I když kališníci bojovali ze všech sil, tentokrát na body nedosáhli. V zápase proti Sokolově třikrát vedli, soupeř ale dokázal skóre otočit a nakonec se raduje z vítězství 6:4.

37. kolo

4:6

1:1, 3:2, 0:3

HC Stadion Litoměřice - HC Baník Sokolov

Branky a nahrávky: 14. Koláček (Kuťák, Válek), 24. Kracík (P. Svoboda), 38. Jícha (Ton, Slavíček), 39. Procházka (Hampl, Kracík) – 15. Vrhel (Kverka, Klejna), 28. T. Rohan (Klejna, Švec), 40. Klejna (Hauser), 41. Vrhel (Kverka, J. Novák), 47. Csamangó (Osmík), 59. Kverka. Rozhodčí: Hucl, Kvetoň – Štěpánek, Maňák. Vyloučení: 1:2. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 960. Střely na branku: 36:35. Zblokované střely: 12:7. Vhazování: 35:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:6.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Veber, Výtisk, Hampl, Holý, Šedivý, Šindelek – Válek, Kuťák, Koláček – Cikhart, Jícha, Slavíček – Ton, Vitouch, Jiruš – Procházka, Kracík, Svoboda.

HC Baník Sokolov: Michajlov – Novák, Mikyska, Krutil, M. Rohan, Weinhold, Klejna, Vodička – Kofroň, Kverka, Vrhel – Berka, Zadražil, Hauser – Osmík, Kysela, Csamango – Adámek, T. Rohan, Švec.

Na sokolovskou klec vyslal jako první pozdrav Václav Veber, který zacílil od modré čáry. Michajlov jeho ránu vyrazil jen ke Koláčkovi, ten ale ani nadvakrát bývalého kališníka nepřekonal.

V čase 13:27 už se domácí letka mohla radovat. Kuťák parádně nabil z levé strany na pravý kruh Josefu Koláčkovi, jenž se tentokrát nemýlil a parádní dělovkou rozvlnil síť hostující svatyně.

Hosté však po necelé minutě oslavili vyrovnávací trefu. Kverka nabil od mantinelu Stanislavu Vrhelovi a sokolovská šestadvacítka se po projektilu z mezikruží zapsala do střelecké listiny. Zkraje druhé periody ujel Svoboda sám dopředu a Weinhold ho zfauloval. Rozhodčí tak nařídili pro Stadion trestné střílení. K exekuci hokejové penalty se rozjel Filip Kuťák, Michajlova ale se svým bekhendovým zakončením nepřekonal.

O šestnáct vteřin později se litoměřičtí fanoušci přesto dočkali. Svoboda obdržel nahrávku zpoza branky a vypálil, sokolovský gólman vyrazil kotouč jen k Jaroslavu Kracíkovi, který zblízka doklepl puk za brankovou čáru.

Vedení však kališníkům příliš dlouho nevydrželo. V čase 27:43 se z dorážky po Klejnově bombě z mezikruží prosadil Tomáš Rohan a srovnal gólový účet duelu. Litoměřičtí krátce před odchodem do kabin dvakrát udeřili a strhli výsledek na svou stranu.

Nejprve ve 38. minutě skóroval Josef Jícha, který se dostal k vyraženému puku a zamířil takřka z hranice brankoviště zcela přesně do poloodkryté klece. Následně přebral kotouč na pravém kruhu Ondřej Procházka a střelou z otočky navýšil kališnický náskok.

Baník na dva rychlé údery zareagoval rovněž brankou. Třináct vteřin před sirénou napnul síť prudkou ranou od modré František Klejna a Baník se dostal na dostřel jediné trefy. Jak Sokolovští ukončili třetinu, tak začali i tu další. V čase 40:17 se totiž Stanislav Vrhel dostal k puku mezi kruhy a nekompromisně překonal Krále.

Ve 47. minutě navíc hosté otočili skóre. Osmík našel před domácí klecí Štěpána Csamanga, a ten zblízka uklidil kotouč za Králova záda. V závěru to svěřenci trenéra Přerosta zkusili v šesti bez brankáře, místo kýžené trefy ale pošesté inkasovali. Tentokrát se do prázdné branky trefil Jaromír Kverka. Stadion tak padl se Sokolovem 4:6.

Jakub Janoušek (HC Stadion Litoměřice): „Přesně se potvrdilo to, že proti papírově slabším soupeřům se nám nedaří. Z naší strany začalo utkání hodně opatrně, ve druhé třetině jsme předvedli trochu bezstarostný hokej, což mělo za následek divoké změny ve skóre. Tento přístup se nám vymstil."

Martin Štrba (HC Baník Sokolov): „Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli a že jsme byli lepším týmem. Prokázali jsme obrovské odhodlání, do poslední třetiny jsme věřili, že to otočíme a kluci ukázali velkou sílu. Šli jsme si pro tři body a zvládli jsme to, mám velkou radost."