Stadion v závěru starého kalendářního roku potěšil našlapanou Kalich Arenu a porazil Jihlavu 5:0. O branky se postarali Ondřej Procházka, Přemysl Svoboda, Jaroslav Kracík, Lukáš Válek a Jan Cikhart. Ten navíc vstřelil první gól v dresu Stadionu a Litoměřičtí tak po vánoční odmlce berou doma opět všechny body.

33. kolo

5:0

2:0, 1:0, 2:0

HC Stadion Litoměřice - HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 8. Procházka (P. Svoboda), 16. P. Svoboda (Slavíček, J. Šedivý), 35. Cikhart (Slavíček, Holý), 56. Válek (Kuťák), 60. Kracík (Procházka, P. Svoboda). Rozhodčí: Wagner, Květoň – Hnát, Dědek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 590. Střely na branku: 31:26. Zblokované střely: 13:8. Vhazování: 36:23. Průběh utkání: 5:0.

HC Stadion Litoměřice: Král – Němec, Šedivý, Výtisk, Holý, Jebavý, Hampl, Černohorský – Válek, Kuťák, Koláček – Procházka, Kracík, Svoboda – Cikhart, Jícha, Slavíček – Pártl, Gajda.

HC Dukla Jihlava: Beran – Bilčík, Chvátal, Kolář, Dundáček, Kočí, Vala – Chlubna, Miškář, Brož – Harkabus, Skořepa, Jungwirth – Křehlík, Handl, Pořízek – Cachnín, Juda, Tecl.

Kališníci odstartovali duel s Jihlavou velmi aktivně a už ve 4. minutě mohli jít do vedení. Válek našel před brankou Koláčka, a ten vypálil. Brankáře Dukly však nepřekonal a skóre se neměnilo.

Našlapaná Kalich Arena se dočkala až o čtyři minuty později, když se Ondřej Procházka proháčkoval po pravé straně do obranného pásma soupeře a parádní sóloakci zakončil ranou za Beranova záda.

Následně měl Stadion příležitost odskočit na rozdíl dvou branek, Němcovu dělovku od modré ale hosté před vlastní svatyní zblokovali.

V čase 15:38 už Beran kapituloval. Při přesilovce za faul bývalého kališníka Chlubny se po dorážce Slavíčkovy střely prosadil z předbrankového prostoru Přemysl Svoboda a Stadion si hýčkal dvoubrankový náskok.

Když časomíra ukrojila polovinu 35. minuty, udeřili kališníci potřetí. Jan Cikhart převzal kotouč ve středním pásmu, nabruslil si mezi kruhy a parádní projektil nekompromisně zavěsil. O chvíli později měl na holi další trefu Koláček, orazítkoval ale jen břevno jihlavské svatyně.

V závěrečné dvacetiminutovce Berana prověřil tvrdou bombou z mezikruží Kuťák, jihlavský gólman ale zasáhl betonem a šanci zneškodnil.

Necelých pět minut před sirénou to Dukla při vlastní přesilovce zkusila v šesti bez brankáře, místo kýžené trefy naopak inkasovala. Ve středním pásmu napřáhl Lukáš Válek a zásahem do prázdné klece změnil průběžný výsledek. Ten nakonec zpečetil Jaroslav Kracík, který skvělou ranou pod víko v posledních vteřinách rozhodl o triumfu 5:0.

Jakub Janoušek (HC Stadion Litoměřice): „Výborný vstup do utkání. Představovali jsme si sice častější střelbu, ale předvedli jsme skvělou produktivitu. Ve 2. třetině jsme měli problémy s přechodem středního pásma. Naštěstí nás ve třetí třetině dostaly zpět do tempa dvě po sobě jdoucí přesilovky. Myslím si, že vydařené utkání před parádní diváckou kulisou.“

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): „Bohužel jsme zápas nezačali dobře, domácí nás přehrávali ve všem, byli rychlejší, silnější. O první přestávce jsme si k tomu něco řekli, změnili jsme přístup, ale nebyli jsme schopni dát gól. Výborně zachytal gólman soupeře. Domácím gratulujeme.“