To byly nervy! Ani ve třetí vzájemné bitvě sezony nepoznal duel mezi Stadionem a Kolínem vítěze v základní hrací době. Po napínavém prodloužení musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých uspěl pouze Josef Slavíček a rozhodl o výhře domácích. Tomáš Král navíc vychytal všechny penalty soupeře a byl vyhlášen nejlepším hráčem Litoměřic.

29. kolo

2:1sn

0:0, 1:1, 0:0 – 0:0 – 1:0

HC Stadion Litoměřice - SC MARIMEX Kolín

Branky a nahrávky: 39. Válek (Procházka, P. Svoboda), rozh. náj. Slavíček – 31. Morong (Veselý). Rozhodčí: Svoboda, Valenta – Kokrment, Maňák. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 820. Střely na branku: 37:35. Zblokované střely: 12:12. Vhazování: 37:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

HC Stadion Litoměřice: T. Král – Jebavý, Hampl, Výtisk, Veber, J. Šedivý, Holý, Němec – Válek, Jícha, Svoboda – Procházka, Kuťák, Slavíček – Ton, Kracík, Koláček – Cikhart, Pártl, Gajda.

SC MARIMEX Kolín: Soukup – Piegl, Čáp, Aubrecht, Niko, Cibák, Zajíc, Jelínek, Naar – Veselý, Morong, Z. Král – Dlouhý, Sklenář, Polák – Síla, Matějček – D. Šedivý, Lang.

Rozjezd zápasu byl z obou stran hodně opatrný a v první třetině se příliš mnoho šancí neurodilo. Zajímavější tak byla až prostřední perioda, kdy začaly ofenzivní dostihy o to, kdo vsítí první branku.

Na konci 25. minuty ujeli dopředu ve dvou Válek a Jícha. Prvně jmenovaný následně obdržel od kališnické jednadvacítky přihrávku mezi kruhy, puk ale v rozhodujícím momentu minul.

O chvíli později měl na holi úvodní trefu Procházka, který střílel z pravého kruhu. Soukup ale jeho dělovku vytěsnil pomocí betonu.

V čase 27:15 o sobě dal vědět nejlepší střelec Kolína Jan Veselý, po jeho projektilu z levého kruhu však v Kalich Areně zacinkala tyčka.

Časomíra se zastavila krátce po polovině základní hrací doby, kdy kozlové otevřeli skóre. Veselého ránu Král vyrazil jen k Matěji Morongovi, jenž nezaváhal a z dorážky dopravil kotouč za záda litoměřického gólmana.

Minutu a vteřinu před sirénou kališníci přetavili velký tlak v kolínském obranném pásmu ve vyrovnávací branku. Po Procházkově bombě z mezikruží Soukup kotouč horko těžko udržel před brankovou čárou, tam se ho ale zmocnil Lukáš Válek a doklepl ho do sítě.

V závěrečném dějství mohl přiklonit průběžný stav na stranu Litoměřic Jícha, jeho rána z kruhu však neměla patřičnou razanci a Soukup proti ní sklapl betony.

Na druhé straně se vyznamenal Tomáš Král, jenž předvedl exkluzivní zákrok proti Cibákovi, který zacílil z oblasti mezi kruhy do odkryté svatyně. Litoměřický brankář ale jeho tutovku skvěle zneškodnil a navíc mu pomohli i obránci, kteří zblokovali všechny dorážky.

V základní hrací době se o vítězi nerozhodlo a následovalo prodloužení, v němž byl po 30 vteřinách na čtyři minuty vyloučen Josef Jícha a kozlové získali dlouhou početní výhodu. Do velké šance se dostal Petr Ton, který ale z ostrého úhlu branku netrefil a Litoměřice do vedení neposlal.

Ve čtvrté minutě prodloužení se počet hráčů obou týmů na chvíli vyrovnal, když na trestnou lavici zamířil kolínský Zdeněk Král. Později byl udělen trest Tomáši Královi za hrubost a Středočeši byli opět v přesile. Skóre se ani v napínavém prodloužení nezměnilo a následoval penaltový rozstřel.

V samostatných nájezdech domácí gólman udržel čisté konto a Litoměřičtí po proměněném nájezdu Josefa Slavíčka vyhráli 2:1.

Radim Skuhrovec (HC Stadion Litoměřice): „Do utkání jsme nevstoupili moc dobře, navázali jsme na ten horší výkon z Chrudimi, ale musím říct, že během druhé třetiny jsme se zlepšili. Nejsme zatím schopní proměnit šance, které si vytvoříme. S troškou štěstí se nám zápas povedlo dotáhnout až do nájezdů, které jsme vyhráli a jsme šťastní, že jsme zvítězili. Teď si odpočineme, potrénujeme a snad se vrátíme ke hře, kterou jsme hráli tak před pěti koly.“

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): „V Litoměřicích jsme chtěli získat bod, což jsme splnili, ale spokojeni nejsme. Měli jsme na výhru, v závěru třetí třetiny jsme měli před sebou prázdnou branku, kterou jsme nedali a osud nás potrestal. V prodloužení jsme měli čtyřminutovou přesilovku, kterou jsme také nevyužili. Pro bod jsme jeli, chtěli jsme nakonec dva, měli jsme i na tři a máme jeden. Jsme zklamaní, ale klukům nemůžu nic vytknout.“