáš Král, který polapil Bartošovu střelu z kruhu, jež mířila do poloodkryté klece. Ukázal se však i Hamalčík, když Výtiskův prudký projektil od modré ukryl do lapačky.

V čase 32:18 zaúřadovali opět kališníci. Filip Kuťák obdržel parádní nahrávku od Tona z levé strany, pohrál si s hostujícím brankářem a na závěr parádní akce vykouzlil bekhend, jímž překonal ležícího Hamalčíka.

Při střelecké chuti zůstala domácí letka i ve zbytku třetiny. Na časomíře neuplynula ještě ani minuta od Kuťákovy trefy a fanoušci se radovali znovu. Tentokrát se prosadil navrátilec Tomáš Guman, jenž z pravého kruhu zacílil ke vzdálenější tyči dračí svatyně.

V závěrečném dějství se to hemžilo šancemi na obou stranách, v brankovištích ale kralovali oba gólmani, kteří pochytali, co šlo. Největší příležitost ke změně skóre měl Lukáš Žálčík, bombou z levého kruhu orazítkoval jenom tyčku litoměřické klece. Svoboda zase po sérii kliček narazil na zeď v podobě Hamalčíka.

Branka už tak nepadla a Stadion po sérii domácích porážek urval vítězství 3:0.

Radim Skuhrovec (HC Stadion Litoměřice): „Čekalo nás těžké utkání. Mluvou hostujícího trenéra jsme bojovali proti lukům a šípům, ale samozřejmě to pro nás nebyl lehký zápas hlavně po psychické stránce. Jsme rádi, že jsme doma navázali na úspěch v Porubě a pro tým je toto vítězství hrozně důležité, aby věřil hře, kterou předváděl. Čeká nás pauza, odpočineme si a znovu se připravíme na další utkání.“

Lukáš Majer (DRACI PARS ŠUMPERK): „Gratulujeme domácím k vítězství. Byli celých šedesát minut lepší. Do poloviny zápasu jsme se drželi, chtěli jsme se do konce druhé periody udržet na dostřel. Bohužel se nám to nepovedlo, rozhodly to dva rychlé góly. My jsme předveli zase hodně špatný výkon, nepracovali jsme strojově tak, jak v domácím utkání s Třebíčí. Jen díky dobrým oslabením a výborným výkonům brankáře jsme neprohráli vyšším rozdílem.“