Stadion na domácím ledě tentokrát prohrál, když nestačil na Pardubice B, kterým podlehl 5:6. Kališníci získali alespoň bod za porážku po nájezdech. O výhře Dynama rozhodl jedinou proměněnou "penaltou" hostující kapitán Tomáš Kaut.

41. kolo

5:6sn

2:4, 3:0, 0:1 – 0:0 – 0:1

HC Stadion Litoměřice - Dynamo Pardubice "B"

Branky a nahrávky:8. J. Koláček (Ton), 10. P. Svoboda (Holý), 22. Ton (Cikhart, J. Koláček), 26. Jícha (Procházka, Hampl), 29. Holý (Procházka) – 6. T. Svoboda (Hruška), 11. Hruška (T. Svoboda, T. Urban), 15. T. Svoboda (Hruška), 18. Hruška (T. Svoboda), 51. Kaplan, rozh. náj. Kaut. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Belko, Baxa. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 930. Střely na branku: 40:42. Zblokované střely: 15:6. Vhazování: 35:39. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 5:4, 5:6.

HC Stadion Litoměřice: Král (Sklíba) – Hampl, Jebavý, Němec, Výtisk, Šedivý, Holý, Kroupa – Procházka, Jícha, P. Svoboda – Ton, Koláček, Slavíček – Cikhart, Vitouch, Krupička – Jiruš, Pártl, Brouček.

Dynamo Pardubice "B": Klouček – Bukač, Zdráhal, Nedbal, Kubíček, Chabada, Drtina, Kaštánek – Urban, Hruška, T. Svoboda – Matys, Kaut – Kaplan, P. Machač, Lichtag – Rouha, M. Machač, Půhoný.

Kališníkům se úvod duelu příliš nepovedl a Dynamo šlo po necelých šesti minutách do vedení. Po Hruškově přihrávce na levý kruh vypálil v čase 05:41 z první Tomáš Svoboda a nedal Královi šanci.

Časomíra ale neukrojila ani dvě minuty a Stadion dokázal vyrovnat, když se prosadil Josef Koláček. Ten přebral kotouč od Slavíčka, nabruslil si mezi kruhy a přesným projektilem překonal Kloučka.

V polovině 10. minuty navíc Litoměřičtí strhli vedení na svou stranu. Tomáš Svoboda vyfasoval trest za podrážení a domácí nabízenou přesilovku brzy využili. Do střelecké listiny se zapsal Přemysl Svoboda, jenž dělovkou z pravého kruhu zacílil do horního růžku pardubické svatyně.

Přestřelka ale pokračovala dál. V čase 10:52 nabil Tomáš Svoboda mezi kruhy Janu Hruškovi a jeho spoluhráč z východočeského celku nezaváhal. O čtyři minuty později přidali Pardubičtí ještě čtvrtou trefu. Po ráně z levého kruhu při hře v početní výhodě rozjásal hostující střídačku znovu Tomáš Svoboda a kališníci museli dotahovat dvoubrankové manko.

O přestávce Stadion vystřídal brankáře a místo Tomáše Krále se mezi tři tyče postavil Šimon Sklíba. Domácí tým pauza nakopla a v čase 21:14 snížil na rozdíl jediné trefy. O branku se postaral Petr Ton, který se při vlastní přesilovce nejlépe zorientoval ve skrumáži před hostující klecí a doklepl kotouč do sítě.

Čtyři minuty nato Litoměřičtí zvedli diváky v Kalich Areně ze sedadel. Nejen parádní akcí, ale také vyrovnávací trefou. Tu zařídil po krásném pasu od Procházky a střele z předbrankového prostoru Josef Jícha a Stadion srovnal krok. Následně šli Východočeši po faulech Hrušky a Urbana do tří a svěřenci trenéra Přerosta získali výhodu dvojnásobné přesilovky.

Nabízenou šanci zužitkoval ve 29. minutě Jan Holý. Litoměřická sedmašedesátka vystřelila z vrcholu levého kruhu a Klouček po jejím prudkém projektilu kapituloval. V závěrečné třetině hosté vrhli síly do útoku, a to se jim vyplatilo. Deset minut před koncem využil chyby litoměřické obrany Robin Kaplan a při vlastním oslabení se vydal z pardubického obranného pásma dopředu. Sóloakci nakonec zakončil střelou za Sklíbova záda a Dynamo se dočkalo vyrovnání.

V základní hrací době už se diváci žádného gólu nedočkali, a tak přišlo za stavu 5:5 na řadu prodloužení. Ani v něm rozhodující branka nepadla a zápas musely rozseknout nájezdy. Vítězství na stranu hostů nakonec přiklonil jedinou proměněnou penaltou kapitán Dynama Tomáš Kaut a Pardubice triumfovaly 6:5.

Jakub Janoušek (HC Stadion Litoměřice): „První třetina byla z naší strany lehce nedůrazná. Od druhé periody jsme přitvrdili a byli daleko aktivnější. Bohužel v poslední části jsme po individuální chybě dostali gól a v nájezdech byl šťastnější soupeř. Je ale třeba vyzdvihnout výkon Šimona Sklíby, který výborně odchytal dvě třetiny. Jsme rádi za bod v takovéto upravené sestavě.“

David Havíř (HC Dynamo Pardubic B): „Pro nás to byl těžký zápas. První třetina se vyvíjela dobře, pomohli jsme si přesilovkami. Bohužel v prostřední části jsme vypadli z role, byla potrestána dvě vyloučení. Litoměřice otočily, ale v poslední třetině jsme věřili a v nájezdech se k nám přiklonilo štěstí. Klouček všechny vychytal. Jsme spokojení.“