Stadion nadále pokračuje ve fantastických výkonech. V prvním domácím utkání nového kalendářního roku přejel lídra ligy ze Vsetína třemi góly, Tomáš Král navíc v Kalich Areně vychytal druhé čisté konto v řadě. Kališníci po výhře 3:0 zapsali do tabulky další důležité body.

35. kolo

3:0

1:0, 0:0, 2:0

HC Stadion Litoměřice - VHK ROBE Vsetín

Branky a nahrávky: 15. Veber (Jícha), 52. Holý (Kuťák), 59. Válek. Rozhodčí: Zubzanda, Veselý – Maštalíř, Pěkný. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 710. Střely na branku: 36:41. Zblokované střely: 12:9. Vhazování: 34:31. Průběh utkání: 3:0.

HC Stadion Litoměřice: Král – Veber, Jebavý, Hampl, Výtisk, Šedivý, Holý, Š. Němec – Válek, Kuťák, Koláček – Procházka, Kracík, Svoboda – Cikhart, Jícha, Vitouch – Jiruš, Pártl, Gajda.

VHK ROBE Vsetín: Zhukov – Smetana, Říha, O. Němec, Jenáček, Voženílek, Ondračka – Jenyš, B?rzi?š, Rob – Sihvonen, Klhůfek, Berger – Hořanský, Štefka, Bláha – Klímek, Lichanec, Vítek.

Kališníci začali proti Vsetínu zostra a už po deseti vteřinách od úvodního buly mohl otevřít skóre Svoboda. Při bekhendovém zakončení ale byl faulován a z šance zbyla jen přesilovka. V té se Litoměřičtí neprosadili a v 5. minutě naopak málem inkasovali.

Ondračka vypálil z levého kruhu a překonal Krále, jeden z obránců však stihl kotouč odehrát takřka z brankové čáry do bezpečí.

O chvíli později vyrazil na zteč Luboš Rob, Král jeho samostatný únik fantasticky vychytal. V čase 14:21 navíc Stadion přetavil aktivitu v úvodní trefu.

Václav Veber přebral kotouč ve středním pásmu, ujel vsetínským obráncům a tvrdou ranou z hranice brankoviště zacílil přesně pod víko Zhukovovy svatyně.

Zkraje prostřední periody měl na holi další branku domácího celku Ondřej Procházka, který si najel na pravý kruh a prudce vystřelil. Gólman Valachů však skvěle vytasil lapačku a dobrý pokus zneškodnil. Na druhé straně se zaskvěl i Tomáš Král, jenž pomocí betonu vytěsnil Klhůvkův projektil z levého kruhu.

Poté to zkoušel z mezikruží Kuťák, soupeřovu klec ale přestřelil. Na startu třetí třetiny se dostal do brejku Procházka, předvedl pár kliček a nakonec vyslal na vsetínskou svatyni forhendovou střelu. V rozhodujícím momentu ale pálil nepřesně.

Časomíra se zastavila na čase 51:06, když kališníci podruhé napnuli síť svatyně Valachů. Jan Holý při přesilovce napřáhl na vrcholu levého kruhu a nechytatelnou dělovkou překonal Zhukova. Minutu a devatenáct vteřin před závěrečnou sirénou hostující brankář opustil brankoviště a Vsetínští to zkusili v šesti, místo kýžené trefy ale takřka okamžitě inkasovali. Do prázdné klece nasměroval kotouč Lukáš Válek a zpečetil triumf Stadionu.

Jiří Weintritt (VHK Robe Vsetín): „První třetinu jsme byli o krok zpátky. Druhou třetinu, když jsme začali hru vyrovnávat jsme měli tři vyloučení a bohužel to ve třetí dvacetiminutovce pokračovalo. Seděli jsme víc na druhé straně, což nás stálo spoustu sil a už jsme se do zápasu sami vlastními fauly nedostali.“

Jakub Janoušek (HC Stadion Litoměřice): „Takové utkání lze hodnotit jenom pozitivně. Zápas začal ve vysokém tempu, což nám vyhovuje. Kluky celé utkání hnala téměř vyprodaná Kalich Arena, takže paráda a fanouškům děkujeme. Dotáhli jsme zápas do vítězného konce i když nám trošku nevyšly přesilovky, ale naštěstí se nám to nevymstilo."