Stadion na domácím ledě nestačil na pražskou Slavii a prohrál 1:2. I když se jako první prosadili hosté, kališníci dokázali vzápětí srovnat a ve třetí třetině se začínalo od začátku. Litoměřičtí sice zasypali svatyni sešívaných spoustou střel, žádná z nich ale brankou neskončila. V dresu soupeře se naopak prosadil Kulda a rozhodl o těsné výhře.

43. kolo

1:2

0:0, 1:1, 0:1

HC Stadion Litoměřice - HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 36. Válek (Černohorský, J. Koláček) – 36. Žejdl (L. Stehlík), 53. Kulda (L. Stehlík, Žejdl). Rozhodčí: Svoboda, Kosnar – Beneš, Kotlík. Vyloučení: 5:6. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 220. Střely na branku: 44:31. Zblokované střely: 9:18. Vhazování: 25:39. Průběh utkání: 0:1. 1:1, 1:2.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Hampl, Výtisk, Němec, Šedivý, Holý, Černohorský – Procházka, Kuťák, Svoboda – Válek, Jícha, Koláček – Ton, Vitouch, Slavíček – Jiruš, Pártl, Cikhart.

HC Slavia Praha: Málek – Klikorka, Matyáš, Žovinec, Křepelka, Hejda, Szathmáry, Barák – Stehlík, Žejdl, Kulda – Všetečka, Knotek, Brož – Mrňa, Kern, Strnad – Krliš, Havrda, Simon.

Přestože začaly oba týmy vzájemný duel aktivně, větší šance se urodila až zkraje 10. minuty. Objevil se v ní Lukáš Válek, který dostal nabito na pravý kruh a vypálil. Jeho dělovka ale jen těsně minula levý horní roh Málkovy svatyně.

Na druhé straně se blýskl Brož, jenž nabral rychlost ve středním pásmu a nahrál Stehlíkovi. Proti jeho střele však Tomáš Král zasáhl betonem. Poté o sobě dal vědět Josef Slavíček, který zkoušel střílet od modré. Puk ale proletěl kolem pravé tyčky.

Na začátku druhé třetiny vyslal Simon slušný projektil z mezikruží, Král ho ale vykryl. K odraženému kotouči se následně dostal ještě Žovinec, v rozhodujícím momentu však přestřelil. Brož o chvíli později orazítkoval levou tyčku Královy klece.

Skóre se měnilo až v čase 35:08. Stehlík našel na levém kruhu Lukáše Žejdla, a ten zacílil za Králova záda. Litoměřická odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. O pouhých 21 vteřin později bylo vyrovnáno, když do Černohorského dělovky od modré šikovně vložil hůl Lukáš Válek a dopravil kotouč za brankovou čáru.

Po druhé přestávce vyrazily oba celky na led za stavu 1:1 a v obranných pásmech se to hemžilo šancemi. Nejprve zamířil z oblasti mezi kruhy Ton, slávistický brankář však puk vyrazil pomocí ramene. Poté zachytil hostující rozehrávku Filip Kuťák a vystřelil. Málek ale jeho pokus zkrotil ve výstroji.

V 53. minutě přiklonil výsledek na stranu Slavie Edgars Kulda, jenž si nabruslil takřka mezi kruhy a Král po jeho bombě z první kapituloval. V závěru to kališníci zkusili v šesti bez brankáře, ani ve skrumáži před hostující brankou ale gól nevstřelili, a tak si sešívaní odvážejí výhru 2:1.

Radim Skuhrovec (HC Stadion Litoměřice): „Pocity z utkání jsou rozporuplné. Myslím si, že jsme podali velmi dobrý výkon. Na rozdíl od předchozích utkání nechybělo nasazení, bojovnost, ale bohužel na jeden gól se nedá vyhrát. Měli jsme přesilovky a vytvářeli si velké šance, které jsme ale nebyli schopní využít. Soupeř dal dva góly, my jen jeden, a proto vyhrál.“

Daniel Tvrzník (HC Slavia Praha): „Byl to vyrovnaný zápas, oba gólmani předvedli skvělý výkon. Ubránili jsme poměrně dlouhou přesilovku pět na tři ve třetí třetině, což byl asi klíčový moment. O chvíli později jsme dali rozhodující gól. Ubránili jsme oslabení, byli jsme dobře připravení, stejně jako Litoměřice na naše přesilovky. Díky tvrdé práci celého mužstva bereme tři body.“